Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı

İstanbulun En Güzel ve En Çekici Caddesi
Abdi İpekçi Caddesi
2.3%
 2.3%  [8]
Akarsu Caddesi
0.3%
 0.3%  [1]
Barbaros Bulvarı
3.9%
 3.9%  [14]
Bağdat Caddesi
39.2%
 39.2%  [139]
Büyükdere Caddesi
0.8%
 0.8%  [3]
Halaskargazi Caddesi
0.8%
 0.8%  [3]
Levent Caddesi
2.0%
 2.0%  [7]
Portakal Yokuşu
0.6%
 0.6%  [2]
Soğukçeşme Sokağı
0.6%
 0.6%  [2]
Yeşilçam Sokağı
0.3%
 0.3%  [1]
Bahariye Caddesi
1.1%
 1.1%  [4]
Çırağan Caddesi
4.5%
 4.5%  [16]
İstiklal Caddesi
38.9%
 38.9%  [138]
Rumeli Caddesi
1.1%
 1.1%  [4]
Minibüs Yolu (2.Bağdat Caddesi)
1.1%
 1.1%  [4]
Diğer
2.5%
 2.5%  [9]
Toplam Oy : 355

osmancık
6 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 01:12

diğer isimlerini ilk defa duyuyorum.

orjinalinden ayırmak için minibüs yolu dendiği de oluyor ama bağdat caddesi deniyor genelde.
düğün salonları yol tariflerinde öyle en azından

akif izan
6 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 14:40

istiklal ve bagdat kafa kafaya gitsede bence yani 700-800 metrelik bir yolla bilmem kaç km lik bir yolu aynı sınıfa sokmak biraz yersiz gibi ama genede saygı duymak lazım bence kesinlikle bagdat caddesı sadece istanbul degıl turkıyenın en güzel caddesi ben o cadde için istanbula gelince fırsat yaratıyorum görmek için

Mehmet Dabak
site denetçisi

6 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 16:47
İstanbulun En Güzel Caddesi Hangisi?

Adları geçen tüm Caddeleri gezmiş biri olarak bir seçim yapacak olursam iki Caddeyi kesinikle söyleyebilirim.

Öncelikle Bagdat Caddesi ve sonrada Istiklal Caddesi.

Iki Caddemizinde bir biri ile kıyaslanamayacak ölçüde Anlamları, Degerleri, Tarihi geçmişleri vardır. Ne zaman bu Caddeleri dolaşmaya çıksam büyük haz duyarım, yanlız Istiklal Caddesi çabucak bitiveriyor ama dolaşırken Araç Trafiginin olmaması Caddede daha saglıklı bir ortamda gezinti ve Aliş veriş yapma imkanı vede Caddede Trafik olmadıgından ötürü yolun hem sag tarafını hemde sol tarafını aynı anda kullanabilir imkaının olması, ayrıca Nostalji Tranvayımızın tek orada olması Istiklal Caddesinin Bagdata göre Tartışılmaz üstün ve degerli özellikleri oldugunu gösterir.( Tabiki bu benim görüşüm) herkesin görüşü başka olabilir bundan hiç kuşkum olmadıgı gibi bu düşüncelerede saygı duyarım.

Bagdat Caddesi ise benim için gezmeye çıktıgımda bitirmesi bir iki Saatte mümkün olmayan,uzun ve enteresan bir Caddedir, ben şahsen bu Caddeye bir türlü doyamadım ve doyamıyacagım.

Ben genellikle bu Caddede ne zaman yürüyüşe çıkmak istersem yürüyüşüme kesinlikle, Bostancı köprüsünden başlar ta Kızıltopraga gelmeden Fenerbahçe sapagindaki Benzinciden yolun kaşısına geçip geriye dönerimki buda bana normal bir yürüyüş temposu ile ve fazla saga sola takılmadan 2 veya 3 Saate maal olur, bunun geri dönüşü bir yarım saat daha uzun sürerki toplam bir ögleden sonrayı bitirmiş olarak vede Dünyanın en mesut bir Insanı olarak evime gelir, Caddeden almış oldugum tazecik Simitlerle veya Kurabiyelerle çayımı içerim. Ha bu arada beni tek rahatsız eden şeyin de Araçlardan çıkan egzos gazlarının çok yogun oluşu ve bunları solumak zorunda oluşumdur. ( AMA NE DERLER GÜLÜ SEVEN DIKENINE KATLANIR ) ne yapayım bende katlanıyorum.

Tüm Caddelerimiz ayrı ayrı güzellikteler ve ayrı ayrı degerlere ve güzellikteler bundan hiç kuşkum yoktur, Lakin benim adayım BAGDAT CADDESIDIR ve sanıyorum hep BAGDAT CADDESI olarakda kalacaktır.[/b]GÖNÜL NE KAHVE ISTER NE KAHVEHANE GÖNÜL BAGDAT CADDESINI ISTER KAHVE BAHANE

Saygılar.

Arda 2023
6 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 21:20

Bende tam google earth e baktım Fahrettin Kerim Gökay için 1. sayfayı okur okumaz. Ben yazmadan Chenginer yazmış sağolsun.
Ben de oraya Bağdat Caddesi dendiğini ilk kez burada duydum (Ama hoşlanmadım )

KORAY3434
6 yıl önce - Çrş 08 Ekm 2008, 23:50

Alıntı:
Ben de oraya Bağdat Caddesi dendiğini ilk kez burada duydum

Arkadaşlar bunu ben uydurmadım..Oraya yıllardır hep Bağdat Caddesi denmiştir..Ancak hem meşhur olan Bağdat Caddesiyle karıştırılmaması hem de Kadıköy-Kartal arası minibüslerin yoğun olarak işlemesi nedeniyle minibüs yolu olarak akıllarda kalmıştır..

GKHNYRL
6 yıl önce - Prş 09 Ekm 2008, 13:12

Öncelikle Şuanki ismiyle anılan minübüs yolu eski bağdat caddesi olarak geçer, Şimdi ki Bağdat caddesi ise çift yönü olmak üzere kadıköyden bostancıya kadar uzanan caddedir... bostancıdan kadıköy yönü asıl olarak bağdat caddesi sıfatını taşır... kadıköy bostancı yolu ise sahil yolu olarak geçer...

Şimdi İstiklal caddesi ve bağdat caddesi; ikiside birbirinde güzel birbirnden farklı caddeler ikisinden birini seçmek zor bir seçim olur....

İstikal Caddesi; 24 saat canlı olan ve aradığın hereşeyi bulabildiğin bir yerdir ama oraya gelen insanlar farklılık göstermektedir her türlü insanı orda görmek mümkün olabilir...

Bağdat caddesi ise İstanbulun ve Türkiyenin en modern en seçkin en güzel caddesi ünvanını fazlasıyla hak etmektedir... buranın insan yapısı istklal caddesine göre farklılık gösterir...
Bağdat caddesinin mağazaları, restaurantları, cafeleri, vs.. hepsi avrupa standartlarındadır... canın sıkıldığında sahile inebilirsin yürüş yapabilirsin vee daha çok şey...

Ben bir bağdat caddeli olarak hangisini tercih ederim derseniz bağdat caddesi derim, ama istiklalde başımızın tacıdır tabi bağdat caddesinde vakit geçirmek daha çok hoşuma gidiyor...

aydın gemicioğlu
6 yıl önce - Prş 09 Ekm 2008, 20:32

bence istanbulun en güzel caddesi altunizade den başlayıp ümraniyeden alemdara geçen alemdağ caddesidir..

hasanhatipoğlu
6 yıl önce - Cum 10 Ekm 2008, 11:48

Etiler nispetiye caddesini goremedim.

yusuf erçelik
6 yıl önce - Cum 10 Ekm 2008, 12:53

İstiklal ve Bağdat Caddesi....

Tarık34
6 yıl önce - Sal 14 Ekm 2008, 12:27

Dolmabahçe Caddesi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet