Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 310
Misafir 6a4

6 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 18:25

Aktarmalardan öğrencilerden 25 kuruş ücret alınıyor.

Tunç D.

6 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 21:12

Alıntı:
Olur mu olur! Ne dersiniz? Türkiye'deki en pahalı öğrenci biletlerini kullanan kentlerden biri olarak öğrenci bileti belirtilen fiyata indirilirse şahane olur. Sudaki indirimden sonra böyle bir şey daha olursa hiç şaşırmayacağım. Haydi bakalım, Mansur Yavaş da Mehmet Özhaseki de yardırıyor, aynen devam.

Bence bunun bir bedeli de olur. Eğer böyle bir karar alınırsa karşılığında 61-64 yaş kartları iptal edilip,aynı İstanbul ve İzmir’de olduğu gibi,öğretmen kartları ile birlikte bir ara tarifeye bağlanır.
O da muhtemelen şöyle olur, öğrenci 1,25₺ Öğretmen ve 61-64 yaş 1,95₺ tam 2,50₺.

Ama yapılabilecek en büyük iyilik bu şehre abonman sisteminin gelmesi olacaktır. Şu an tahminimce bu uygulama ÖHO’ları da sisteme dahil etmedikleri için çıkarmıyorlar,zira şu anda abonman uygulaması ÖHO’ların tepkisini çekecektir.
ÖHO’lar da Ankarakart sistemine dahil olduğu zaman,belediyeden kart geçen tüm araçları (EGO,ÖHO,ÖTA,Metro,Başkentray ve hatta ilçe ÖTA’ları) kapsayacak şekilde abonman uygulaması çıkarmasını bekliyorum.

Jandarma’ya filan yaranacaklarına böylesi bir hamle yapmaları çok daha isabetli olacaktır

Misafir fd8

5 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 15:07

Geçen hafta salı günü 509 nolu hatta kredi kartı kullandım. Kredi kartı ekstersinde bir defa kullanmama rağmen 10 defa ücret kesildiğini görünce şok oldum.😰 başına böyle bir olay gelen varsa mavi masayı arayabilir yardımcı oluyorlar. 😊

Yalcin Tasdelen
5 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 15:28

Arkadaslar yeni gelen otobuslere binen oldumu hic ne kadar ucret kesiyor aktarma yapiyormu?

Tunç D.

5 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 15:42

Alıntı:
Arkadaslar yeni gelen otobuslere binen oldumu hic ne kadar ucret kesiyor aktarma yapiyormu?

Bugün denedim.

EGO tarifesi işliyor,aktarma da geçiyor. EGO’dan tek farkının,61-64 yaş kartlarını kabul etmemesi olduğunu düşünüyorum. Metroda bile geçmiyor çünkü o kart.

onur345
5 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 15:45

Arabanın içinde hiç dikkatini çektimi Tunç. Parayla binip kartı olmadığı için inen falan oldumu ?

Sorun yaşıyorlarmı ?

mert amg
5 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 15:46

Şöförün sürüş tarzı nasıldı?

Normal mi?

Maganda gibi mi?

Bir akıllanma var mı?

onur345
5 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 15:50

10 senedir 5-6 metrelik taksi kullanıyolar.
12 metreye bi alışsınlar da iyice belli olur o

Bide araçlar yeni. Rodaj'da pek üzmezler.

Tunç D.

5 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 16:30

Alıntı:
Şöförün sürüş tarzı nasıldı?

Normal mi?

Maganda gibi mi?

Bir akıllanma var mı?

Konuyu dağıtmamak amacıyla buraya yazdım

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=6999067#6999067

engin_ank
5 ay önce - Pts 04 Şub 2019, 14:38

Alıntı:
Ankara'da Seyahat Şimdi Daha Kolay! Kredi Kartıyla Ulaşım Sevildi...

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Teknolojileri Daire Başkanlığı verilerine göre toplu taşımada kredi kartı kullanımı ilk ayda (1-31 Ocak 2019 tarihleri arasında) 308 bin 858 kişiye ulaştı.

EGO Otobüsleri ve Özel Toplu Taşıma Araçları başta olmak üzere Raylı Sistemlerde de (Ankaray, Metro ve Teleferik) kullanılabilen bankamatik ve temassız kredi kartı ile tek binişte 3 TL ödeniyor.

Londra, Madrid, Chicago ve St. Petersburg gibi birçok kentten sonra Ankara’da da başlayan uygulama validatör cihazının bulunduğu tüm toplu taşıma araçlarında kullanılıyor.

https://www.haberankara.com/ankara-da-seyahat-sim ...ldi/70143/

sayfa 310
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet