Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 200
kanber oner
3 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 11:23

Biz burada görüp otobüslerin bu haline üzülüyoruz. Bir sorumluda demiyor mu ya bu ne hal? Neden saçma sapan kazalar oluyor bir bakalım ama nerdee. Yazık giden paralara. (Belki bir gün gidecek canlara)

Yldrm27
3 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 14:57

Kaza yapa yapa otobüs kalmadı 😂

melih95

3 ay önce - Pts 23 Ksm 2020, 22:37

Benim evim Yaşar Doğu- Cumhuriyet caddesi kesişiminde. Bu kavşakta ve Yaşar Doğu caddesinin zeytinli cadde ile birleştiği kavşaklar berbat halde. Her gün kaza olur mu? Oluyor. Yani gerçekten birinin ölmesi gerekiyor herhalde. Caddeler geniş güzel. Tamam burda bir sorun yok. Ama belli bir düzen olması gerekiyor. Hiç bir şey yapamıyorsanız kasis yapın. O da yok.

UĞURÖZ
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 07:49

Kasis UKOME tarafından yapılıyor. Belli şartlar aranıyor.
Oraya refüj yapılabilir. Refüj biraz meşakkatli olabileceğinden en basit olarak oraya yol çizgileri, yaya çizgileri çekilebilir.
Yavaşlamaları gerektiğini gösteren tabelalar konulabilir.
Bunun için CİMER aracılığı ile belediyeye, karayolları müdürlüğüne yazı yazarsanız dikkate alınacağı kanatindeyim.

zekersin
3 ay önce - Sal 24 Ksm 2020, 12:07

Bir üstteki arkadaşın belirttiği kavşakta geçtiğimiz aylarda ciddi bir trafik kazası geçirdim. Suriyeli bir vatandaşın kullandığı araç frensiz bir şekilde aracıma çarptı. Muhtemelen telefonla falan ilgileniyordu. kavşağı tamamlayıp bitirecekken şiddetli bir şekilde bize vurdu. Araç içerisinde 5 aylık hamile eşim ve ben vardık. Aracımız pert oldu. Ambulansla hemen hastaneye kaldırıldık. Neyse ki şu an hayattayız.

Söz konusu kavşakta hiçbir şekilde uyarı levhaları dahi yok. Kaza tutanağında da zaten olmadığı belirtilmiş. 14 m genişliğinde iki büyük ana caddenin kesişiminde bir dur levhası bile yok. Orta refüj yok. Işık yok. Sinyalizyon yok. Yaya geçidi yok. Kasis yok. Mobese yok. Bakın 14'er metre genişliğinde iki koca caddenin kesişiminden bahsediyoruz. Nepal Katmandu değil Mersin burası. Hizmet, asfaltı atıp çekip gitmek değildir. 1.5 yıl boyunca o iki ana caddeyi bu şekilde bırakanlar her şekilde hesabını verecek o işin hukuki boyutu tabi ama yazık insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

Köşe başında bulunan eczanenin bizzat defalarca belediyeye ve karayollarına başvurusu olduğunu biliyorum fakat hiçbir şekilde yanıt alamamış. Bugün geçtiğimde ise göstermelik 2 tane "dur levhası" eklenmiş. Hala bir sinyalizasyon mevcut değil. Neredeyse her hafta ciddi kaza olan bir mevkii. Çok üzücü.

serkan33

3 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 00:22

100 otobüs daha alınıyor, meclisten kredi onayı geçmiş

melih95

3 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 00:48

Bu haber sayfası nedir bilmiyorum. Bazı haberleri farklı şekilde vurgulaması beni geriyor. Mesela bu 100 otobüs ile ilgili ilk önerge meclise sunulduğunda bir haberleri vardı. Vahap Seçer’in direk oylamayı teklif etmesi ile ilgili. Ben meclis toplantısını izlemeden önce o haber burada gördüm. O haberi ilk okuduğumda sandım ki Başkan illegal ve hukuka aykırı şekilde bir baskıyla önergeyi onaylatmak istiyormuş gibi bir havası vardı haberin. Sonra toplantıyı izlediğimde başkanın sadece bir kez nazikçe direk mi oylamayı önerdiğini ve üyelerin komisyona havale edelim demesi üzerine ikiletmeden komisyona havale ettiğini gördüm. Yani bunu neden yapıyorlar. İnsanlar izliyor ve görüyor neler olduğunu. Bu haberde de Meclis çoğunluğu kabul ettiği için yetkiyi aldığını kastederek haber yapmışlar. Bugünkü meclisi de izledim. Akılcı projelere meclisin hayır demesi garip olur zaten. Bir grubun sayesinde otobüs alındı denmesi bana doğru gelmiyor. İhtiyaç varsa ve idare bu teklifi getiriyorsa buna kimse hayır demez diye düşünüyorum.

serkan33

3 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 00:58

Sansasyonel Haber diye bir site, ilk bu haberi orada gördüğüm için paylaştım, belediye kendisi bile henüz kredi onayı alındığından bahsetmemiş çünkü yoksa aleni yancı bir site bu bende üsluplarını sevmiyorum...

Bu yeni otobüs yerleşkesinin de yapımı muhtemelen 19 Mayıs’ta 73 yeni otobüs gelmeden önce bitirilecektir

umo1233
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 17:34

Yeni otobüs ne zaman geliyor? 🤔

UĞURÖZ
2 ay önce - Cum 27 Ksm 2020, 17:35

Mayıs ayında gelecek.

sayfa 200
ANA SAYFA -> ULAŞIM