Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
abdulaziz42
11 yıl önce - Cum 24 Nis 2009, 11:52

KIŞ Görüntüleri

(+)

(+)

abdulaziz42
11 yıl önce - Cum 24 Nis 2009, 11:55

(+)

orman dağ nehir
6 yıl önce - Prş 29 May 2014, 11:44
konya Çumra- içeri çumra

Memleketim.

Babamın doğduğu ve yaşadığı ev belediyenin önünden geçen sonra düğün salonunun da kıyısında olan yolun üzerindedir.
O yol Karaman Yolu'na çıkıyor.

Yalnız çok kuraklaşmış. Bunun sebebi ağaçsızlık. Avaz dağı da denilen ve eskiden ardıç ormanı ile kaplı olan ufak bir dağ var. En az 10 milyon fidan kapasitesi var.

Keşke imkanım olsa ben diksem ancak 5 adet dikebildim.

ÖNDER FAHRİ

6 yıl önce - Prş 29 May 2014, 13:21

Alıntı:
Yalnız çok kuraklaşmış. Bunun sebebi ağaçsızlık. Avaz dağı da denilen ve eskiden ardıç ormanı ile kaplı olan ufak bir dağ var. En az 10 milyon fidan kapasitesi var.

"Eskiden ardıç ormanı vardı" dediniz ? Bu gerçekten çok önemli bir bilgi. Bu orman ne zamana kadar var idi ve nasıl yok oldu. Tam olarak yeri neresidir. Biraz bilgi verebilir misiniz ? Konya Havzasının geleceği için, Konya havzasının geçmişteki durumu, ağaç ve orman varlığı hakkında ve ormanların nasıl ve neden yok edildiği hakkında çıkarılması gereken büyük dersler var.

Biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz memnun oluruz.

fikri aktan

6 yıl önce - Prş 29 May 2014, 14:55

Alıntı:

Üstad , 10000 ağaç wowturkey ile de yapılabilir. Bölgeyi ben de az çok biliyorum. Karaman dan sonra koruma altında "Ardıç Ormanları "
da var. Orman Bakanlığında böylesi bir konu için e en üst düzeyde temas sağlamamız mümkün. Daha fazla ifade edemiyorum. Haydi iş başına ......
Sevgi ve selamlarımla,

sayfa 3
ANA SAYFA -> KONYA