Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 19:29
Ankara Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının Yeni Salon İnşaatı

Daha önce AKM alanı ile ilgili başlıklarda dile getirdiğim çalışmaları bugün daha yakından görme fırsatı yakaladım.Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının şimdiki salonu ile Ankara Adalet Sarayı arasındaki boş arazide senelerce temel olarak bekleyen inşaatta çalışmalar yeniden başladı.

Bu salonla ilgili açılan yarışmayı başarılı mimarlar Semra Uygur-Özcan Uygur'un projesi kazanmıştır.Proje akustik kurallara göre ve akustik testlerle desteklenerek yapılmıştır.

1995 yılında ihale edilip 1997 inşaasına başlanan salonun Cumhuriyetimizin 75.Yılına yetiştirilmesi amaçlansada halen temel aşamasındadır.Bu dönemdeki hükümetler buraya gereken önemi vermedikleri için kısa sürede bitebilecek bir inşaat 12 senedir yerinde saymaktadır.Bugünlerde ise inşaat yeniden başladı.Sıhhiye-Opera arasındaki yoldan gelip geçerken inşaat makinelerini görebilirsiniz.

Ayrıca konumunun daha net anlaşılması için Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış olan bölge maketinden çektiğim fotoğrafları bulduğum zaman ekleyeceğim.

msb0634
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 21:59

Ankaranın göbeğinde ölü vaziyette duruyordu bitmiş hali bu halinden çokmu kötü olacaktıki inşaatın ilerlemesi durdurulmuş

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 22:02

Alıntı:
Ankaranın göbeğinde ölü vaziyette duruyor bitmiş hali bu halinden çokmu kötü olacaktıki inşaatın ilerlemesi durduruldu bu nasıl bir zihniyet bıktırdılar artık

Bildiğim kadarıyla burası Cumhurbaşkanlığı tarafından önemsenmediği ve ödenek ayrılmadığı için yapılamadı.Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesiylede gereken önem verilip ödenek ayrılınca inşaat yeniden başladı.

msb0634
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 22:21

bu cidden cok güzel bir haber yenilenen gençlik parkıyla da o bolge tiyatro opera konser salonlarıyla ankaranın kültür sanat merkezi olacak

Ender İplikci
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 23:24

sevindirici bir haber ancak 12 senedir duran bir temelin kullanılmasının fiziki yönden zararları olmaz mı? bence temel die yapılan bikaç kolonun yıkılıp yenidel yapılması gerekir.

bu arada sanırım linkte bir problem var açılmıyor...

Deniz Konuk
9 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 23:50

Alıntı:
Bildiğim kadarıyla burası Cumhurbaşkanlığı tarafından önemsenmediği ve ödenek ayrılmadığı için yapılamadı.Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesiylede gereken önem verilip ödenek ayrılınca inşaat yeniden başladı.

İlk mesajınızda verdiğiniz linkte işi veren Bayındırlık ve İskan Bakanlığı olarak gözüküyor.

Orhan Kınık

9 yıl önce - Cum 17 Ekm 2008, 00:02

Alıntı:
işi veren Bayındırlık ve İskan Bakanlığı olarak gözüküyor.
Bayındırlık ve iskan Bakanlığı; Milli Savunma Bakanlığının inşaat milli ve Nato alt yapı hizmetleri ile Ulaştırma Bakanlığına bağlı genel müdürlüklere kanunlarla yapım yetkisi verilmiş olan özel ihtisas işleri hariç kamu tesis ve yapılarında görevlendirlmiştir. Kamu yapıları ve tesislerinin inşaat ve esaslı onarım işlerini yapmak veya yaptırmakla görevlidir. İşveren'in Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görülmesi bundandır.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 17 Ekm 2008, 00:25

Alıntı:
İlk mesajınızda verdiğiniz linkte işi veren Bayındırlık ve İskan Bakanlığı olarak gözüküyor.

Orhan bey konuyu izah etmiş

Bu sayfada Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yürütülen işler verilmiş.Daha fazla açıklamaya gerek yok heralde.Önemli olan bu sorunuzun temelidir ki bunuda benim izah etmeme gerek kalmadan herkez anlamıştır.Ama yinede bir mantık hatası yapıyorsunuz Bakan beyde Sayın Gül ile benzer kökenden gelmiştir.

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Cum 17 Ekm 2008, 23:08

Taşınabilir diskime ancak kavuşmam nedeniyle bahsettiğim maket fotoğrafını ancak koyabiliyorum.

O bölgeye ayrı bir hava katabilecek güzel bir proje.Gençlik Parkıylada bütünleşeceğini zannediyorum.Ayrıca AKM Alanına yapılacak proje ve Basketbol Salonu,Cumhuriyet Stadyumu projeleride biran önce başlamalı.Bu bölgedeki projeler gerçekleştiği zaman Ankara'nın kültür, sanat ve spordaki bir numaralı bölgesi olacak.Emeği geçenleri kutluyorum.

Buda Opera-Sıhhiye arasındaki parktan inşaat alanının görüntüsü.Biraz çukurda kaldığı için sadece araçlar gözüküyor.

safakcabuk
9 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 02:25

Faydalı olur umarım. Açıkçası benim pek ilgimi çekmiyor ama bu tür şeyler şehre çeşitlilik, zenginlik katıyor.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet