Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
MehmetK
18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 14:44
[İST-C6.14] - Taksim-Yenikapı Metrosu Sil Baştan

Bugünkü Posta gazetesinin konuyla ilgili haberinde mevcut yapılmış olan 8kmlik tünellerin kullanılmayıp Anıtlar kurulunun istediği şekilde yeni bir güzergahtan geçirilecek tünellerin mevcut Unkapanı köprüsünün yerine yapılacak yeni bir köprüyle Halicin karşi kıyısına geçecekmiş.Başkan Topbaş ta bu yeni durumu kabullenmiş.Yani uzun lafın kısası 50 milyon dolar toprağın altında kaldı

Suleyman
18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 15:48

ya iyi de bu olayin sebebi [olayin icinde Anitlar kurulu olduguna gore] tarihi kalinti filansa tamam feda olsun bu kadar para ama, olay zaten olmus bitmis! Tarihi kalinti filan kalmamistir ki, ya da gordugu zarari baya buyuktur!

o zaman bu durdurmanin ana sebebi ne? zararin neresinden donulurse kardir felsefesi mi?

Kemal
18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 16:30

Bence bu dünyanın en abes işidir oturdukları yerden para alıp işlerini doğru dürüst yapmayan koruma kurulu efendileri tüneller bitince aymışlar ve yeni köprünün çirkin olacağına kanaat getirmişler beyzadeler .sanki öteki köprüler çok güzelmiş gibi buna karşı çıkıyorlar bu adamların beyinleri o çirkin köprü (galata Köp.)yapılırken herhalde tamamen durmuştu.Şimdi de tünellerin turşusunu kuracağız ve bir 10 yıl daha metronun yenikapıya erişmesi için bekleyeceğiz.Bu konu ile ilgili yazılarım var ta belki 2 senelik yazılar hala geçerli ne yazık ki...

En son Kemal tarafından Cum 07 May 2004, 23:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

messiah_haktan

18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 18:26

Bi yandan bu karar icin cok seviniyorum bi yandan bozuluyorum.Anlasilan 50 milyar dolar olsa bile koruma kurulu isini yapiyor,görmemezlikten gelmiyor,öbür yandan BITIRIN BU METROYU ARTIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Erdal
18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 19:48

Bu Anıtlar kurulu Türkiyenin basına bela...İstanbul'un her tarafı abuk yapılarla dolu. Onlara ses çikarmiyorlar.Hayati önem taşiyan işlerde hep engel çikarıyorlar..

Kemal
18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 22:53

Ben koruma kurulunun işlevine karşı değilim sadece o kadar para harcanıp tüneller bittikten sonra bunların ayılmasına karşıyım ne hakla bu uykuya dalıp milletin parasını çarçur ediyorlar ki.Eğer bunu durdurmaya güçleri son anda yetmiş idiyse bu adamlar baştan da bu inşaatı durdurabilirlerdi. Bu kurulun başındakiler tam bir vurdumduymazlık sergilemişler .Bunun örnekleri İstanbul'un pejmürdeliği başıboşluğu ile herkesin gözü önünde.Bizler bu kente aşığız ve sevgilimize hoyrat davrananları affedemeyiz.

Erdal
18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 23:10

Alıntı:
yeni köprünün çirkin olacağına kanaat getirmişler beyzadeler

Bu kurulun kendi güzellik anlayisini istanbul'a dayatmaya ne hakki var..?Güzellik göreceli bir kavram değilmi..?Bu estetik aşığı arkadaşlar Gökkafes yapılırken neredeydi..?

Alıntı:
Ben koruma kurulunun işlevine karşı değilim

Kemal, bende karşı değilim ama bu kurumun niteliği yeniden değerlendirilmeli. Bence adamlar kendi arzularına göre kararlar veriyorlar. Ne yapacaklar şimdide mesala boğaz tüp geçişine karşı çıkabilirler.. Ne de olsa o kadar tünel kazılacak tarihi yarımada da..!!

Kemal
18 yıl önce - Cum 07 May 2004, 23:24

Türkiye'nin başı tünellerle belada zaten örnek mi;
1.Ayaş Tüneli
2.Bolu Astaldi Tüneli
3.Yenikapı metro Tüneli
belki daha bilmediklerimiz de vardır...Boğaz geçişi de zaten pek taraftar bulamadı ulema takımında onun da başına bir iş gelirse hiç şaşmayalım.O tünellere vergilerimizi gömüp üstüne çıkıp ahkam kesiyorlar kimse de çıkıp hesap soramıyor ne iştir bu yahu.....

MehmetK
18 yıl önce - Cmt 08 May 2004, 16:25

anlasılır gibi degil bu haberi okudum inanmak istemedim
Hala da biri cıkıp , bu israftır eski tuneller istasyonlar kullanılsın diyecek diye umit ediyorum
50.000.000 Doların üstüne soğuk su içilir mi

Mehmet Kasım
16 yıl önce - Çrş 08 Şub 2006, 13:58
İSTANBUL METROSU

Yok abi ya sil baştan olmaz sanırım ?Kimse doğruladımı bu haberi İBB'den.

Tamam atıl durumda olan tüneler var aa açılacak diye bekliyoruz.

Taksim-Şişhane ( Beyoğlu ) arasında da mı tarihi eser var.Geçen Şişhane civarını gezmiştim.Tünel bitmiş duraklarda kabaca bitmiş.Ama üzerleri demirlerle kapatılmış.Ama yapılan bir tünel neden nasıl iptal edilir.

HUKUKİ SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ diye haber yapmıştı İBB Bültenleri.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM