Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 298
Yirmidokuz D
3 hafta önce - Pzr 25 Ağu 2019, 10:58

Bu rapora göre THY'nin kullandığı 68 A321in sadece 5 tanesi THY'nin "öz malı" durumunda geri kalanlardan 57 tanesi finansal kiralık, 6 tanesi operasyonel kiralık. A321neo ların hepsi finansal kiralık.

mafakyanc

3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 11:10

THY'nın Boeing'den teslim alınan TC-LLF tescilli 5. 789 Dreamliner'ı şu an İstanbul'a doğru uçmakta... (Bugün teker koyacak, inşallah!). Hayırlı, kazasız belasız uçuşları olsun.

https://flightaware.com/live/flight/THY6830/histo .../KPAE/LTFM

Ayrıca, burada da haberi yapılmış:

https://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/ ...liyor.html

6. uçak (TC-LLE) de Amerika'daki Boeing tesisinde teslime hazırlanmakta. Bu ay sonuna kadar değilse bile Eylül'ün ilk günlerinde o da İstanbul yolcusu.

Yirmidokuz D
3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 11:26

Düzeltmek istiyorum: Gelen uçak 5. uçak TC-LLE değil. 6. olarak gelmesi gereken ama LLE den daha önce gelen TC-LLF.

ICAO 24bit kodunu kontrol ederseniz LLF olduğunu görebilirsiniz:
4BB186

Acaba neden LLE yerine LLF yollandı anlamadım, 787 üretimini takip ettiğimiz dökümanda LLE teslim edilmiş olarak gözüküyor. Ayrıca LLE'nin hiç fotoğrafını bulamadım.

mafakyanc

3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 11:42

Valla o karışıklığı ben de anlayamadım. Benim alıntıladığım yabancı kaynaklı forum haberinde gelen uçak TC-LLE olarak belirtiliyordu, ben de güvenip TC-LLE yazdım. Ancak sonradan Kokpit.aero'nun haberinde, uçağın TC-LLF olarak belirtince "Aha, ne oluyor?!!" dedim. Kontrol edince de intikal uçuşundaki uçağın gerçekten de TC-LLF olduğunu anladım ve düzeltmemi yaptım mesajımda. Siz "o arada" yazmışsınız. Reklam_link de gelen uçağın TC-LLF olduğunu teyid ediyor ama orada TC-LLE henüz yer almıyor. Eeee, koskoca TC-LLE ortadan kaybolmadı ya? Demek ki Amerika'da Boeing Seattle tesislerinde ama bir nedenle TC-LLF'den sonra teslim edilecek. Umarım ciddi bir terslik yoktur!

önery

3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 22:13

Hayırlı olsun kurumumuza

metin uzunali
3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 22:27

Dreamliner lar ile iki kere uzun yolculuk yaptim. Koltuklari cok dar, ayak mesafesi cok kisa ve cok rahatsizlar. A330 lerden sikayet ederken onlari arar olduk.

İlhanYıldırım

3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 23:40

Alıntı:
Dreamliner lar ile iki kere uzun yolculuk yaptim. Koltuklari cok dar, ayak mesafesi cok kisa ve cok rahatsizlar. A330 lerden sikayet ederken onlari arar olduk.

Dreamliner a binmek için heves ederken bu yazıya karşılık düşünmeye başladım. Acaba kovalamaktan vazgeçmelimiyim??

Yirmidokuz D
3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 23:42

Alıntı:

Valla o karışıklığı ben de anlayamadım. Benim alıntıladığım yabancı kaynaklı forum haberinde gelen uçak TC-LLE olarak belirtiliyordu, ben de güvenip TC-LLE yazdım. Ancak sonradan Kokpit.aero'nun haberinde, uçağın TC-LLF olarak belirtince "Aha, ne oluyor?!!" dedim. Kontrol edince de intikal uçuşundaki uçağın gerçekten de TC-LLF olduğunu anladım ve düzeltmemi yaptım mesajımda. Siz "o arada" yazmışsınız. Reklam_link de gelen uçağın TC-LLF olduğunu teyid ediyor ama orada TC-LLE henüz yer almıyor. Eeee, koskoca TC-LLE ortadan kaybolmadı ya? Demek ki Amerika'da Boeing Seattle tesislerinde ama bir nedenle TC-LLF'den sonra teslim edilecek. Umarım ciddi bir terslik yoktur!

Evet, bir düzensizlik var. 787 üretim hattını döküman şeklinde sıralayan arkadaşa göre (kendisi New Yorkta yaşıyor, bilgileri "içerden" aldığını söylüyor.) TC-LLE teslim edildi, TC-LLF teslim edilmedi. Haber sitelerinde LLE ve LLF karışık yazıyordu. (bu sabah böyleydi, şuanda düzelmiş gözüküyor) Flightradardan ICAO 24bit adresinde LLF olduğu için ben de LLF olduğunu düşündüm. Ama LLE mantıken LLFden önce geliyor, o yüzden internette (twitterde) TC-LLE'nin fotoğraflarını arattım, fakat bir fotoğraf dahi bulamadım.

Bu akşam twitterden Everetten bize fotoğraf yollayan arkadaşları etiketleyerek "LLF neden daha önce teslim edildi ben LLEnin bile fotoğraflarını bulamadım" tarzında birşey yazdım. Çok zaman geçmeden LLEnin boyandığını, aprona dün geldiğini, henüz uçuş yapmadığını öğrendim, @JenSchuld TC-LLE'nin fotoğrafını yolladı.

Bir süre sonra da farklı bir arkadaş (tanımıyorum kendisini, muhtemelen diğerlerinin cevabını görmüş)
"787 üretim hattını dökümanlayan kişi tescilleri tahmin ediyor, bu yüzden yanlış olabiliyor. Üretim bandı numarası (line number) 897 her zaman TC-LLF idi, TC-LLE ise LN899 ile "gerçek" 6. Dreamliner" diye belirtti.

Karışıklık burada birazcık çözülüyor ama ister istemez başka soruoluşuyor. Tescilleri sıra numarasına kim işliyor bilmiyorum ama görünüşe göre ya yanlışlık olmuş, ya da tescili işleyen kişiye göre alfabe
A->B->C->D->F->E diye gidiyor

Ahmet377
3 hafta önce - Prş 29 Ağu 2019, 23:44

silinsin

mafakyanc

3 hafta önce - Cum 30 Ağu 2019, 21:11

@ Sn. metin uzunali:

Alıntı:

Biraz daha bilgi verseniz?

Hangi havayolu'nun Dreamliner'ları ile hangi "uzun" parkurlarda uçtunuz? Sizin boy ve kilonuz ne kadardır?

sayfa 298
ANA SAYFA -> ULAŞIM