Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

15 yıl önce - Cmt 01 May 2004, 23:47
[İST-B1.48] - Vapur İskelelerine Yenilik

Tahtadan bir iskeleyi atarken, "ayaklar!" diye bağıran görevliler tarihe
karışacak galiba. Karaköy iskelesinde modern bir yolcu bindirme iskelesi monte edilmiş.
Henüz kullanım halinde değildi ve tahta iskeleler kadar pratik de olmayabilir,
ama hidrolik bir iskele daha medeni olacak herhalde.

(+)

(+)

Taha
15 yıl önce - Pzr 02 May 2004, 00:11

Evet burasi Karakoy, Burc abi resimler icin tesekkurler ben cocukluk zamanlarimda ayda en az 1 kac defa bu iskeleyi kullanirdik. Uzun zaman sonra hersey degismeye basliyor ama cok guzel olmus.

Bu gecit gibi olan sey sanirim 1 tane olucak ?

Suleyman
15 yıl önce - Pzr 02 May 2004, 01:52

evet ya boyle ufak seyler bi ulkenin gelismesi yolunda goze fazla gorunmeyen ama onemli adimlar... Bir de mahalle pazarlarindaki bagirmalar kalksa ....

Burç

15 yıl önce - Pts 17 May 2004, 21:07

Bu da Kadıköy'deki Beşiktaş iskelesine monte edilmiş.
Karaköy'dekinden epey değişik. Bu aletler henüz kullanılmıyor..

(+)

(+)

Taha
15 yıl önce - Pts 17 May 2004, 21:22

Burc abi bunlardan sadece bir tanemi olucak ? Bu kadar kisiye yetermi sence ?

Burç

15 yıl önce - Pts 17 May 2004, 21:28

şu anda kullanılan tahta iskeleler bunlardan daha dar.
Zaten çoğu yolcu iskeleleri kullanmıyor.

Erkin

15 yıl önce - Pts 17 May 2004, 21:48

Guzel guncel haber, sagol Burc,

Gayet guzel bir dusunce... 4-5 yasindayken hep dusen SIKISAN insan hikayelerini duyup tirsardim o tahta iskelelerden. Hakikaten biraz gecen yuzyila ait bir cozum "Ayaklara dikkat" sistemi...
Bu arada laf sokmadan gecemeyecegim, nedir abiler bu yeni iskelenin rengi Allah askina? Igrenc soluk bir yesil, ne yerdeki pembe/bordo bordurlerle ne de vapurlarin sari cizgili beyaz govdeleri ile alakali... Gene Konya havasi mi caliniyor acaba renk seciminde? Yoksa bu berbat tonun 1 kutusunu alana 3 kut bedava mi?

Erkin

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 12 Tem 2005, 03:15

Resimlerdeki iskeleler çok pratiklik sağlayacak yolcu biniş-inişlerinde... Her iki taraflarındaki korkuluklar güven verici. genişlikleri ideal ve görünümleri de son derece çağdaş...

Aslında bu türden hareketli geçiş aparatlarının iskelelerde değil de vapurlarda monteli olması daha mantıklı sanki. Kapatıldıkları zaman hem bir kapı görevi görürler, hem de vapurun bağladığı iskelede ileri-geri yapacağı küçük salınımlarda araçla birlikte hareket ederek, insanların dengelerini kaybetmelerini önlerler (Deniz otobüslerinde bu sistem var).

Gerçi haber 1 yıl önce geçilmiş. Bugün itibarıyla projenin ne durumda olduğunu bilmiyorum. Konuyla ilgili arkadaşlardan, bugünkü son durumu aktaranlar oluersa seviniriz...

Akın KURTOĞLU

Aydinsert
14 yıl önce - Sal 12 Tem 2005, 08:58

başladıgı gibi duruyor.burç un bu fotografı ekledigi zamanda görmedim,şuanda göremiyorum.hiç denk gelmedim.

alabay

14 yıl önce - Sal 12 Tem 2005, 14:30

Merhabalar,

İstanbul'dan yeni döndüm ... orada İstanbul Bülteni diye bir dergi buldum vapurda, galiba bir gazete eki, onun içinde de iskelelerle ilgili bir yazı vardı, iskelelerin terminal adlandırilması ve bunun mantıksız oluşu hakkında. İBB de bunun ciddiye almış gibi, peki, iskeleler şimdi yine terminal isminden iskeleye doğru mu gidiyorlar?

Selâmlarımla

B. Alabay

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM