Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Haldun Turan

10 yıl önce - Cum 10 Ekm 2008, 00:46
Muğla - Köyceğiz - Yuvarlak Çay

marmaris-datça turu kapsamında uğradığımız '' yuvarlak çay ' da ki resimleri 1 ekimde çektim.bilgileri ise internetden buldum.

2294 m yüksekliğindeki Sandras dağı,Muğla çevresinin en yüksek dağı.Köyceğiz gölünü besleyen çaylardan biri olan Yuvarlak Çay, bu dağın eteklerindeki bir oyuktan çıkıyor.Tam bir doğa harikasıdır. Yörenin en güzel restaurantı yıllanmış çınar ağaçları arasına kurulu yazın kavuru sıcaktan kurtulup buz gibi soğuk su üzerine kurulmuş ailenizle ve arkadaş gruplarınızla oturup balık,tandır ve ev yemekleri yiyerek zevkli dakikalar geçirebileceğiniz Çınar Restaurantdır.Tesisde akarsu ya da gölcükler üzerine tahta iskeleler kurulmuş ve masalar atılmış.Su karpuz çatlatan cinsten. Yaz kış aynı sıcaklıkta. 10 derece.Yazın sıcak günlerinde serinlemek isteyenler yüzebilir.Soğuk su tam bir şok etkisi yapıyor.Lokantaların ana menüsü alabalık.Kiremitte fırına verilen alabalıklar, çevredeki en büyük alabalık üretim çiftliğinden getiriliyor.Su sıcaklığı alabalıkların hızla büyüyüp lezzet kazanması için çok uygun.Yuvarlak çay ve üzerindeki Çınar Restauranta ulaşmak için Köyceğiz-Ortaca yolunun Beyobası köy ayrımından sola,dağlara yönelmek gerekiyor.Bu yol aynı zamanda Dalaman çayında rafting yapmak isteyenlerin yolu ve Dalaman çayı üzerindeki tarihi Akköprü’ye kadar gidiyor.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Alişan Şenyüz

10 yıl önce - Cum 24 Ekm 2008, 13:14
Yuvarlak Çay

Yuvarlak Çay yazın en sıcak aylarında serin bir gün geçirmek için ideal bir yer.
Ağustos sıcağında uğradığımızda biz de çok güzel bir gün geçirdik.
Muğla'yı gezenlere önerebilecek doğal mekanlardan güzel biri.

(+)

(+)

(+)

Alişan Şenyüz

10 yıl önce - Cmt 04 Tem 2009, 13:53

(+)

Murat Şenyüz

10 yıl önce - Cmt 11 Tem 2009, 14:43

(+)

Alişan Şenyüz

9 yıl önce - Pts 19 Ekm 2009, 21:28

(+)