Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Hafif Raylı Sistem Projesi
« önceki   123 ... 2526272829   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 26
frk svnc
1 yıl önce - Prş 09 Ksm 2017, 16:03

Trabzon'da bulunduğum kısa sürede seyahat ettiğim dolmuşlarda şoförlerle raylı sistemi konuşayım dedim çoğunluğu böyle bir şeyi istemek bir yana Trabzon'un bütün yükü onların omuzlarındaymış gibi modlara girmişler. Şartlardan dert yanıyorlar raylı sistem gelse biz ne yapacağız diyorlar. Ben de İstanbul'da olduğu gibi raylı sistemlerin önemli duraklarından güneye yani içeriye doğru semtlere gidip geleceksiniz yeni hatlar planlanır dedim pek memnun olmadılar. Kısaca bir minnetsizliktir gidiyor, sanırsın adamlar zorla bu işi yapıyorlar. Bu dolmuş çetesini fazla ciddiye almadan bu proje hayata geçirilmeli. Akçaabat-Ersin arasında bir kolu da Trabzon'un içini dolaşacak şekilde hafif metro olarak planlanmalı. Trabzon içinde metro sahilde ise yüzeyden, hatta sahil kesiminde bazı noktalar mecburen yerin altına girmesi gerekiyor bu sistemin.

mustafinyo 61
1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 01:46

trabzonda yaşayan biriyim . amacım hamaset yapmak değil. trabzonu göklere çıkarıp veya yerin dibine sokup gerçekleri saptırmak değil. güzel bir şey varsa ve bu gerçekten gerekliyse yapılması taraftarıyım. hangi şehir olursa olsun. az çok türkiyenin birçok yerini görme şansım oldu. tabiki de trabzonu istanbul la izmir le bursayla kıyaslamak doğru değil. ancak gelin görün ki trabzon son yıllarda gözle görülür bir ivme kazanmıştır. 7 yıl önce denilseydi ki tramvay yapılacak, "gereksizdir" derdim. ama bugün, "geç bile kalındı " diyorum. çünkü trafik artık berbat bir durumda. arabayı park edemeyip 20 dakika tur attığımı biliyorum. ayrıca trabzon lineer bir biçimde büyüyerek Akçaabatı ve yormayı içine almış bir durumda . yani trabzon denince sadece 328bin nüfuslu ortahisar ilçesinin değil 120 binlik Akçaabat ve 40 binlik yomrayida saymak zorundasınız. ve bu şehri yönetenler de şehri planlarken tüm bu nüfusa göre altyapı yol bulvar cadde planlamak zorundalar. nitekim de öyle yapıyorlar zaten. gündelik hayat bu üç ilçede ortak ve birbirine bağlı bir biçimde akiyor. sürekli olarak da birbirleri arasında yolculuk ve trafik akiyor. bu büyük sürkilasyonu sadece dolmuşcularin eline bırakmak şehircilik iflası demektir. her ne yapılacaksa bir bütün olarak planlanmalı ve yapılmalıdır. her belediye kendi kafasına göre iş yapmamalıdır. büyükşehir belediyesi bunun için kurulmadı mi zaten...

Misafir 70c

1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 02:14

Yoo öyle bir zorunluluk yok aslında. Ortahisar başka yomra başka akçaabat başka... kafaniza göre nüfus ekleme çıkarmayla olmuyor o işler. Istersen olmadi tüm ili say....

mustafinyo 61
1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 20:50
Misafir70c

birader senin derdin ne? kimsin ne ayaksin? amacın nedir? tahminim tramvayi olan bir yerde yaşiyorsun. hatta oralisin. Yasadigin yerin dünyanin en muhteşem yeri olduğuna inanmışsın. tramvayın parası sanki senin cebinden çıkmış gibi başka hiçbir yere nasip etmiyorsun. Bu ne berbat , ne kokuşmuş bir anlayıştır. Biz diyoruz ki tüm ülkeye güzel şeyler yapılsın. senin derdin hep bana hep bana... ben yapılmasının gerekli olduğunu anlatmaya çalışıyorum, sen nüfus müdürü kesilmişsin . yok bütün ili saysaymışım!
haklısın birader. lazım değil bize böyle şeyler. dolmuş nemize yetmiyor di mi? sadece senin oraya yapsınlar. siz hak ediyonuzdur...😠😠😠😠

Misafir 237

1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 20:56

Birader senin derdin ne asıl? Nüfus ayağı yapmayın. burda hikaye anlatacagaina git dolmuscularini ikna et. Belli ki bu konuda karar mercii onlar.

Turgut Kuyucu
1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 21:08

Samsun'da Tekkeköy'e gidiyorsa, Trabzonda da Akçaabata gider. Ankara'da 30 km ötedeki Sincan'a gidiyor.

Misafir 2ec

1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 21:14

Gitmeye gider samsundan çarşambaya trabzondan rizeye de gider. Ama işte şehirde krallar başka. Dolmuşcu kafasiyla iş zor

Gökhan Atalay

1 yıl önce - Pzr 19 Ksm 2017, 21:22

Trabzon 100 yıldır iktidarlara oy atmaya onlara tulum çıkarmaya and içmiş bir şehirdir..100 yıldır Samsun'a Erzincan'a Erzurum'a gelen demiryolu daha Trabzon'a bile gelmemişken birde Tranvay hayali kurmak tam bizim hemşehrilerimize yakışır zaten..Bize dolmuş bile çok..!

Ahmed Bayezid
1 yıl önce - Cum 24 Ksm 2017, 15:39
Trabzon'da hafif raylı sisteme kaynak nasıl bulunacak? / 24.11.2017

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarından Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’a yapılması düşünülen hafif raylı sistemle ilgili açıklama yaptı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi kasım ayı toplantıları devam ederken bugün yapılan toplantıda 2018 Mali yılı Performans programı görüşüldü. Görüşme sırasında söz alan meclis Üyesi, Cahit Erdem Trabzon’da yapılacak olan büyük projelerle ilgili bir soru yöneltti. Cahit Erdem sorusunda, hafif raylı sistem gibi büyük projelerin kaynak bulunamazsa başlanamayacağının altını çizdi.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN DESTEK İSTENECEK

Başkan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bu soruya cevap verirken bu projeler için iki yol olduğunu ifade ederek, “Yılsonu itibari ile son şekli verildi. Ocak sonu. İki yol var kaynak birinci yol ihale etmemiz 6 ay sürer, 2019’da başlar. Bir de Ulaştırma Bakanlığı’nın Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü var. Bu projeyi kabul ettirebilirsek, onlar yılda 3-5 projeyi kabul ediyorlar. Bütün siyasi ağırlığımızı kullanıp kabul ettirmeye çalışacağız. Hafif raylı sistemde bu yolu tercih etmek zorunda kalacağız. Onlar yapacaklar biz 20-30 yılda ödeyeceğiz” dedi.

Alıntıdır

keskin61 Ersin
1 yıl önce - Çrş 29 Ksm 2017, 19:24

10 yıldır yapılacak güya hep yalan dolan belediyenin yaptığı tek iş park yapmak çiçek ekmek

sayfa 26
« önceki   123 ... 2526272829   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET