Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı

Bus Driver'ı daha önce denemişmiydiniz?
Evet
59.0%
 59.0%  [46]
İncelemiştim ama denemedim
21.8%
 21.8%  [17]
Adını bile ilk kez duyuyorum
19.2%
 19.2%  [15]
Toplam Oy : 78

Tekin
6 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 00:48
İST » Otobüs Simülasyonu 2008 - Bus Simulator 2008

Merhaba Dostlarım,

Forumu aradım taradım ve konun henüz paylaşılmamış olduğunu görünce bu başlığı açtım.

Biliyorsunuz Bus Driver serisinden sonra beklenen Bus Simulation 2008 otobüs simülasyonu uzun bir süre önce piyasa sürüldü. Ama bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımız için ben burada kısaca oyunu tanıtmak istedim.
Şunu belirtmeliyim; 18 wheels of steel 'den çok kaliteli grafiklere sahip.

Kaynak : Astragon (de), http://www.bussimulatorgame.com/
Ücret : DVD versiyonu 20 EUR'dan başlıyor (Amazon.de).

İnternette arama yaptığınızda karşınıza pek çok kaynak çıkacaktır. Bilgi kirliliğinden arınmak istiyorsanız kaynak olarak gösterdiğim web sitesine bakabilir veya benimle iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle oyunun kullanım klavuzuna göre gerekli olan en düşük sistem konfigürasyonu şöyle;
-Windows XP veya Vista işletim sistemi : Önemli bir nokta, bende Vista Home Premium mevcut. Kaynak kullanımı çok olduğundan oyunda yavaşlama olabiliyor. Simülasyondan çıkmak istediğinizde de hata mesajı ile karşılaşabiliyorsunuz. İşletim sistemini XP olarak tercih etmenizi önemle tavsiye ederim.
-Pentium 1,7 GHz veya dengi işlemci.
-512 MB bellek.
-128 MB ekran belleğine sahip 3D destekli ekran kartı.
-Ses kartı.
-DirectX 9.0c
-2GB sabit disk.

Benim tavsiyem : İşlemciniz ve ekran kartınız ne olursa olsun en az 1GB belleğiniz olsun.

Gelelim simülasyonda neler var ve neler yapabiliyorsunuz;
Öncelikle bir kaç adet görev mevcut. Bu görevler "şehir içi toplu taşıma, turistik taşıma" gibi biri diğerinden farklı. Ve her görevde veya her iki görevde yine biri diğerinden farklı otobüsler kullanabiliyorsunuz. Otobüslerin isimleri farklı ama güncel otobüs modelleri ile benzer. Mesela "Star-Rider" isimli model aslında "çft katlı Neoplan Skyliner".
Hem Man, hem Mercedes hem de Neoplan'dan otobüs modeli kullanabiliyorsunuz.

Örnek olarak; şehir içi toplu taşımada bir özel halk otobüsü sahibisiniz; bilet fiyatını ayarlayabilir veya otobüsünüzün dışına reklam almak için sponsorluk anlaşmaları imzalayabilirsiniz. Otobüs duraklarına yanaşıp bire bir harek verilen yolcularınızı otobüsünüze alabilirsiniz. Kapılar açıldığında yolcuların hareketleri gözlemleniyor. Araçlar hasar görebiliyor ve ücret karşılığı bu hasarları giderebiliyorsunuz.

Simülasyon içerisinde dinamik nesneler ve araçlar mevcut ancak bu araçların hareketi tahmin edeceğiniz gibi çok kısıtlı.

Yeni görevler satın alınabilir veya herhangi bir forumda paylaşım ortamı açılmış ise buradan bu görev indirilerek simülasyona dahil edilebilir.

Göz önünde bulundurulması gereken bir nokta daha var; halen geliştirilmeye ihtiyacı var. İşte fotoğraflar, işte Bus Simulation 2008;

EmirOtluoglu

6 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 01:14

Böyle bir oyun olduğunu öğrenince hemen gidip Beşiktaş'taki bilgisayarcılardan aldım ve yükledim. Ancak oyuna başlar başlamaz hayal kırıklığına uğradım, nedenlerini anlatacağım.

Genel olarak keyifli bir oyun, her ne kadar zaman çizelgesini tutturmak için trafik kurallarından ödün vermek durumunda da kalınsa duraklara yaklaşmak, kapıları kontrol etmek, herkesin bindiğinden emin olmadan kapıyı kapamamak çok keyifli.

Hayal kırıklığının nedenleri ise tüm otobüslerin aynı iç dizayna ve sese sahip olması, otobüslerin 18 Wheels of Steel kadar ayrıntılı olmamaları. Tabi ayrıntılı derken 18 Wheels of Steel'in orijinal araçlarından bahsediyorum, yamalardan değil.

Bu bir simülasyon oyunu olduğuna göre beklentim MS Flight Simulator'ın otobüs versiyonu gibi olmalıydı ancak malesef yanına dahi yaklaşamıyor. Belki bir gün MS bir otobüs simülasyonu yaparsa o zaman gerçekten keyifle oynanabilir, eline kimse su dökemez diyorum. Ancak Amerika'da otobüsçülük ülkemizdeki hatta Avrupa'daki kadar gelişmemiş olduğundan bu bir hayalden öteye geçemiyor.

Tekin
6 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 10:52

Alıntı:
Bu bir simülasyon oyunu olduğuna göre beklentim MS Flight Simulator'ın otobüs versiyonu gibi olmalıydı ancak malesef yanına dahi yaklaşamıyor. Belki bir gün MS bir otobüs simülasyonu yaparsa o zaman gerçekten keyifle oynanabilir, eline kimse su dökemez diyorum. Ancak Amerika'da otobüsçülük ülkemizdeki hatta Avrupa'daki kadar gelişmemiş olduğundan bu bir hayalden öteye geçemiyor.

O kadar haklısınız ki söylenecek söz bulamıyorum. Ama takdir edersinizli MS Flight Simulatior geçmişi çok eskiye dayanan bir çalışma 1981 yılından bu yana süre geliyor ki günümüz X versiyonuna kadar tam 27 yıl bu bu sene ile dolmuş olucak. Üretici firma ile yazışmalarımda çok kararsız olduklarını sezinlemiştim ama ardından (6 ay sonra) bu simülasyonu internette gördüm. 18 wheels of steel'in temelleri bile Hard Truck ile çok öncelere dayanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam ben 1998 yılında veya 1999 yılında oynamıştım ilk.

O yüzden bu simulasyonada biraz zaman tanımak gerekiyor gibi. Bakalım bu sürüm için gelişmeler gelecekte bizlere ne göstericek.

babamurat55
5 yıl önce - Prş 29 Oca 2009, 22:46

arkadaşım ben sadece setra,travego,neoplan sehirlerarası çalışan araçları oynayabileceğim oyunlar istiyorum.bir çok isimde oyun var ama bana bu konuda nasıl yardımcı olursun??

Sait_71
5 yıl önce - Çrş 06 May 2009, 21:50

Bus Driver'i denedim önceden. İlk başlarda eğlenceli gelsede otobüsler yapmacık geldi. Oynanış iyi gibi fakat dediğim gibi otobüslerin grafikleri ve biçimleri alışık olmadığımız tarzda ve bana inandırıcı gelmedi. Biraz frene köklesen hemen çığlık atıyorlar. Duyanda sanki bombalı eylem yapıyoruz sanar. Bizim Magiruslara binseler direk öbür tarafa giderler heralde..

Bende bir oyun ekleyeyim. Aslında başlık Simulasyon oyunları olarak değiştirilebilir. Burada toplayabiliriz oyunları ve tanıtıp tartışırız. daha çok oyun var..

Euro Truck Simulator

İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ SİTEYİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.. Full sürümdür..şuan yüklü bende süper oyun. Eklentilerle tırları otobüslere hatta renault toroslara bile çevirebilirsiniz..

http://katz.cd/download/3116685/Game/Euro-Truck-Simulator/

Melih Tarı

5 yıl önce - Çrş 06 May 2009, 22:56

Bus Sim'i denedim ama benim arzu ettiğim içeriden kullanım pozisyonu yok. Pek parlak gelmedi..

OkanDikmen

4 yıl önce - Prş 13 May 2010, 23:20

City Bus Simulator 2010 Regiobus Usedom

2010 Yılının İlk City Bus Simulatörü...

System requirement:
Minimum:
Windows XP / Vista / 7
DirectX 9.0c
2.0 Ghz Core 2 Duo or comparable AMD Athlon XP
DVD-ROM (Boxed version)
Graphics Card: Nvidia GeForce 86xx or comparable ATI
Mouse, Keyboard
Installations-Size: 650 MB
Download-Size: 450 MB

Recommended:
3.2 Ghz Core 2 Duo or comparable AMD Athlon XP
2 GB RAM
Graphics card: Nvidia GeForce 9800(GT) or comparable ATI

Install
1. Unpack release
2. Mount image or burn it
3. Install
4. Install the v1.2 update from the UPDATE folder
5. Copy the content from the SKIDROW folder on the DVD to your installation directory and overwrite
6. Play the game

http://hotfile.com/dl/42658680/496e7ac/City.Bus.S ...1.rar.html
http://hotfile.com/dl/42658679/2efeb3e/City.Bus.S ...2.rar.html
http://hotfile.com/dl/42658682/b1d339b/City.Bus.S ...3.rar.html
http://hotfile.com/dl/42658681/088e1d4/City.Bus.S ...4.rar.html

Serhat Atan

4 yıl önce - Cum 14 May 2010, 01:58

Yeni versiyonun eklenmiş olması iyi olmuş.Teşekkürler..

M.Ali Sade
4 yıl önce - Cum 14 May 2010, 05:01

Deneyelim bakalım.Teşekkürler arkadaşım.

merto622
4 yıl önce - Cum 14 May 2010, 16:17

Okan allah razı olsun ne zamandı bunu arıyorum

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM