Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 354
abdsev

5 ay önce - Çrş 22 Nis 2020, 14:42

Şöyle bir video gördüm twitter'da.

Bizimkiler işi biraz öğrenmiş sanki. Koli bantından sonra

Geçenki de şuydu.

tilki123
5 ay önce - Çrş 22 Nis 2020, 16:46
İlk A350-900

THY’nin yaptığı paylaşımda acaba 23.Nisana özel ilk A350-900 yarın Türkiye’ye mi geliyor diye soru işaretleri var olmayada bilir

Güncelleme: THY B777-300 ile TK1920 sayılı özel uçuşla havada çizdiği ay ve yıldızımızı çok beğendim. THY’yi tebrik ediyorum.
Bu vesileyle 23. Nisan Ulusal Egemenlik ve çoçuk bayramımız kutlu olsun.

Kaynak: instagram turkishairlines

Haldun Turan

5 ay önce - Sal 28 Nis 2020, 00:06

Pulkovo Havalimanı - Rusya Saint Petersburg ( 15 şubat )

15 şubat'da Rusya'nın Saint Petersburg şehrinden İstanbul Havalimanı'na uçacak olan Türk Hava Yolları uçağı.

THY uçağının bağlı olduğu körükte Rusların ünlü tatil acentalarından Anex Tour'un adı yazıyor.

Anex Tour her sene ülkemizin tatil yörelerindeki anlaşmalı otellere binlerce Rus turisti getiriyor ve götürüyor.

Omer Istanbul

5 ay önce - Sal 28 Nis 2020, 08:19

Körükteki uçak THY gibi gelmedi bana. Motor kaplamaları kırmızı wingletler beyaz gibi görünüyor, THY uçaklarında ise tam tersi motorlar beyaz wingletler kırmızı ve üzerinde THY logosu oluyor.

Haldun Turan

4 ay önce - Pts 04 May 2020, 23:30

Pulkovo Havalimanı - Saint Petersburg ( 15 şubat )

15 şubat'da Saint Petersburg'dan İstanbul Havalimanı'na uçacak olan Türk Hava Yolları uçağı.

(+)

Haldun Turan

4 ay önce - Prş 07 May 2020, 00:31

22 şubat günü Rusya'nın Saint Petersburg şehrine uçan THY uçağının içinde çekilen fotoğraflardır.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

YUNUS

4 ay önce - Cum 15 May 2020, 17:43

(+)

Fotoğraf: Kenan Geyran

Arda_log
4 ay önce - Cum 15 May 2020, 20:16

(+)

Varşova Chopin Havalimanı
A330-300 Göbeklitepe
24 Mart 2020, tahliye uçuşu

mafakyanc

4 ay önce - Cum 15 May 2020, 23:26

Here's TK's 13th 787-9, TC-LLM. Still, #12 and #13 might get delivered this month:

Türk Hava Yollarının 13. B789 Dreamliner'ı olan (TC-LLM) bir test uçuşu sonrası BoeingPaine Airfield'e iniş yaparken...

(Fotoğraf Alıntıdır)

12. B789 (TC-LLL) ile birlikte bu Dreamliner da Mayıs ayı içinde teslim alınabilir.

Kişisel tahminim THY, 15. Dreamliner dahil siparişleri bu yıl sonuna kadar alacak ancak daha ötesini (10 kesin+5 opsiyon) 1-2 yıl ileriye erteleyecektir.

Airbus A359'lar hakkında buna benzer bir yaklaşımda bulunamayacağım; daha çok erken.

Pandemi sonrasında (bu "sonlanma tarihi" zaten ayrı bir muamma) THY'nın İngilizce tanımlamasıyla "long and thin router"larda kullanabileceği uçaklara ihtiyacı var. Yani uzun menzilli ancak 300 civarı yolcuyu (çok yoğun olmayacak yolcu trafiğini) biraz da kargo ile uçabilecek geniş gövdelilere ihtiyacı var. Bir örnek vermek gerekirse, THY için IST-JFK'ye kıyasla IST-IAD (Washington) veya IST-BOS (Boston) hatları bu "long and thin route" tanımına uymaktadır.

Zaten görülecektir ki, THY önümüzdeki günlerde başlatabileceği 2020 yaz tarifesinde IST-JFK seferlerinde büyük olasılıkla en az bir frekansta 789 kullanacaktır (2020 yaz tarifesinde bir frekans 77W, bir frekans 789, 3. frekans da 333 ile yapılması olasıdır...) IST-DUB (Dubai) veya IST-ICN (Seoul) seferlerinden bir tanesi de muhtemelen 789'larla yapılacak, 77W bu hattan tamamen/kısmen alınacaktır. Esasen filodaki ilk alınan 77W ve 333'lerin büyük/kapsamlı/uzun sürecek bakımları da gelmiş/gelmektedir. Yani 789'lar yolcuların da azalacağı artık ayan beyan belli olan bazı hatlarda bu dönemde, ciddi bir "gap filler" (geçiş dönemi uçağı ya da boşluk dönemi uçağı) rolünü oynayacaktır.

EDIT: Bu mesajı yazdıktan sonra planespotters.net sitesine bir baktım. Yukarıdaki fotoğraftaki Dreamliner (TC-LLM) TK'nın 12. Dreamliner'ı olabilir. TC-LLL, 13. Dreamliner olabilecek. Üretim hattında bazen böyle sapmalar/takdim tehirler olabilmekte

YUNUS

4 ay önce - Pzr 24 May 2020, 00:59

(+)

sayfa 354
ANA SAYFA -> ULAŞIM