Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Gaziantep27
11 yıl önce - Çrş 23 Nis 2008, 19:26
Gaziantep'te yapılması düşünülen yeni stadyum hakkında görüşler

Gaziantep'te yapılması düşünülen yeni stadyum hakkında görüşler - (Diğer Başlıklar)

Hani Gaziantepin nufüsu 3,5 Million olacaksa 2025 yilinda niye 30.000 kisilik bir Stadyum yapmak istiyorlar, uzak bir tarih de degil degermi bu verilecek olan paraya, parayi cöptemi buluyorlar. Yahu öyle bir Stadyum yapmalisinki aman bu hafta tribünde yer bulamama korkusu olmasi lazim insanda. Baska büyük faliyetlerde bu nufüs bu Stadyuma sigmaz ve bir izdiham yasar. Sen simdi okadar parayi yatir bir Stadyuma sonra yillar gecer ah keske böyle olsaydi ah keske söyle olsaydi der insan. Sonra daha önce dedim gibi bir Avrupa Sampiyonasi olsa 8, Dünya Kupasi olsa 10 Sehir secilir, Istanbul - Ankara - Izmir - Antalya banko olmak üzere son 4 Sehir belirlenir, geri kalan Sehirler arasinda bir rekabet olusur ve Gaziantepin yanisira Trabzon, Bursa, Adana, Konya, Kayseri, Diyarbakir ve Denizli düsünüle bilir. Bazen kisa vadeli düsünceler zarar olur. Ben burda Gaziantepsporlu Yöneticilere Mustafa Kemal Atatürk gibi ileri dönük düsünmelerini isterdim. 30.000 kisilik bir stadyum yapilirsa insan kulaginin bir deliginden girer öbür delikten cikar. Bence
50.000 kisilikten asaga bir Stadyum kesinlikle yapilmamali yoksa 30.000 Kisilik Stadyumu olan Sanliurfaya bile verirler aklinizi basiniza alin Yazik olur G........

Gaziantep27
11 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 15:47

Ileriye dönük söylüyorom 45000 kişilikten az bir stad kesinlikle olmasın, yoksa hiç zamet etmesinler, şu an şehir nufüsü 1.350000 , 2025 bilimsel tahmin 3.500000, yoksa bir anlamı olmaz

Abdullah Şentürk
11 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 16:05

Tamam Gaziantep'in nüfusu çok olabilir.Ama stadın kapasitesi ile nüfus arasında bağlantı kurmak yanlış olur.Bazı şehirler vardır nüfusu 100 bindir 40 bin kişilik stadı her zaman doldururlar,örneğin Villareal gibi.Bazı şehirler vardır nüfusu 1,5 milyona yakındır 20 bin kişilik stadı ender doldururlar,örneğin Gaziantepspor gibi.Yani malesef Gaziantepspor taraftarı stadı dolduramıyor.Taraftar maçlara takımın almış olduğu sonuçlardan dolayı rağbet etmiyor.O yüzden şuan için Gaziantep'e 45-50 bin kişilik stad fazla olur.Tabi şuan için.Ama 99-2000 sezonundaki gibi başarılı sezonları tekrarlarsa bu kapasitedeki stad herzaman dolar.

Ömer Humanızlı
11 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 16:20

Alıntı:
Tamam Gaziantep'in nüfusu çok olabilir.Ama stadın kapasitesi ile nüfus arasında bağlantı kurmak yanlış olur.Bazı şehirler vardır nüfusu 100 bindir 40 bin kişilik stadı her zaman doldururlar,örneğin Villareal gibi.Bazı şehirler vardır nüfusu 1,5 milyona yakındır 20 bin kişilik stadı ender doldururlar,örneğin Gaziantepspor gibi.Yani malesef Gaziantepspor taraftarı stadı dolduramıyor.Taraftar maçlara takımın almış olduğu sonuçlardan dolayı rağbet etmiyor.O yüzden şuan için Gaziantep'e 45-50 bin kişilik stad fazla olur.Tabi şuan için.Ama 99-2000 sezonundaki gibi başarılı sezonları tekrarlarsa bu kapasitedeki stad herzaman dolar.

Çok doğru bir tespit ama taraftarların gelmesi için stadların eksikliklerinin tamamlanması , tamamlanamıyorsa yenilerinin yapılması gerekir. Buna en büyük örnek Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadı ne zaman ki stad yenilendi yemek yeme alanları , tuvaletler, otopark sorunu çözüldü yıllık ortalama seyici sayısı büyük bir artış gösterdi.

Şu an yeni bir stat yapılması Gaziantep için kaçılmazdır ve tam zamanıdır. Mevcut stat şu an için kesinlikle Gaziantep'e yakışmıyor. Şu an ki görüntüsü ne kadar iyi? Şehir merkezinden çok uzakta olmayacak Gaziantep'in yeni gelişecek alanlarında peyzaj düzenlemesi yapılmış. Otopark sorunu yaşamayacak bir kompleks neden yaratılmasın? ki önümüze çok güzel bir örnek olan Celal Doğan Tesisleri varken. Herhalde hiç bir takım yoktur ki Türkiye liginde bu kadar güzel tesisi varken aynı tesise oranla çok kötü sayılacak bir stad kullansın.

Gaziantep27
11 yıl önce - Pzr 08 Hzr 2008, 17:24

Elbette geçmişde aldığımız o 4:3 lük tarihi Fenerbahçe yenilgisi Gaziantepspor taraftarlarını çileden cıkardı ve biraz futboldan soğuttu ama bu bir gerekce olamaz. Bende elbette bu sonuca çok üzüldüm ve sanırım anadoludada üzülenler olmuştur. Bu Istanbul takımlarında başına geliyor örnek Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş. Değil Lig , AC Milan gibi takım 3-0 öne geçtiği maçta Liverpolla Şampiyonlar Ligi Kupasını verdi hatta hediye etti, yani kısacası bunlar takıma küsme gerekcesi olamaz. Bunun dışında önümüzdeki 5-10 yıl içinde Gaziantepsporun Şampiyonluğu neden olmasın, eh şimdi şampion olduğu zaman biz yeni stadyummu derdine düşelim. Gelecek için hele biz altyapımızı sağlam atalım, ne zararı olur. Hertha Berlinin stadıda 78.000 kişilik ama her maçına ortalama 15.000 kişi geliyor bazen doluyor bazen dolmuyor. Hem böyle bir stadın zaten örnek Kasımpaşa yada Istanbul B.B. gibi takımlara karşı oynandığı maçta dolmasını bekleyemeyiz. Yeterki biz kombine bilet satışına önem ve hız verelim. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, yada çevremizdeki illerden oynanan maçlarda zaten büyük ilgi odağı olur, örnek Adana, K.Maraş, D.Bakır, Malatya, Ş.Urfa ve bu dediğim 40000 - 50000 stad dolar. Ben bu konuda ısrarlıyım. Birde Uluslararası alabileceğimz bir Turnavayı kesinlikle unutmayalım, (Avrupa Şampiyonası / Dünya Kupası) gibi. Gaziantep ileriye taşımak istiyorsak buda gerekli 3 - 5 Million Euro masraftan kaçmayalım. Ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi ufkumuzu geniş tutup ileriye bakalım

murat2727

11 yıl önce - Sal 10 Hzr 2008, 01:24

Gaziantep kamil ocak stadı bir yıl sonra tarih oluyor
yeni stadımızı 1 yıl içinde inşaa edilmeye başlanacak

Alıntı:
Kamil Ocak Stadı yenileniyor

Mehmet Kızıl, kulüp Asbaşkanı Bilal Çeker ile birlikte düzenlediği bilgilendirme toplantısında, Kamil Ocak Stadı'nın bakım ve onarım çalışmaları sonrasında, öncekinden çok farklı bir imaja kavuşacağını belirtti.

Gaziantepspor'un Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası maçlarını Kamil Ocak Stadı'nda oynadığını hatırlatan Mehmet Kızıl, bu stadı UEFA kriterlerine uygun ''marka stat'' haline getirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Biz kulüp başkanımız İbrahim Kızıl'ın önderliğinde yönetim kurulu olarak bu konuda hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Futbol Federasyonu Başkanımız Hasan Doğan, Kamil Ocak Stadı'na fazlaca bir yatırım yapmamamızı, çünkü 1 ya da 2 yıl içinde 30 bin kişilik stadın yapımına başlanacağı müjdesini verdi. Biz buna rağmen Kamil Ocak Stadı için 500 bin YTl ayırdık.''

Kaynak:http://www.haberturk.com/haber.asp?id=79475&c ...2008/06/09

murat2727

11 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 17:30

Alıntı:
Başbakan Erdoğan ve Bakan Basesgioğlu Gaziantep'e yapılacak stad için düğmeye bastı...
Geçtiğimiz hafta sonu Milli takımımızın Hırvatistan ile oynadığı karşılaşmayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Viyana'ya giderek izleyen Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl'a stad için harekete geçilmesi önerildi. Başbakan Erdoğan ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gaziantep'e modern bir stad yapılması konusunda çalışmaların yapılmasını istedi. Erdoğan-Kızıl sohbeti Milli takımımızı Viyana'da yalnız bırakmayan Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile burada sohbet etme imkanı buldu. Erdoğan'ın, "Gaziantep'e acilen modern bir stad yapılması gerekiyor. Bunun için kulübe düşen ve Gaziantep'e düşen neyse yapılsın. Bizde elimizden gelen desteği vererek bu şehrimize bir stad kazandıralım" dediği öğrenildi. Başesgioğlu OLAY'a açıkladı Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İsviçre'de bir araya geldiği Mustafa Teke ve Kenan Yücel ile bol bol sohbet ederek Gaziantep'e stad yapılması konusunda adımlar atılmasını istedi. Murat Başesgioğlu, "Gaziantep tam bir spor merkezi. Süper ligde, birinci ligde ve ikinci ligde takımı olan bir ilimiz. Bunun yanında diğer spor dallarındaki başarısını takdirle karşılıyorum. Stad için ne gerekiyorsa yapılmalı. Biz hükümet olarak hazırız. Gaziantep'e acilen bir modern stad yapılmalı" diye konuştu.

Kaynak: http://www.olaymedya.com/haberdetay.php?id=5643&gtip=3

Gaziantep stad konu sunda duğmeye basıldı çok kısa sure içerisinde sanırım projeler ortaya çıkmaya başlar ama umarım BJK'nin stadını yapan İngiliz firmasına verirlerde Avrupa standartlarında bir stad'ımız olur.

Gaziantep27
11 yıl önce - Çrş 25 Hzr 2008, 02:37

Acilen bir stad diyorlar ama o desteği içten ve cani gönülden göremiyorum, acele edip Gaziantepe çağımıza uygun olmayan oldu bittiye getirip 30.000 kişilik küçük bir stad yapmaya çalışıyorlar. Hükümetin Gaziantepe ne tür yatırım desteği verdiğini görüyoruz. Ben buna karşıyım, 45000 kişilikten aşağı olmasın diyorum ama bizi kim takar. Gaziantep tam bir spor merkezi ve 3 iyi şehir takımı var diyorlar ama uyduruk projelerdende vazgeçmiyorlar, cıldıracağım ya.
Bu projeye destek veren Gaziantepin dostu değilde ancak düşmanı olabilir.
Artık gözünüzü açın ve görün 10 ila 20 sene sonra, Türkiye bir şampiyonaya ev sahipliği yapacak, ileride UEFA standartları değişe bilir, kim bilir ve bu durumda stad küçük diye 6. büyük olan Gaziantep şehirine ev sahipliği imkanı verilmeye bilir. Şimdiden 1 buçuk milyon insanın yaşadığı
Gaziantep iline yakaşmaz. Basel şehirinde 170.000 kişi yaşıyor adamların 42.500 kişilik stadyumları var. Nerdeyse Gaziantep nufüsunun dokuzda bir küçüklüğünde. Bu kadarmı spordan uzakız. Unutmayın bir şehiri bir yandanda şehirin takımı kalkındırır.
Burdan Gaziantepspor Yöneticilere ve Belediyeye sesleniyorum belki duyarlar, iyi düşünün kayıp eden Gaziantep olur.

ahmet_ozbuluk

10 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 14:46
Gaziantep de stadyum için fotoğraflarla uygun mekan bulalım mı?

Gaziantepspor yapılacak olan 40.000 kişilik stadyum için uygun bir bölge arıyor..

(+)

(+)

iki fotoğraf ta karataş bölgemizden... bence muaazzam bir bölge geniş araziler var... bence yapılan kapalı stadyumun yakın çevresinde yapılması önemli... bölgemiz böylece bir spor kompleksine daha evsahipliği yapacak.. ama buraya yapılacaksa da raylı sistemin karataşa ulaştırılması da şart olur. fotoğraflarda fazla gözükmesede aslında çok uygun... hem bizim ikametgaha da yakın

mrfurkan

10 yıl önce - Cum 03 Ekm 2008, 14:54

arkadaşlar pardon ama 40000 kişilik stad fazla degilmi gaziantepe .Şimdi gaziantepli arkadaşlar bana kızıcak ama gerçekten fazla.Stad eger yapılırsa sanmıyorum stadın tam kapasite dolacagına daha fenerin stadının hali ortada lig maçlarında büyük boşlukları görüyoruz.Umarım ben haksız olurum ama böyle bir stadın yerine daha mütevazi bir stad yapılıp kalan parayla kültürel etkinliklerin yapılacagı yerler yapılsa fena olmaz mı?

sayfa 1
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET