Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şanlıurfa - Eyüp Nebi
1234   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
misiklar
9 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 22:06
Şanlıurfa - Eyüp Nebi


Ramazan Bayramı'nda Şanlıurfa'da Eyüp Nebi Beldesini gezme fırsatım oldu. Çektiğim fotoğrafları ve edindiğim bilgileri paylaşmak istiyorum.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine 20 km uzaklıkta Eyüp Nebi Beldesi yer almaktadır. İsmini Hz.Eyyub(a.s.)'dan alan bu belde de, Hz.Eyyub(a.s) ve Hz.Elyesa(a.s.)'nın mezarları bulunmaktadır. Ayrıca Hz.Eyyub(a.s.)'ın hanımı Hz.Rahme'nin türbesi de burda bulunmaktadır.

Eyyüp Nebi Köyü'ne, Şanlıurfa'dan Viranşehir istikametine giderken(Şanlıurfa-Mardin Yolu) 85.kmden kuzeye(sola) dönerek 16 km. gittikten sonra ulaşılabilir. 85 km.lik yolu maalesef çok kötü durumda. Yol yamalarla dolu. Neyseki bölünmüş yol yapılıyor bu yolda. 16 km.lik köy yolu ise çok iyi durumda. Ancak yol kenarlarındaki mucırlara dikkat etmek gerekiyor.


misiklar
9 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 22:18

Şanlıurfa'dan viranşehir(Şanlıurfa-Mardin Yolu) istikametinde 85 km gittikten sonra kuzeye(sola) dönülünce hemen "Hz.EyyüpNebi Sabır Beldesine Hoş Geldiniz" yazısı ile karşılaşacaksınız.(+)


Bu anıttan sonra Eyyüp Nebi Beldesine gidilecek 16 km.lik yol gayet güzel durumda. Ancak yol kenarlarındaki mucırlara dikkat etmek gerekiyor!


misiklar
9 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 22:52

Hz.Eyüp Nebi(a.s.) ve Hz.Elyesa(a.s.) türbeleri, Hz.Eyüp Nebi Camii, Sabır Taşı ve şifalı suyun yer aldığı alan oldukça büyük. Bu yerlerin hepsi topluca bir yerde. Sonradan restore edilmiş güzel,yeşil bir alan.

Hz.Rahme'nin olduğu türbe ise bu alan dışında 100 metre ileride başka bir yerde. Bu beldeye gelmişken ayrı yerde olan Hz.Rahme'nin olduğu türbeyi ziyaret etmeyi unutmayın!!!(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
misiklar
9 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 23:08

Hz.Eyyüp Nebi Türbesi

(+)

(+)

(+)


misiklar
9 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 23:16

Hz.Eyüp Nebi Türbesinde bulunan yazılar

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler