Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 364
mafakyanc

2 ay önce - Çrş 28 Ekm 2020, 20:52

Alıntı:
TC-JIN gidici sanırım. Bugün böyle bir story ile karşılaştım. Uçağın THY boyaması gitmiş.

Sadece TC-JIN değil ama kardeşleri" olan TC-JIL ve TC-JIM de uzun zamandır beyaza boyalı olarak AHL'da yerde depolanmış vaziyette. Bunlar iflas eden Jet Airways'ten kiralanmış uçaklardı. Sonrasında kiralaycı şirket'in envanterine geçmiş oldular. THY, son zamanlarda bunlara kira ödedi. Ancak araya pandemi de girince, bu uçaklara kimse talip olarak çıkmadı. Heryerde uçak depolama alanları da dolduğu için, uçakların sahibi bunları mecburen AHL'da tutmakta. Ama pandemi birgün ortadan apansız ortadan kalksa bile herhangi bir havayolunun alıp da artık bunları işleteceğini zannetmem; operasyonel maliyetleri yüksek kalacaktır... Bir olasılık, "kitabına uydurulursa" Iran Air.

Omer Istanbul

2 ay önce - Çrş 28 Ekm 2020, 23:06

Yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi bugün ilginç bir anı oldu benim için. Yıl sonunda geçerliliğini yitirecek millerim vardı onlarla A350 ile uçayım dedim. Sabah TK2146 uçuşu ile Ankara'ya gittim. Ankara'da terminal binasından hiç dışarı çıkmadan sadece terasta iki sigara içip aynı uçakla TK2147 uçuşu ile geri döndüm. Uçağımız filoya geçen hafta katılan Airbus 350-900 TC-LGA tescilli uçaktı. Aslında bu uçağın ilk ticari uçuşuna katılmayı hedeflemiştim ama hangi uçuş olduğunu bilemedim, bir yerlerde ilk uçuş Ankara'ya olacak gibi birşey okudum ben de Ankara'ya olan ilk uçuştan bilet aldım oysa ilk uçuş Pazar günü Antalya'ya yapıldı, olsun ben de A350 nin ilk Ankara uçuşuna binmiş oldum. Aslında TC-LGB gelir diye tahmin ediyordum ama LGA geldi.

Uçak gerçekten güzel. Çok sessiz ve çok ferah olduğunu söyleyebilirim. Bir de kabin basıncı dengeleme sistemi hakikaten çok iyi, Ankara'dan 223 yolcu ve bagajla havalandık ve 7 dakikada 8500 metre civarına tırmandı, diğer uçaklarda bu kadar hızlı bir tırmanma performansı olduğunu hatırlamıyorum, buna rağmen kulaklarda en ufak bir rahatsızlık yaşamadım. Ayrıca kabin içi son derece sessiz.

Yeni nesil uçaklardan B787 ve A380 tecrübem olmadı henüz dolayısıyla özellikle B787 ile kıyaslama imkanım yok ama Airbus bu uçakta çok güzel iş çıkarmış.

Kabin ekibi oldukça telaşlı göründü gözüme, herhalde yeni bir uçak tipine adapte olmaya çalışıyorlardı. Emniyet filmi uçak eğlence sistemine herhalde henüz yüklenmemiş. Hem gidiş hem de dönüşte emniyet kuralları hostesler tarafından uygulamalı olarak gösterildi.

Uçağın kuyruk, ön ve aşağıya bakan kameraları iniş, kalkışta ve taksi sırasında oldukça eğlenceli görüntüler sunuyor.

Videolar çektim ama işlemem biraz zaman alacak sonra paylaşacağım şimdilik birkaç resim paylaşayım. Aslında hava bakımından talihsiz bir gündü, Bolu'dan bu tarafa hep bulut vardı İstanbul inişi de bulutlar arasından oldu, hava açık olsaydı İstanbul Anadolu yakasından denize paralel ve boğaz girişini gösteren çok güzel görüntüler alacaktım ama kısmet değilmiş.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Koray C.

2 ay önce - Prş 29 Ekm 2020, 00:02

Radara bakarken tesadüfen gördüm şimdi. Sanırım yeni bir uçağımız geldi. İniş yapıyor şuan TC - LTA Airbus a321 neo
Hamburgdan geliyor.

Koray C.

2 ay önce - Prş 29 Ekm 2020, 18:47

Ömer abi ile aynı gün aynı uçakta olan YouTuber arkadaş videoyu eklemiş

Omer Istanbul

2 ay önce - Cum 30 Ekm 2020, 10:45

Ben daha çok uçuş sırasında dışarıyı çektim şu anda İstanbul da değilim dönünce videoları işleyip yükleyeceğim. Bakalım hangisini daha çok beğeneceksiniz 😁

mafakyanc

2 ay önce - Çrş 04 Ksm 2020, 11:06

Bir yabancı YouTuber (Josh Cahill) gözlem ve izlenimleriyle TK 359'un IST-AYT seferi (business class) ve uçuş öncesindeki IST ve TK iç hatlar business lounge görüntüleri.

Bkz.:

Koray C.

2 ay önce - Cum 06 Ksm 2020, 11:29

TC-LJC uçağımız, Lagostan dönmüş gözüküyor dün...
Orda tamir gördü sanırım. 3 ay gibi bir süre oldu.

Mehmet BLC
2 ay önce - Cum 06 Ksm 2020, 12:00

Alıntı:
TC-LJC uçağımız, Lagostan dönmüş gözüküyor dün...
Orda tamir gördü sanırım. 3 ay gibi bir süre oldu.

TÖKKEN
2 ay önce - Sal 10 Ksm 2020, 23:56

Koray C.

2 ay önce - Çrş 11 Ksm 2020, 11:56

TC-LGA ilk yurt dışı uçuşunu şuan gerçekleştiriyor. Şuan Filipinler yolunda

sayfa 364
ANA SAYFA -> ULAŞIM