Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Bursanın şebeke suyundan memnunmusunuz?
a-)Evet 57.1%  57.1%  [52]
b-)Hayır 35.2%  35.2%  [32]
c-)Kararsızım 7.7%  7.7%  [7]
Toplam Oy : 91

Samet Yılmaz

9 yıl önce - Prş 25 Eyl 2008, 20:45
Bursanın Çeşme Suyundan Memnun musunuz?

Velhasıl Bursa sudan ibarettir..>> Evliya Çelebinin meşhur sözü..

Türkiyenin bazı önemli kentlerinde yaşanan arsenik olayları şükür ki Bursada yaşanmıyor allahtan.
Bursanın şebeke suyu hakkındaki düşünceleriniz?

Oylamada tıkladığınız şık içinde görüşlerinizide görmek isteriz.

En son Samet Yılmaz tarafından Cum 26 Eyl 2008, 19:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

yusuf ülkü
9 yıl önce - Cum 26 Eyl 2008, 19:27

Alıntı:
Bursa velhasıl su şehridir

Hatta yalan olmasın o sözün tam hali;
Velhasıl Bursa, sudan ibarettir.
olacaktır.
Neyse, Bursanın şebeke suyunu ben beğeniyorum ve gönül rahatlığı ile içiyorum.
Merak ettiğim bir konuyuda belirtmek Nilüfer bölgesinde suyun içilmediğini söylüyorlar.Fakat Yıldırım daki su ile Nilüfer deki su aynı barajdan geliyor diye biliyorum.Suyun içilmeme sebebi nedir acaba, insanların damak tadı mı yoksa?

Samet Yılmaz

9 yıl önce - Cum 26 Eyl 2008, 19:32

Alıntı:
Neyse, Bursanın şebeke suyunu ben beğeniyorum ve gönül rahatlığı ile içiyorum.
Merak ettiğim bir konuyuda belirtmek Nilüfer bölgesinde suyun içilmediğini söylüyorlar.Fakat Yıldırım daki su ile Nilüfer deki su aynı barajdan geliyor diye biliyorum.Suyun içilmeme sebebi nedir acaba, insanların damak tadı mı yoksa?

Ben yıldırımda oturuyorum.Çeşmemizden akan su gerçektende kaliteli tadında bir bozukluk yok.Birde nilüferle yıldırıma aynı barajdan su dağıtımı yapıldığından tad değişikliği sadece insanın damak tadından kaynaklanabilir.

Erdinçer
9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 16:50

su eskiden daha güzeldi ama bir çok ile göre en güzel su bursa suyu

Efe Kahraman

9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 17:22

Ben gayet memnunum Cidden yaz aylarında arabalarımızla gidip Uludağdaki çeşmelerdende su doldururuz

okay86
9 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 17:19

Büyükşehir belediyeai sınırları içerisinde her yerdeki su kalitesi kesinlikle aynı değil...
şehrin yüksek kesimlerindeki su kalitesi diğer kesimlere göre daha iyi bence. Gerçi Bursa'daki en tatsız su muhtemelen İstanbul'daki en iyi çeşme suyundan daha iyidir.

yıllarca çeşmeden akan şebeke suyunu içmeye alışık olan ben, İstanbul'da yaşamaya başladığımda çok zorluk çekmiştim damacana suyuna alışmakta...

hakanda
9 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 16:43

Su kalitesi ile ilgili bir ayrım olacağını söyleyemem.
eskiden yıldırımda namazgah, teferrüç gibi semtlerde kaynak suyu evlere ulaşıyordu. suyun lezzeti heryerden farklı ve güzeldi.
ancak en son buski tarafından yapılan altyapı çalışmaları tüm şebekeyi bir birine bağlamaya yöneliktir.
çalışmalarda tamamlanmıştır.
Yazın en kurak dönemde, barajın yetmediği yerde ovanın sondajla çekilen suyu şebekeye verilmişti!

Genel olarak lezzeti ise harika. kaynak suyu tadında içiyoruz çoğu zaman suyumuzu.
ancak şehrin kurak dönemlerinde doğal olarak tatta farklılık oluşabiliyor.

ozgurfantastik
9 yıl önce - Sal 30 Eyl 2008, 01:53

Katılıyorum eskiden namazgah gibi bölgelerde dağdan direk su verilirdi kaynak suyu ama artık şehirin her yerinde aynı su var. ama bursanın suyu gayet iyi. hele istanbulun suyunu bilenler özellikle aradaki farkı çok iyi anlayacaklar.

Alev16
9 yıl önce - Çrş 01 Ekm 2008, 13:53

Özellikle Hisar bölgesinde çeşmelerden akan suyun lezzeti bana farklı ve çok hoş geliyor, o bölgenin tarihi yapısından, eski evlerinden mi etkilenip böyle hissediyorum, yoksa gerçekten farklı bir tadı mı var?

mehmet ÇİMEN

9 yıl önce - Çrş 01 Ekm 2008, 13:55

Bursamız gibi suyuda çok güzeldir,yazları buz gibi akar

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet