Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Remzi BÜLBÜL
5 yıl önce - Sal 21 Ekm 2008, 20:57
Manisa - Kula - Tapduk ve Yunus Emre Türbesi ve Emre Köyü

Kula - Emre Köyü:
Köyün adı ünlü halk ozanı Yunus Emre'nin isimden gelmiştir. Yunus Emre bu köyde yaşamış, ölmüştür ve türbesi burada faal durumdadır.

Köyde güz aylarında Yunus Emre anma günleri yapılır ve her yerden insanlar bu günlere katılır. Kök boyalarıyla süslenmiş Carullah bin Süleyman Camii görenleri hayran bırakır. Köy imamlarında Naim Ergün gelen turistlere gönüllü olarak rehberlik yapıp, köyün tarihi hakkında bilgiler vermektedir.

Manisa iline 140 km, Kula ilçesine 21 km uzaklıktadır. İzmir-Uşak asfaltından Gökçeören yol ayrımından ayrılır.

2000 nüfus sayımına göre 408 kişi vardır.

Kula - Tapduk ve Yunus Emre Türbesi

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Remzi BÜLBÜL
5 yıl önce - Çrş 22 Ekm 2008, 19:53

Türbenin içinden...

(+)

(+)

(+)

(+)

halo_can
3 yıl önce - Cmt 14 Ağu 2010, 22:26
Teşekkürler

Burası benim köyüm ve köyüm çok çok çok seviyorum. Ve sizlerinde oraları görmenizi temenni ediyorum....

Yukarıdaki yazıda hata var. Ve bunun değiştirilmesini rica ediyorum. wikipedia daki yazıyı değiştirdim. Fakat bunu sitenin katı kurallarından dolayı değiştiremedim Yukarıdaki yazının bununla değiştirilmesini istiyorum;

"Köyde yaz aylarında Yunus Emre anma günleri yapılır ve her yerden insanlar bu günlere katılır. Kök boyalarıyla süslenmiş Carullah bin Süleyman Camii görenleri hayran bırakır. Carullah Bin Süleyman Camii (Eski Camii) imamı Nedim YILDIZ ve köy muhtarı İbrahim KAHRAMAN tarafından gelen turistlere rehberlik yapılıp, köyün tarihi hakkında bilgiler vermektedir."

Ahmet Nadir İşisağ

3 yıl önce - Pzr 10 Nis 2011, 14:21

(+)

(+)

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2145010#2145010
Taptuğun tapusuna
Kul oldum kapusuna
Yunus miskin çiğ idik
Piştik Elhamdülillah
Sandal Beldesine 12 Mart 2011 Badem Fidanı (Wow Ormanı)Dikim Festivali için geldiğimizde uğradığımız
Emre Köyünde Yunus Emre'nin kabrinide ziyaret etmiştim.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=107941

Ahmet Arif Hoca

3 yıl önce - Cmt 14 May 2011, 19:41

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler