Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
ferruheser
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 15:58
Ankara toplu taşımaya AnkaraKart [ANK]

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Elektrik Havagazı ve Otobüs İşletmesi Müessesesi (EGO) Genel Müdürlüğü, toplu taşıma elektronik ücret toplama ve akıllı durak sistemini yaptırmak üzere kapalı teklif usulü ile ihale açtı.

EGO Genel Müdürlüğü, denetim ve hizmet alanı dahilinde hali hazırda çalışan ve çalışacak olan tüm toplu taşıma araçlarını (belediye, halk otobüsleri, raylı taşıma sistemi ve diğer toplu taşıma araçları) kapsayacak şekilde ve kapsamlı şehir kart uygulamalarını (turizm, fuar, stadyum, otopark, ön ödemeli sayaçlar) destekler kapasitedeki yeni kurulacak olan elektronik ücret toplama ve akıllı durak yolcu bilgilendirme sistemini ve bu sistemde olması gereken teknik yeterlilik şartlarını ve sistemden beklenen işletme fonksiyonlarını yaptıracak.

İhale, 27 Ekim 2008 tarihinde saat 14.00’de "kapalı teklif usulü" ile belediyede gerçekleştirilecek. Tahmini bedeli 10 yıllığına 13 milyon 500 bin YTL olan işin ihalesinde katılımcılardan yüzde 3 oranında geçici teminat alınacak.

Firmalar şartnameyi bedeli karşılığında, belediyede bulunan Satın Alma Dairesi Başkanlığı İç Ticaret Şube Müdürlüğünden temin edebilecekler. Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları ise 27 Ekim 2008 tarihinde saat 13.30’a kadar EGO Genel Müdürlüğü Evrak Servisine verilecek.

Buna göre evraklar komisyon tarafından ihaleye katılan firmaların huzurunda ihale günü saat 14.00’de açılacak.

Söz konusu ihalede firmalardan belediye ve belediyeye bağlı kuruluşlarda ihale konusu işle ilgili olarak en az bir sistem kurmuş ve/veya işletmesini yapıyor olması yada yapmış olması şartı aranacak.

http://www.hurriyet.com.tr/ankara/10131900.asp?gi ...=6&l=1

Beklentileri karşılayacak modern bir sistem kurulur inşallah

Gider ayak 10 yıllığına bir yandaşa iş vermek adına iş savsaklanmazsa iyi

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 18:52

Alıntı:

Ferruh bey hangi gider ayak?Kim nereye gidiyor?Daha uzun bir süre kimsenin bir yere gittiği yok.Ayrıca gitse bile yandaş mandaş, peşkeş imaları yakışıyor mu?Mesela size kalsa Ströer'de yandaş kuruluş bilmezsiniz ki Alman kökenli bir firma olduğunu.

Ancak ben son günlerde bazı duraklarda gördüğüm bilgilendirme ekranlarından birinin fotoğrafını çektim.Bu sistemin olduğu durakta iki tane ekran var birinde Ströer yazısı sabit(ekran değildir belki) diğer ekranda ise Ströer İnteractive City animasyonu dönüyor.

Bu akıllı durak olayını isterseniz bu başlıkta konuşalım.Veya uygun bir başlık varsa oradan devam edelim.

Tunc

10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 19:28

Alıntı:
Bu akıllı durak olayını isterseniz bu başlıkta konuşalım.Veya uygun bir başlık varsa oradan devam edelim.

Sayin Erdogan a katiliyorum,

Gectigimiz yillarda daha once bu sekilde basliklar olmadigi icin Yurddisinda olan bazi sistemleri ornek olarak vermistim, Buralardaki basliklardada bahsettigimiz gibi gidisat o yone dogru idi, daha once sizlerle paylastigim bu bilgileri buraya link vereyim belki fikir edinmesi acisindan faydali olur.

Gerek Akilli kart veya aninda biletleme, gerekse Belediye otobus duraklari arasindaki bilgileri ve otobuslerle ilgili olan akilli durak sistemleri, hatta bu bilgilerle verimi arttirabilecek bircok analiz yapilabilecegi gorulmektedir, hem Otobuslerin daha verimli kullanilmasi hem gereksiz yakit tuketiminin aza indirilmesi, Trafige olumlu katkilari hemde yolcularin seyahatleri esnasindaki bilgilenmeleri acisindan faydali olacaktir.

Tunc

Asagidaki orneklerde, Akilli kart ve biletleme, ve Akilli durak ve duraklara gelecek olan otobus varis saatleri bilgilerinin paylasimi gorebilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=533135#533135

(+)

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=135116#135116

(+)

safakcabuk
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 20:40

Peki bu sistem gelince beleşkart kalkacak mı? Şayet kalkmayacak her şey aynı olacaksa anlamı yok.

Ayrıca bence Ankara için yapılamayacak bir proje bu.

1-) İnsan görünümlü hayvan sayısı şehirde azımsanamayacak kadar çok. Özellikle bazı semtlerde bu durakları ya çalarlar yada kişilik bozukluğu olan bazı şahıslar bu sistemlere kullanılamayacak kadar zarar verirler.

2-) EGO neyi düzgün yaptı ki bunu düzgün yapsın. Daha doğrusu EGO düzgün yapmaya çalışsada eminim UKOME denilen masal kahramanları sistemin işlememesi için ellerinden geleni yaparlar. Nasıl yaparlar derseniz bilemem bulur onlar bir yolunu. Sonra da ÖHO cüleri ile minibüsçüler öyle talep etti derleeeeeeer!!! Hatırlarım herkes metroda telefon çekse ne güzel olur derken bu masal kahramanları metroya baz istasyonu kurulmasına karşı çıkmıştı. Diyorum ya işte masal kahramanı bir kurul kendileri.

En son safakcabuk tarafından Cum 17 Ekm 2008, 14:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

msb0634
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 21:00

akbil tarzımı yoksa kentkart tarzımı olacak bilgisi olan varmı

Hakan_ank89
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 21:47

Bence Türkiye henüz akıllı durak sistemine hazır değil, çünkü devlet malına çok fazla zarar veriliyor. Ücret toplama sisteminin kökten değiştirilmesi ise çok önemli bir adım. Şu anki sistemde otobüse biniş oldukça yavaş ve duraklarda çok kişi binmek isteyince bekleme süresi oldukça artıyor. Yeni sistem ile binişler daha seri bir hal alır ve çevresel açıdan da kağıt tüketimi azalır ve çevreye çöp olarak atılmasının önüne geçilmiş olur.

msb0634
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 21:50

akıllı durak sistemi zaten atatürk bulvarı üzerindeki duraklaran yapılır oradada denetim sıkı tutulabilir böylece zarar verenlerin önüne geçilebilir

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Prş 16 Ekm 2008, 21:54

Akıllı durak Kızılay, Ulus, Sıhhiye gibi merkezi duraklarda yapılacak.Öbür türlü bir tane sağlam durak kalmaz.

Ücret toplama sistemi değişikliğiyle beraber 75dk transfer olayıda devreye girecektir diye düşünüyorum.

ferruheser
10 yıl önce - Cum 17 Ekm 2008, 11:48

Hakkı Bey ne kadar alıngansınız

Benimki sadece bir endişe idi

Endişe etmektemi yasaklandı

Ben ne dedim

Alıntı:
Beklentileri karşılayacak modern bir sistem kurulur inşallah

Siz Ne Demişsiniz

Alıntı:
Ferruh bey hangi gider ayak?Kim nereye gidiyor?Daha uzun bir süre kimsenin bir yere gittiği yok.Ayrıca gitse bile yandaş mandaş, peşkeş imaları yakışıyor mu?Mesela size kalsa Ströer'de yandaş kuruluş bilmezsiniz ki Alman kökenli bir firma olduğunu.

Alıntı:
Ayrıca gitse bile yandaş mandaş, peşkeş imaları yakışıyor mu?

Yakışıyormu hiç aaa ne kadar ayıp

güçlükaya
10 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2008, 00:58

daha hızlı ve pratik bir sistem olması dileği ile .....

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet