Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Midibüsleri Sorunlar, Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]
« önceki   123 ... 121122123 ... 127128129   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
kilitli
sayfa 122
ysuf2011

6 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 19:44

Yeni temsa da var mış keşke yeni conecto da olsaydı mükemmel olurdu

NC503
6 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 20:37

Hocam conecto göremedim. @Onur Rica ederim. Bu arada ben Man göremedim
Alıntı:
Araçların çoğu İstanbul çıkması Procity olacak gibi görünüyor.

Hocam araçlar çıkma gibi gelmedi pek. Sanki İstanbul için hazırlanmış ama satilmamış, stokta kalmış gibiydiler.

erdem türkoğlu
6 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 20:55

Orası BMC ve Temsa bayiliğini yapan firmanın yeri olmalı. Dolayısıyla o alanda başka marka otobüs olmaması doğal. Eğer 170 otobüsün tamamının o bayiden alınması gibi bir anlaşma yapılmadıysa Otokar, Güleryüz, Mercedes, Isuzu gibi farklı markalar da olacaktır. Yine de bu firmanın elinde hazırda çok fazla otobüs bulundurması sebebiyle çoğunluk BMC ve Temsa almıştır diye düşünüyorum.

Ayrıca İBB ÖHO logolu araçları İstanbul çıkması olarak düşünmeyin. Onlar büyük ihtimalle İstanbul için hazırlanmış ama satılmamış, sıfır km araçlar.

cengiz zignec
6 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 14:39
fsm demirbaş otomotiv

arkadaşlar fotoğrafını çektiğiniz yer bmc temsa karsan araçların bayiliğini yapan firmanın deposu istanbul logolu araçlar istanbula hazırlanmış satılmamış stok araçları hepsi 0 kilometre fsm demirbaş ile daha önceden paylaşmıştım değişim için 120 araç anlaşma yapmış önümüzdeki günlerde peyder pey ruhsatı çıkan işletmecinin aracının teslimatları yapılır anlaşma yapılan araçların çoğunluğu 2015,2017 iett özel seri procıty ve 2016 euro6 procıty azda olsa yeni kasa bmc procıty tr ve temsa avenue plus lf de var ama araçlar 0 kilometre fotoğrafını çektiğiniz yerdeki arçalarda büyük çoğunluğu bahsettiğimiz satıişı yapılan araçlar başka markaların araçlarıda olucak azda olsa diğer firmalar bmc gibi yüksek seviyede üretim yapmıyor stoğunda araç olmadığı için yeni 2019 modeller ciddi yüksek fiyatlı esnaf fsm demirbaştan aldığı araçları diğer markalara göre daha uygun fiyata aldığı için çoğunluğun tercihide bu yüzden bmc olmuştur doğal olarak aynı firma temsa avenue plus da satıyor ama araçlar 2019 model oda diğer markalar gibi doğal olarak yüksek fiyatlı oluyor ama tercih edende olmuş araçları iyi kötü olarak ayırt edemeyiz bmc tercihinin sebepi 2015,2016,2017 stok araçlarının tesadüf olması mercedeste diğer markalarda bu kadar araç olsaydı tercih edilebilirdi bu bilgiyi satış temsilcisi arkadaşımdan aldım bilginize selamlar

mert amg
6 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 14:55
YERLİ ÜRETİM ÖNEMLİ

Keşke otobüslerin renkleri değişse en azından damalar sökülse, böyle resmen özenti durdu. Ankara'da çalışacak otobüslerin tasarımları özgün olmalıdır. Özenti tasarımlar küçük şehirlere yakışır. Firmaların satmadıkları otobüse belli bir şehrin yerel renklerini vermeleri de ayrıca bir garabet.

Bir de önce ki sayfalar da elektrikli otobüs alımı ile ilgilli bmc'den alınacağına dair bir mesaj vardı.

Bizim yöneticiler ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. Yahu senin şehrinde elektrikli otobüs zaten üretiliyor. Alacağım dediğin firmaların (önceden temsa, şimdi ise bmc) bu konu da pek bir deneyimi yok. Senin şehrinde üretilen otobüs hem Türkiye'de bir çok şehir de aktif olarak kullanılıyor hem de yurt dışında kullanılıyor. Üstelik boy boy modelleri de var.

Belediye aklını başına alıp yerli üretimi desteklemeli. (Bir belediye için yerli üretim, aynı ülkede üretilen değil, aynı şehir de üretilendir.)

Belediye önümüzde ki dönem belli sayıda hem solo hem körüklü elektrikli otobüs alımı yapsa güzel olur. Zaten 2007 ve 2008 manlar artık yaşlandı.

Misafir 002

6 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:00

bazı araçların rengi sarı bazılarının beyaz farklı farklımı olacak hepsi tek tip olması gerekmezmiydi.

İso1234ank

6 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:00

Arkadaşlar bu araçlar hangi hatlara çalışıcak egonun araçlar aynı olacak o zaman

cengiz zignec
6 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 15:07
araç renklendirmesi

bende bu yeni alınan araçların ankarayı renklendirecek farkı stilde olmasını isterdim daha doğru olurdu mesala kırmızı beyaz damalı şeklinde burda aracı satan firmanın kabahati yok aracların boyasının değişimi çok ciddi bedellere mal olmaz hatta ankardaki otobüs boyacılarının işi açılır küçük esnafın ekonomisine katkı sağlar burda kabahat işletmecilerin ve belediyenin bir anket düzenleseler renk seçimi için ne iyi olur küçük şehirlerde bile bu tarz anketler yapılıyor ankara özellikle halk otobüsü işletmeciliği açısında çok geride yanlış anlaşılmasın ama renk,hat tabela,logo konusunda bakıyorum standardı olmıyan ankara yazıları aracın üzerinde minibüs gibi güzergah yazıları hoş durmuyor çeki düzen vermelerini tavsiye ederim

Misafir 1d9

6 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 16:37

İstanbul ile Ankaranın farkı işte. Belediye bile kenti ve halkı ikinci sınıf olarak görüyor. İstanbul halkı son model araçlara biniyor, Ankara halkı ise hem kendini ikinci sınıf gören belediyeye mahkum hem ikinci sınıf araçlara mahkum hem de pahalı ve aktarmanın olmadığı ulaşıma mahkum. güle güle kullanın.

onur345
6 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 19:41

Alıntı:
ankara özellikle halk otobüsü işletmeciliği açısında çok geride yanlış anlaşılmasın ama

Biz de araçlarımızda dama istemiyoruz,istanbul boyası istemiyoruz .Demirbaş'dan sıfır alıyoruz aracı bozacak bişey yapınca garanti kapsamından çıkarıyorlar.
Aynı otobüs de 2 farklı hat numarası istemiyoruz. Kartlıysa kartlı paralıysa paralı ,artık akşama kadar 1000 kişiye izah etmekten bıktık (yolculardan bahsediyorum).
Artık belediye eskisi kadar halk otobüscülüğünün üstüne düşmüyor.Anca paramızı yiyip başka sistemlere el atıyor...
200 Aracın aylık Ego'su belediyesi vs verdiğimiz parayı buraya yazsam inanmazsınız belkide.
---
Neyse bu arada fotoğraflardaki araçların içinde şoförü hayal kırıklığına uğratacak tek araba Temsa'dır. Diğerleri ekmek yedirir Ankara'da...

sayfa 122
« önceki   123 ... 121122123 ... 127128129   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet