Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

15 yıl önce - Pts 10 May 2004, 23:50
[İST-F2.03] - Araba Park Sorunu

Park için yeterli yer olmadığını biliyoruz, ama bu magandalığı da normal
karşılayamıyorum doğrusu. Arabalar girebildikleri her yere terbiyesizce
park ediyorlar. Yayalar caddeden yürüsün banane, arabamdan değerli mi?
işte İstanbul'un yüzsüzleri :

(+)

işin garibi, yayalar buna alışmış ve aynen NATO zirvesinde evlenmenin
yasak edilmesi gibi, kimse sesini çıkartmıyor, garip bile gelmiyor..

Taha
15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 00:38

Bu devlete cok kiziyorum gercekten, bu sorunlara yillarca cozum bulamadilar. Bu kaldirimlara park eden adamlar devlet kadar suclu olamazlar ama park edenlerde insan hayatina biraz onem versin. Yani o yol 4 seritli 2 tanesi parking olsa digerleri yeterli, artik devletin bu park sorununa el atmasi lazim. Insallah 3, 5 yil arasinda bu sorunu cozerler.

MURAT ERDiL
15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 00:48

ABİ BU ÜLKEDE ANORMAL ŞEYLER O KADAR NORMALLEŞMİŞ Kİ NORMALLERİ GARİPSER OLMUŞUZ...

alimemo
15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 01:11

Bunlara polis niye ceza yazmıyor? ABD'de bazı eyaletlerde polislere asgarî aylık ceza kotası var. Yani belli bir sayıda ceza kesmek zorundasın, "bugün herkes namusluydu abi, ceza kesemedim" diyemiyorsun. Türkiye'de de böyle olması lâzım. Bak rüşvetin nasıl darbe yiyor o zaman.

Taha
15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 01:42

Kanada'da arabayi yanlis yere park ettigin zaman sana 50 $ Kanada dolari kadar ceza kesebiliyorlar.

Suleyman
15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 03:54

Turkiye ve gevsek durumlari...

trafik cezalari artali trafik kazalarinda 1. olmaktan sukur kurtulduk. Insallah su park yeri sorununa da iyi bir cozum gelir de bu cirkin ve yayalari hice sayan manzaralardan kurtulunur.

Hüseyin

15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 12:48

Avusturyada birak yanlis yerleri kaldirmlari?????? en basit bir örnekle arabamin boyu uzun ve bundan dolayi trafik levhasindan park yerinin parali oldugu kisma tastigi icin ceza yedim

tolgababacan

15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 13:09

dün harbiyede yürürken bir tabela gördüm.makine yokdu çekemedim ama olay şu:deprem sonrası kullanılacak acil müdahale yolu olmuş nişntaşına giden bir şerit(en sağ) ve alabildiğine park...

messiah_haktan

15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 13:45

Sanirim ben olsam bende arabami kaldirima park ederdim.Ortada metro denen birsey yok,tabiki arabanla ise gideceksin,yarim saat park yeri aradiktan sonra bulamazsam ayni olayi bende yaparim,suc park edenlerde degil,belediyede.Insanlarin yürüdügü o seriti kapatip park körfezi yapsa olay bitti.

Gökçe

15 yıl önce - Sal 11 May 2004, 15:05

İstanbul'da otopark sorununu çözmenin en iyi yolu yeraltı otoparkları, Örneğin Esentepe'de şu an yapılıyor, bunun gibi örnekler mümkün olan yerlerde çoğaltılmalı, sayıları arttıkça fiyatlar da daha makul seviyelere gelebilir. Yeraltı mümkün olmayan yerlere de kat otoparkları yapılmalı.

Ayrıca mevcut banliyö hattı modernize edilirken mümkün olan istasyonlara otopark eklenmeli, böylece şehrin merkezine gidecek insanlar arabaları yerine tüp geçit ve metroyu kullanabilirler.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM