Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Hilton Garden Inn Oteli
123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Farmir
9 yıl önce - Cum 10 Ekm 2008, 19:32
Diyarbakır - Hilton Garden Inn Oteli


Diyarbakir'da Hilton oteller zincirine bagli "Hilton Garden Inn" otelin insaatina baslandi. (Su an baska Hilton Garden Inn otelin insaati da Kutahya'da surmektedir - http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=59889


"Amplio yatırıma Diyarbakır’dan başladı
NEVİN DONAT
Türkiye’ye 2007 yılında 10 yılda 80 otel, 1.5 milyar dolar yatırım yapmak amacıyla gelen Amplio Hotel, global krizden sonra da planlarını değiştirmedi.
Alaeddin Babaoğlu

Amplio Hotel Investments CEO’su Alaeddin Babaoğlu, 2011 yılına kadar 20 Hilton Garden Inn oteli yapacaklarını, Diyarbakır otelinin inşaatına da başladıklarını söyledi. Babaoğlu, sırada ise arsa aldıkları Çorlu, Bursa, Çorum, Trabzon, Erzurum, Malatya ve Manisa olduğunu belirtti.
İstanbul’da arsa bakıyor
Türkiye’de şehir oteli inşa edeceklerini ifade eden Babaoğlu, Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında, Türkiye’de 10 yıl boyunca her yıl 20 şehir oteli açılsa bile Almanya’daki sayının yarısına bile ulaşılamadığını söyledi.
Babaoğlu, İstanbul’da yoğun bir şekilde arsa aradıklarını, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanı etrafından yer baktıklarını ancak, arsa fiyatlarının çok yüksek olduğunu kaydetti.
Otel başına 200 kişiye isdihdam sağladıklarını ifade eden Babaoğlu, 2011 sonunda 4 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayacaklarını, otel inşaatları esnasında da bir o kadar insana iş sağladıklarını belirtti.
Babaoğlu inşaatlarda yüzde 90 o ilin tedarikçilerini kullandıklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Biz yatırım götürdüğümüz illeri kalkındırmayı amaçlıyoruz. Satın almalarımızın yüzde 90’ını Türkiye’den yapıyoruz. Diyarbakır’daki inşaatımızın temel atma törenini dahi oradan organizasyon şirketi bularak gerçekleştirdik.”
İstanbul Sütlüce’de 50 milyon dolar yatırımla, 12 bin metrekare 220 odalı Hilton Garden Inn otelinin inşaatına aralık ayında başlayacaklarını ifade eden Babaoğlu, otelin Haliç’in geçmişteki tarihi yapısına uygun olacağını, cumbalı evler, tipik Türk mimarisine sahip bir yapıda inşa edileceğini söyledi.
‘Alman Westgrund da Türkiye’ye gelebilir’
İngiltere, Amerika ve Körfez ülkelerinden fon şirketleriyle görüşme halinde olduklarını ifade eden Babaoğlu, “Bu şirketlerden biriyle şirketin yüzde 30 hissesini satmayı planlıyoruz” dedi.
Alaeddin Babaoğlu, Almanya’daki Westgrund AG isimli ana çalışma alanı gayrimenkul olan bir şirkette Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi de olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Bu şirketin finansal yapısı çok güçlü. Gayrimenkul alanında farklı segmentler altında çok cazip yatırımlar gerçekleştiriyor. Bizim Amplio olarak yaptığımız yatırımlardan sonra belki ileride onlar da Türkiye’ye gelebilir."Erkan Kvk
9 yıl önce - Cmt 11 Ekm 2008, 03:28

Diyarbakırda 4 ve 5 yıldızlı güzel oteller var hiltonun olmasıda iyi

taygun21
8 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 20:29

diyarbakır hilton oteli eski otogar arsasına inşa edilecek ama şu an bir çalışma yok.murat93
8 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 20:53

ekonomik kriz döneminde birçok proje askıya alındı buda o projelerden birri olabilir inşallah kısa zaman a inşaat başlar

taygun21
8 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 02:52

HOLIDAY GARDEN INN İLE ANADOLU'YA AÇILIM-

Yeni açılacak otellerle ilgili bilgi veren Mike Collini, Hilton Garden Inn (HGI) Mardin, Konya, Şanlıurfa, İstanbul Bostancı Otellerinin 2011'in ilk çeyreğinde hizmete girmesinin planlandığını ve HGI Diyarbakır, Manisa, Bursa, Çorlu ve Çorum otellerinin de tasarım aşamasında olduğunu söyledi. Mike Collini, geçen yıl açılan Hilton Dalaman Resort&Spa'nın ardından, Mart 2010'da açılacak HGI Kütahya'nın, Türkiye'de açılışı gerçekleştirilen ilk HGI oteli olacağını ve bunu 2010 yılı ortalarında açılması planlanan ilk Doubletree by Hilton otelleri olan Doubletree by Hilton Avanos Kapadokya ve Doubletree by Hilton İstanbul Old City otellerinin takip edeceğini açıkladı.

Otel açılışlarına ek olarak Hilton'un, mevcut otellerine yeniden yatırım yapma ve yenileme girişimlerini sürdürdüğünü de ifade eden Mike Collini,önemli bir renovasyon yatırımının 12 milyon TL'lik bütçeyle halihazırda Ankara HiltonSA'da gerçekleştirilmekte olduğunu, Mart 2010 tarihinde başlayacak Adana ve Mersin HiltonSa'lardaki yenileme yatırımlarının da toplam 12 milyon TL olacağını kaydetti.

-"HİLTON'UN PERFORMANSI PAZARIN ÜZERİNDE"-

Soruları da yanıtlayan Simon Vincent, küresel krizin etkilerinin özellikle 2009'un ilk yarısında çok keskin bir şekilde hissedildiğini ve nedenle oda fiyatlarında konaklama sektörü olarak yüzde 2 ile yüzde 20 civarlarında düşüşler meydana geldiğini belirterek "Ancak bu düşüşler ülkeden ülkeye göre ve otelden otele göre değişiyor. Avrupa'nın güneyinde oda fiyatlarında daha keskin düşüşler yaşanırken, Almanya, İngiltere gibi oturmuş pazarlarda krizin etkisi daha sınırlı oldu. Hatta yılın ilk yarısı ile ikinci yarısındaki yansımalar da birbirinden oldukça farklı oldu. Ayrıca Hilton otellerinin performansı genelde pazar performansının her zaman üzerinde olmaktadır. Bu Türkiye için de geçerlidir. Hilton Türkiye'de de kriz döneminde pazarın daha üzerinde bir performans otya koydu" dedi. Simon Vincent, Hilton olarak maiyet kontrolü ve verimliliğin artırılması yaklaşımı içinde olduklarını ve krizin en çok mali sektörü etkilemesi nedeniyle eğlence ve turizm sektörünün daha öne çıktığını, bu nedenle konaklama sektörünün diğer alanlara göre ivmesini koruduğunu ve krizden daha az etkilendiğini söyledi. Vincent, kriz dönemlerinde fiyat ve doluluk dengesini sağlamanın önemli hale geldiğini, bu nedenle doluluğun düştüğü dönemlerde fiyatları aşağı çekerek doluluk oranlarını yükseltmenin doğru bir yol olduğunu kaydetti.

-"TEMKİNLİ GÜVEN İÇİNDE GELECEĞE BAKIYORUZ"-

Türkiye'nin giderek bir kongre ve konferans turizm merkezi haline gelmesinin otelcilik sektörü açısından önemli bir unsur olduğunu vurgulayan Simon Vincent "Geçen yıl IMF kongresi, yılı başarılı bir şekilde tamamlamamızda önemli bir katkı yaptı. 2009 performansımızdan memnunuz. 2010'un ilk 15 günü de bizim için iyi bir tablo ortaya çıkardı, böyle devam edeceğini de düşünüyoruz. Ancak krizin henüz etkilerinin tam olarak ortadan kalkmadığını ve bu konuda daha alınacak yol olduğunu biliyoruz. Bu nedenle temkinli bir güven içinde geleceğe baktığımızı da vurgulamalıyım" dedi.

-"HİLTON MERCEDES VE BMW GİBİ BİR MARKALAR BÜTÜNÜ, KALİTE DÜŞMEZ"-

"Hilton Türkiye'de beş yıldızlı otel olarak biliniyor, şimdi alt markalar geliyor. Bu imaj açısından nasıl bir durum yaratır" şeklindeki bir soruya Vincent "Hilton bir markalar toplamı. Hilton Worldwide üst üst segmentte yer alıyor. Doubletree by Hilton ise bizim ekonomik oteller sınıfını oluşturuyor. Tabi ki bazı hizmetler buralarda verilmiyor. Ancak hizmet kalitesi yönünden hiç bir fark olamaz ve Hilton'un genel kalite anlayışı buralarda da geçerlidir. Bizim marka konumlandırmasını Mercedes, BMW gibi düşünebilirsiniz. Bu markalarda nasıl değişik modeller varsa Hilton'un değişik müşteri gruplarına seslenen markaları söz konusu. Ayrıca biz müşterilerimize bakışımız yaşam boyu müşterimiz olmaları şeklindedir" dedi.

Hilton Worldwide'ın Türkiye'de 2010-2011 yıllarında açacağı oteller:

--------------------------------------------------------------------

Hilton Garden Inn Kütahya (Mart 2010)

Doubletree by Hilton Kapadokya Avanos

Doubletree by Hilton İstanbul Old City

Hilton Garden Inn Şanlıurfa

Hilton Garden Inn Konya

Hilton Garden Inn Mardin

Hilton Bursa

Hampton by Hilton Bursa

Hilton Garden Inn İstanbul Bostancı

Hilton Garden Inn İstanbul Golden Horn

Tasarım aşamasında olan oteller:

----------------------------------

Hilton Garden Inn Diyarbakır

Hilton Garden Inn Manisa

Hilton Garden Inn Bursa

Hilton Garden Inn Çorlu

Hilton Garden Inn Çorum

(ANKA)sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler