Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
batuşener
11 yıl önce - Cmt 25 Ekm 2008, 17:05

35 Kart hakkında ayrıntılı bilgi bugünkü yeniasır gazetesinde..

Kısaca ayrıntıları şöyle :
Kartlar, 29 Ekim'de satışa sunulacak
'Al, kullan, at' sloganıyla hayata geçirilecek olan sistemden yararlanmak isteyenler
3 kontör bulunan elektronik akıllı kartlar için 5 YTL;
5 kontörlük kartlar için 7.90 YTL ücret ödeyecek.
Bakiyesi biten kartlar bir daha kullanılamayacak.

Havaalanı ve Baykuş seferlerinden bu kartla yararlanmak isteyen vatandaşların bakiyelerinden 2 kontör düşülecek.

Metropole yeni bağlanan ilçe ve beldelerden gelenler ise yine sistemden yararlanırken geldikleri mesafeye göre 2 veya 3 kontörle seyahat edebilecek.

90 dakikalık süre içinde ikinci ve üzeri binişleri ücretsiz kılan sistemden yararlanılamayacak.

Tam metin : http://www.yeniasir.com.tr/haber_detay.php?hid=11761

sadıkkara
11 yıl önce - Pts 27 Ekm 2008, 16:46

.

Başlık 35bilet olarak değişse iyi olur ..

.

35biletler belirtilen haberlere göre sadece yetkili satış noktalarında satılacak deniyor bence duraklara yakın olan olmayan her esnaf satabilmeli...

35CEM35

11 yıl önce - Pts 27 Ekm 2008, 17:17

Diyelimki sadece yetkili yerler satacak.
Bu sefer eskiden abonman bileti döneminde olanlar olacak.
Misal o zamanlar günde 500 bilet satan bir arkadaşım vardı, yetkili yerlerden ve gişelerden tedarik ederdi abonmanları.
Şimdide yetkili yerden yada gişelerden 100-200-500 tane satışlara göre toptan kart/bilet alacaklar.
Durağa yakın yerdeki dükkanında bunları üzerine 50 kuruş yada 1 ytl kar koyarak satacaklar.
Benim tahminim, kart başına 50 kuruş koyulur...

Netice itibarı ile, bu kartlardan almak isteyenler zorluk çekmeyecek. Bakkalda, manavda, durağa yakın olduktan sonra pidecide bile bu kartı bulabilcekler.
Ben internet kafe işletiyorum, bende mutlaka bulunduracağım.

Duraklarda seyyar 3-5 kartçı görmeye hazır olun

sadıkkara
11 yıl önce - Pts 27 Ekm 2008, 17:29

Alıntı:
Netice itibarı ile, bu kartlardan almak isteyenler zorluk çekmeyecek. Bakkalda, manavda, durağa yakın olduktan sonra pidecide bile bu kartı bulabilcekler.
Ben internet kafe işletiyorum, bende mutlaka bulunduracağım.

Evet böyle olursa çok iyi olur ..Hem esnafta kazanır.Keşke tekli olsaydı biraz daha ufaltıp maliyetini düşürselerdi . Satın alacaklar içinde iyi olurdu Çünkü vatandaş tek kart için 5 ytle yada komisyonlu 5.5 ytl ödediğinde elinde 3 ayrı kart görse daha güzel olurdu kulanır atardı .Çünkü al kulan at deniyor. Ama hemen atılmıyor hele birde karton yapımıysa muhafaza etmekte zorlanabilir .Şuan elimize henüz geçmedi nasıl bir kart yapısı olduğunu görmedik ancak belkide katlanma durumu yoktur belkide hafif kırılma yada katlanıp düzeldğinde çalışacaksa iyi olur..

.
Bir de şu durumu merak ediyorum şuanda kent kartınızda bir arıza olursa içindeki bakiyeyi ücretsiz olarak değiştirip alabiliyorsunuz.35BİLET lerde içinde bakiye varken katlanma yada kırılma yada başka türlü bir arıza olduğunda vatandaşın parası yanacak mı??

isikalp35
11 yıl önce - Sal 28 Ekm 2008, 23:44

Bugün otogardaki kentkart yükleme yerinde kentkartçılar dolum makinalarına bilgisayardan bir şeyler yaparken gördüm ve hemen gidip ne yaptıklarını öğrenmek için sordum. Yaptıkları şey 35 kartı makinalara tanıtıyorlarmış, nedeni ise bu kartlar boş kredi ile kentkart dolum merkezlerine verilecekmiş isteyen kişi 3 yada 5 kredi seçeneğini seçip karta kredi yüklenecekmiş. Kartı ilk kullanımdan sonra 35 gün içersinde içindeki krediyide bitirmeniz gerekiyormuş. Bu kartın her yerde satılmayacayacak sadece dolum yapılan yerlerde satılacak ama genede topluca alım yapılıp duraklarda satılabilir.

batuşener
11 yıl önce - Çrş 29 Ekm 2008, 00:40

Yetkili biriyle konustuktan sonra (artık yarın satışa sunulacak biletlerimiz için kimsenin içinde soru işareti kalmaması açısından) şunları söyleyebilirim :

35 biletler kentkart satışları ve dolumları nerede yapılıyorsa orada satılacak.

Kesinlikle içine yükleme tarzı kentkarta benzer bir uygulama olamayacak. Adı üzerinde 3'lük veya 5'lik seçenekleri içleri dolu vaziyette satışa hazır bulunacak.

Evet; katlama, kırıştırma vb. eylemlere maruz kalan biletler geçerliliğini yitirecek.

35 gün içinde kullanılmadığı taktirde kağıt parçasından farkı kalmayacak.

Burada artık sabırlı olalım ve yarından itibaren ilk deneyimlerimizi konuşalım.

batuşener
11 yıl önce - Çrş 29 Ekm 2008, 01:11

Arkadaşlar, bu arada 3-5 bilet ile ilgili Eshot son duyurusunu yapmış bulunmakta. İşin aslı bir kaç gündür gazetelere verdiği haberleri siteye eklemiş :

Fiyat tarifesi ile ilgi : http://www.eshot.gov.tr/duyuru_ayrinti.aspx?id=89

Dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili : http://www.eshot.gov.tr/duyuru_ayrinti.aspx?id=87

ali_35
11 yıl önce - Çrş 14 Oca 2009, 22:20

Ya arkadaşlar bu kartlar çıkalı baya oldu ama hiçbir yerde göremiyorum bu uygulama hala devam ediyor mu?

yaşar köse
11 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 02:10

Sadece yetkili noktalarda satılıyor galiba bu çok anlamsız duraklara yakın olan hiç bir bakkalda afiş yada sattıklarına dair bir yazı şimdiye kadar göremedik...kentkart dolumu yapan her esnaf satamıyor mu acaba ?

Çağdaş Önal Yılmaz
11 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 02:33

Durak yakınlarındaki büfelerde görüyorum ben genelde en son dün Konak iskele önündeki büfede turistler alırken gördüm.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege