Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep'te Kültür ve Sanat Etkinlikleri
123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Ömer Humanızlı
10 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2008, 01:35
Gaziantep'te Kültür ve Sanat Etkinlikleri


Gaziantep'te Kültür ve Sanat Etkinlikleri - (Diğer Başlıklar)

Bu paylaşım alanlarında ve diğer kaynaklardan edindigimiz kültürel ve sanatsal etkinlikler ile mekanlarının detaylı bir şekilde tanıtılması ve etkinliklerin daha yogun bir kullanıcı kitlesine ulaşması amacıyla bu başlığı açıyorum


Ve ilk haber olarak.


ahmet_ozbuluk

10 yıl önce - Pzr 19 Ekm 2008, 13:42MAHMUT HALLAÇ
9 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 21:25(+)


Gaziantep Büyük Şehir Belediyesinden örnek temsil edilecek bir proje tebrikler GBBMAHMUT HALLAÇ
9 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 21:36
Gaziantep te bir resim sergisi


RESİM SERGİSİ : Hüseyin Ovayolu "Görmez'den Gelinenler"i gösterecek.Gaziantepli genç fotoğraf sanatçısı Hüseyin Ovayolu 'Görmezden Gelinenler' adlı 3. kişisel sergisiyle 9 Ocak Cuma günü saat 17.30'da Sanko Sanat Galerisi'nde.

Ayhan
9 yıl önce - Sal 03 Şub 2009, 14:12

Türkiye'nin ilk çocuk dostu şehri olan Gaziantep'te çocuklara yönelik faaliyetlerin arttırılmasına yönelik projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanat alanında da çocuklarımızı unutmadığını bir kez daha ortaya koydu.

Güzel Sanatlar Oyuncuları tarafından sergilenen 120 kişilik dev kadrosuyla Türkiye?nin ilk Çocuk müzikali olan Alaaddin'in Sihirli Lambası müzikali Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda Gaziantep turnesini gerçekleştirdi.

Gaziantep'e gelen 80 kişilik sanatçı ekibi Özel Sanko Okulları'nda yapılan gösteri ile prömiyeri gerçekleştirdiler. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ana sponsorluğunda Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde 2 gösteri sahnelendi.

Genel Sanat Yönetmeliğini Murat KARAMANOĞLU'nun, müziklerini Deniz SİPAHİ'nin ve koreografisini Neslihan ÖZTÜRK'ün gerçekleştirdiği müzikali toplam 1700 kişi izlemiş ve Robert Bosh Foundation tarafından ülkemizdeki tek çocuk dostu şehir unvanına sahip kılınan Gaziantep?te bir ilke imza atmıştır. Kostümü, dansları ve müzikleriyle izleyicilerin ayakta alkışladığı Alaaddin Müzikali devamında yapılacak projeler için bir başlangıç olmuştur.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür Hizmetler Daire Başkanı Muhtar Akyol ' Bu güzel oyunu bizlerle buluşturan tüm ekibe teşekkür ediyorum, Türkiye'nin İlk Çocuk Dostu Şehiri olarak çocuklarımızı sanatla buluşturmak için desteklerimiz artarak devam edecektir' dedi. Akyol Genel sanat yönetmeni Murat KARAMANOĞLU'na ve Ege Sanat Okulu yöneticilerine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Kaynak: GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP