Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Kalesi
« önceki   1234 ... 858687   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
ismail tütün
12 yıl önce - Çrş 10 Ağu 2005, 03:50

(+)

(+)

(+)

(+)

S.Memo
12 yıl önce - Cum 12 Ağu 2005, 13:38

Ankara Kalesi güzel hoştur da maalesef etrafı hep gecekondudur.Yani bir turist oraya gittiğinde önce oradaki gece konduların içinden geçmek zorunda kalır.
Tarihi evlerin çoğuda bakımsızdır.
Şimdi tek umudum tarihi kent projesinde.Eğer bişeyler yapılırsa o zaman yapılır.
Altındağı herkes bilir.Uzaktan bakınca kale ve eteklerinde gecekondular.
Düşünsenize bir de oraların değiştiğini.Tarihi evlerin hepsi müze,restoran,otel oluyormuş.
Kale eteklerinde de buyuk parklar ve villa tipi havuzlu evler.Off anam off.Çankaya ya bin basar o zaman orası.Hatta yabancı gezginler bile Antalya'ya İzmir'e İstanbul'a gitmeden buralara uğrar öyle gider...

S.Memo
12 yıl önce - Pts 15 Ağu 2005, 11:40

Kaleyle ilgili bir çok fotoğraf var.Ama genel bir çekim göremedim.Hazır Hacı Bayram Camisi taraflarındayken Kalenin iki tane fotoğrafını çekeyim dedim.
Kale Hacı Bayramdan böyle gözüküyor sevgili wowturkey sevenleri...

(+)

(+)

S.Memo
12 yıl önce - Pzr 11 Eyl 2005, 20:41

Biliyorum kale çok küçük ve köşede gözüküyor.Ancak Ankaranın ve kalenin  50.yıl parkı(çamlık),Akdere,Abidinpaşadan görüntüsü hemen hemen böyledir.Dikkat ederseniz Cebeci Asri Mezarlığınıda görebilirsiniz.

(+)

(+)

ayça_leovinus
12 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2005, 03:46

Ankara'ya iki kere gittim. İlkinde lise'deydim iknci de üniversitede. Her iki gidişimde de olabildiğince gezdim. Gezdiğim yerleri beğendim, daha fazla gezip görmek istediğim bir şehir.

İnsan bir tek kronolajik olarak Clemens Holzmeister binalarını gezse bir gün biter.

Ama benim gibi nemli şehirlere alışık olanlar için havası kötü,kuru soğuk. Ankaralılar çok krem tüketiyorlar gibi geliyor...

(+)

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 858687   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA