Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Midibüsleri Sorunlar, Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]
« önceki   1234 ... 127128129   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
kilitli
sayfa 3
o_efe_06
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 13:13

Alıntı:
sanane tabi flaması sönük araçtan durakta bekliyen ben im yarım saat 510 uveya 511 i hemde sincan yönüne eleştiri yapıyosunya bende cevap veriyorum midibüsler geleli drkta bekleme sürem 5 dk yı geçmiyor beni midibüslerin dışı veya durak harici durmuş durmamış ilgilemez önemli olan personel saygılı olsun yeter yerigelir efe kardeşim sende durak harici inip binmişindir
durak harici diyosunya ben yeşillerde çalıştığım sürece aracın orta arka kapıdan en fazla 5-10 kere yolcu almışımdır bulardan biride lapa lapa kar yağarken emirlerde durakta bekliyen daha 1-2- aylık bebğiyle bekliyen kadını orta kapıdan aldırdım ve efe kardeşim gibi zihniyette olan egonun başmemuru arkadan beni takip ediyormuş dönüşde rapor yemişim

midibüsler geleli drkta bekleme sürem 5 dk yı geçmiyor demişsin ya, biraz mantıklı olsanız öncedende yarım saat beklemek zorunda kalmazdınız. Nasıl mı? Dolmuşa binerek..... Peş Peşe gidiyorlar valla. zaten farkı yok minibüs-midibüs...

Benim mantığımı mecburen beğeneceksin. helal olsun o ego memuruna, yasak var ise uyacaksın. Ben o araca arkadan çarpıncada suçlu ben oluyorum direkmen.

En son o_efe_06 tarafından Pts 29 Eyl 2008, 13:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

wowsevgi
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 13:20

Dolmuşlar 1.70 ykr midibüsler ise 1.50 ykr herkezin tercihine kalmış. Ama yinede halk hangisini ucuz bulursa onu kullanır.

o_efe_06
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 13:56

Alıntı:
Dolmuşlar 1.70 ykr midibüsler ise 1.50 ykr herkezin tercihine kalmış. Ama yinede halk hangisini ucuz bulursa onu kullanır.

Etimesgut'dan sincan'a dolmuşta 1,50 otobüste 1,50

Ama EGO 1,20 + 45 dakika

Benco EGO
Çok yaşa EGO....

ayrıca zamanında Armadanın oradaki durakta koşarak yeşil otobüse zor yetiştik iki arkadaş. Orta kapıdan yolcu iniyordu, bende açık diye daldım kapıdan... Dalmaz olaydım, şoförle birbirimize girdik neredeyse. ne kadar hakaret varsa etti bize. belli ki amcamın kuyruğunu acıtmışlar, yemiş bi ceza, geldi bana patladı. O olay madem öyle geldi beni buldu, bende burada durak harici yolcu alanı da, ortadan arkadan yolcu bindirenide en doğal hakkım olan KINARIM.

wowsevgi
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 14:11

Değişen bir şey olmayacak ki bir kaç ay sonra midibüslerde kartlı sistemle çalışacaklar egodan pek farkı kalmayacak.

safakcabuk
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 14:50

Alıntı:
Ama EGO 1,20 + 45 dakika

Benco EGO
Çok yaşa EGO....

EGO ya hala parayla binen var mı ya ilginç

o_efe_06
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 14:57

Alıntı:
wowsevgi

13:11 (bugün)

--------------------------------------------------------------------------------
Değişen bir şey olmayacak ki bir kaç ay sonra midibüslerde kartlı sistemle çalışacaklar egodan pek farkı kalmayacak.

ben hiç zannetmiyorum. 1,50 ye taşıyan kişiler 1,20'ye taşırmı hiç??

o_efe_06
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 14:58

Alıntı:

ben biniyorum[/quote]

wowsevgi
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 15:07

Bilemem artık egonun kendi haline kalmış otomasyon cihazı verir mi vermez mi.

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 15:13

Alıntı:

Konuyla alakasız ancak bir istatistiki bilgiyi eklemek istiyorum.EGO'nun resmi rakamlarına göre 2007 yılında bir otobüse binenlerin sadece %50'si para ödemektedir.Geri kalanı ise ya 45dk transfer hakkını kullanan yolculardır yada serbest kartlı yolculardır.EGO'nun hizmet alanının artışıyla ödeme yapanların sayısı her sene artmaktadır.Ancak bu 222 midibusten sonra bir miktar azalış sözkonusu olacaktır.

EGO şu anda bir yolcudan para alıyor bu parayla hem parayı vereni taşıyor hemde bir serbest kartlıyı taşıyor.Midibüsler ise yalnızca 10 kişiden birinin parasının parasını öödeyecek ve bu bir kişinin parasıyla EGO 6 serbest kartlıyı taşıyacak.Yani midibüsler Sincan halkı için bekleme açısından iyi olacak ama EGO açısından kötü bir yatırım olacaktır.Yeni otobüslerin ilk iki ihalesi iptal edilmeseydi 5.Bölgeye 100 yeni otobüs daha gelecekti ve midibüslere gerek kalmadan EGO tam anlamıyla hizmet verecekti.Ancak ihalelerin iptal edilmesi Sincan'ı midibüslere EGO'yu zarara mahkum edecek.

Yani işler öyle Erkan Yavaş'ın dediği gibi değil.EGO'ya her sene trilyonlar ödeyebilirsiniz ancak ödenen trilyonların iki katı zarara yol açtığınızıda bilmelisiniz.

safakcabuk
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 18:32

Ama bu midibüsçülerin değil EGO'nun hatası. Tabi ki de para veren yolcu hızlı, rahat ve oturararak yolculuk yapabileceği özel i seçecektir. EGO benim paramla başkasını taşıyacak diye niye ben ızdırap çekeyim ki.

Midibüs uygulaması tez zamanda tüm Ankara ya yayılır umarım. Midibüsün olduğu hatta EGO nun zarar etmemesi imkansız gibi görülüyor. Buda EGO idaresinin mali konularda artık oturup bir özelleştiri yapmasının gerektiğini gösteriyor.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 127128129   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet