Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Erkmen
15 yıl önce - Sal 25 May 2004, 09:55

Gecen hafta sonu Aya irini de idim.. Konser hazırlıgı vardı ve iceri girip bir resim cekme sansım oldu.. Aksama yuklemeyi planlıyorum..

Aya irininin icine dort kez girdim ve Istanbulda en hayran oldugum yerlerden biri.. Giristen asagı dogru inen tas bir yol var.. Giriste hemen sag tarafta bir oda vardı burayı WC yapmislar... Solda yine bos bir bölüm var, burasıda resepsiyon olarak kullanılıyor.. Artık iyice kaygan bir yuzey halini almış, taş yoldan biraz asagı inince o muhtesem görüntü karşınıza çıkıyor.. Yolun bittigi yer kilisenin en arkası, ileride en onde ise yarım daire seklinde basamaklar var.. Konser veya benzeri gösterilerde burası sahne olarak kullanılıyor.. buradan geriye dogru sandalyeler diziliyor.. Duvarlarda nefis resimler var.. Bu resimler tabiki yeni resimler ama kilisenin eski halini gosteren resimler.. Tavan olukça yüksek, ayrıca sahne olan bölümün üstüne gelen yerde buyuk bir Haç isareti var..

Kilisenin birde üst katı var.. Arka bölümde cıkılan bu üst katta, kenardan balkon seklinde asagıyı seyredebiliyorsunuz.. Inanımaz bir ses akustigi var.. Ve los sıskla birlikte huzur veren bir görüntüsü..

Okan

15 yıl önce - Pts 31 May 2004, 04:00

Burada yapilan bir konseri, Amerika'da PBS televizyonunda (Kamu kanali) gosterdiler.

Not: Foto ve resimlerin 200Kb'nin altinda olmasi lazim, eni boyu cok onemli degil ama 800x600'den fazlasi bazi ekranlara sigmaz. Ara sira Duvar kagidi yapilacak kalite foto ve resimleri 1280*1024 yukleyebilirsiniz, benim ekranlarin cozunurlugu yani..

Aydinsert
15 yıl önce - Pts 31 May 2004, 10:16
denizden Ayasofya ile görünümü

denizden Ayasofya ile görünümü genelde Ayasofyanın bir devamıymış gibi duruyor (fotografın sağında kalan kubbe)

(+)

Sina

14 yıl önce - Pzr 15 May 2005, 01:48

Topkapı avlusunda Aya İrini'de yapılacak olan kokteyl için hazırlanmış 4 Osmanlı...
Tarih 14 Mayıs : 18:00 suları

(+)

(+)

batu
14 yıl önce - Pzr 15 May 2005, 19:45

sayfa 2
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL