Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
TURAN YUNUS
8 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 15:01

aslında belediyeye biraz hak veriyorum eskiden körüklü sıkıntı yaratmıya bilirdi ama şimdi yaratır bence körüklü değilde 2 katlı otobüsler alınsa buna kimse birşey diyemez fiyat olarak pahallımı ucuzmu pahallımı bilmiyorum ama 12m. otobüs boyutunda ama 2 katı kadar yolcu alıyor denizlide'de fazla köprü filan olmadığı için köprülerden geçemez filan diyede birşey denilmez sadece şu durumdan karşı çıkılabilir oda bizim halkımızı biliyorsunuz inceği durakta otobüs durmadan ayağa kalkmıyor buda 2katlı otobüste durakta bekleme süresini arttıracaktır ama halka erken inecekler alt tarafta uzak mesafede inecekler yukarı tarafa çıkarsa ve inmek isteyen yolcu 1 durak önceden kapıya yönelirse iş hallolur bu daha iyi fikir değilmi

Yasin Efesoy

8 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 15:06

Körüklü otobüs: 18 metre
Minibüs: 5 metre

Körüklü otobüs: 10 adet (öneriyoruz)
Minibüs: 850 adet (mevcut)

Körüklü otobüs: 10x18=180 metre
Minibüs: 850*5=4250 metre

Hangisi daha fazla yer kaplar?
İsterseniz aynı hesabı bir de otobüslerimize göre yapalım. Benim için farketmez.

Yasin EFESOY

mehmet20
8 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 15:16

Yasin Man Sg 220 lerden başka BOİ'nin son dönemlerinde bir tane daha körüklümüz vardı galiba Mercedes'ti. Ancak bunu da Isparta BOİ'ye sattılar diğer araçlarla

TURAN YUNUS
8 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 15:20

Alıntı:
Yasin Man Sg 220 lerden başka BOİ'nin son dönemlerinde bir tane daha körüklümüz vardı galiba Mercedes'ti.

benim bilidiğim 1den fazlaydı 2-3 tane 302 körüklü vardı 2-3 tanede 345 körüklü vardı (sayısını bilmiyorum tahminen )

Yasin Efesoy

8 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 15:20

Alıntı:
Ancak bunu da Isparta BOİ'ye sattılar diğer araçlarla

Evet, 1996'da üretilen tanıtım araçlarındandı. MB O345K. 10 adetlik 2002 Conecto filosunun yanında düşük fiyat ya da hediye olarak gelmişti. Şu an Isparta ÖHO'da çalışıyor. Görmek nasip olmadı. Mehmet, görme imkanımız varsa fotosunu bekliyoruz.

Yasin EFESOY

bakaydın
8 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 19:58

Körüklü otobüslerden oluşacak bir filo aynen yasin beyin de söylediği gibi nice dolmuşun ve şu an kullanılan küçük otobüsün görevini fazlasıyla yerine getirecektir.hem daha ekonomik olacağı da kesindir.
inşallah beediye bu konuda fikrini değiştirir ve olumluya döner

a.çetin
8 yıl önce - Sal 07 Tem 2009, 01:14

Alıntı:
Şu an Isparta ÖHO'da çalışıyor. Görmek nasip olmadı. Mehmet, görme imkânımız varsa fotosunu bekliyoruz

bu araç ısparta garajında yatmaktadır yaklaşık 1 yıldır servisede verilmedi...

mehmet20
8 yıl önce - Sal 07 Tem 2009, 02:54

Alıntı:
bu araç ısparta garajında yatmaktadır yaklaşık 1 yıldır servisede verilmedi...

Aracın yattığı doğrudur ancak sürekli değildir. Yoğun saatlerde ve Ramazan ayında iftara yakın saatlerde S.D.Ü Batı Kampüs-Çarşı seferi yapmaktadır.

Alp Akyürek
7 yıl önce - Cmt 20 Mar 2010, 02:22

Alıntı:
Bence Denizli'de körüklü otobüslerin kullanılması daha erken. Gördüğüm kadarıyla Denizli'de halk otobüsleri bile dolu değil.

Ona bakılırsa istanbuldakı çoğu otobüsler boş bazılarında körük oluyor ama hep bomboş tabi içinde insan oluyor

Çetin Gökbulut
7 yıl önce - Cmt 20 Mar 2010, 21:01

Denizli'de zaten 5-10 yıl önce bile körüklü otobüsler vardı.O zaman nüfusta 500.000 değildi.Otobüsler boş diyen arkadaş herhalde sabah ve akşamları insanların otobüslerin yetersizliği nedeniyle işe gidemediklerini ya da geç kaldıklarını ve yaşanan diğer sıkıntıları görmüyor.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege