Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Midibüsleri Sorunlar, Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]
« önceki   123 ... 123124125   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
ceyhunatuf
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 00:47

bu araçları süsleme sanatı ve sevdası inşallah ilerde arabaların iç dizaynında 1 kaç mor mavi yeşil ışık şekline dönüşmez.yapılan iş ciddi olmalı yoksa yakında iyice suyu çıkar

f.sonat

10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 01:20

Alıntı:
f.sonat'a cevap

tabelayı yediğinizi söyleyen olmadı. geçici bir süre taksanız bile, o tabela devlet malı, 3 kuruş verip tabela alamıyorsunuz ama bazı araçları faça yapmayıda elden bırakmıyorsunuz, dünde sincanda gördüm, aracın arka tarafı hiç halk otobüsüne benzemiyordu. stop lambalarının etrafını siyah kaplama ile kendine göre kaplamış arkadaşınız.
benim önerim, bu işi ciddiyetle yaparlarsa, sağlam bi zemin olur şimdiden ve kimse yıkamaz sizi. Yıkmak isteyen oluncada yanınızda ANKARA Halkını bulursunuz.

Ayrıca alnıaçıklar durağından bahsetmiştim, Ankara yönüne gidiş değil, SİNCAN YÖNÜNE gidiş olan yerden bahsettim. Köprünün altındaki durağı geçince, tren istasyonu durağına gelmeden, köprünün ayağını geçer geçmez lank diye durdu araç. Nereyi gördüğümü gayet iyi biliyorum ben.

Haklısın arkadaşım, uygun olmayan uslübüm için özür dilerim. Ancak flama eksikliğinin üç beş kuruşla ilgisi yok. Spariş vermiştik ama reklam firması zamanında yetiştiremediğinden Ego'nun flamalarını ödünç kullandık.

Sevgili arkadaşlar, esnafımız şirket kurallarına göre çalışmayı ve kurumsallaşma çalışmalarında biraz acemilik çekecektir. Bu konuda bize lütfen biraz zaman tanıyın. Aksesuarlı arabaya gelince, ben o araçta herhangi bir yalnış durum görmedim. O vatandaş yaptığı işi zevkle yapan ve hizmet veren bir esnafımız. Tutupta ''süslerini,aksesuarları sök'' demek o işletmecinin çalışma şevkini kıracaktır. Sanıyorum birazcık şık aracın kimseye zararı olmaz. Ama aracın içinde prosedüre aykırı bir değişiklik yaparsa o zaman karışırız.

Durak harici yolcu alan araç ise, ben kimseye durak harici alma yada indirmeyi tasvip etmiyorum. Kaldıki midibüsler ortak havuz sisteminde çalışıyorlar. Yani o midibüsün aldığı yolcu ona fazladan bir ücret getirmeyecektir. Ancak durağa koşan, yürüyemeyen, hamile bir yolcuysa ona hizmet getirecektir. Dediğim gibi, kimseye durak harici yolcu al yada indir demiyoruz ancak bazı durumlar oluyorki alsanız bir türlü almasanız başka türlü. Vatandaş rica eder, şurada indirebilirmisiniz diye. İndirseniz bir türlü indirmeseniz başka türlü.

Genel olarak 508 hattında bir haftadan fazladır çalışıyoruz. 20 dakikada bir servis verilen 508 hattı şuanda 6 dakikada bir servis alıyor. Yolcu ile yaptığımız dialogta genel olarak memnun olduklarını ve eğer böyle devam edersek ulaşımdaki sıkıntıları gidereceğimizi söylediler. Bahsettiğimiz konularda önemli ama aracın dış görünüşünden çok yaptığımız hizmet önemli sanırım. Şuanda hizmet olarak yolcu tarafından başarılı bulunduk. Diğer problemleri elbetteki çözeceğiz.

Saygılar.

o_efe_06
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 08:40

Alıntı:
kardeş bir bu raçalr yeni yeni hizmete giriyor egonu zaten tabelası orda durup durcak çünkü o hatta çalışan arabası olmucak ha tabeleara sahiplenmekte yok ayrıyeten biz zamanında sen bilmessin hareket memurluğunun fotokopisiydi kalemiyedi sandelyesiydi lazım olan herşeyinikarşıladık bi levhayımı çok gördün benbunun her tarafında bakıyorum bi problem yok ama sen illa orhun çet gibi karalama kampanyası başlattıysan başka ayrıyeten benim bildiğidurak ve öyleki turgut özal köprüsü ile alnıaçıklar arasında iki durak va arkadaşın tarif ettiği yer durağa dek geliyor ama akadaşyok değil deiyse değildir çünkü muhalefet ben sincana işe gelirken sabahları midibüsler gelmeden önce egonun bir aracının 8-20 diğerinin 9-00 da geldiğini bilirim niye gelen egonun filaması sönük durmadan geçiyo boş bi şekilde ve uzun bi bekleyişin sonunda araç geliyor snki kızılaya gidiyor tıklım tıklım karşıdan kızılaya giden araçlar daha boş ha bu boş uygulaması yeşilllerdede yapılıyordu ama nasıl sabahları elvenkentten 4 dk bi araç kalkardı araçalr peşepşe gittiği için biri boş gelirdi biri dolu ha tasarruf için değil araçlar dolu gelse peşpeş durağa araç yetişmiyordu aynısı incan için geçerli yeillerde şimdi midibüslerde oldğu gibi koltuk veya 5- 10 kişi bulunuyordu egonunki gibi sabah saatinde sincan yönüne tıka basa gitmiyoduama yeşillerde bu boş uygulaması sırf hava basmak için göreve şöförlükten yeni geçen memurlar kaldırttı ve ne oldu sabah saatinda 5 kişi biarabada 5 kişi diğerinda ve kızılay yönüne araç yetişmedi ama durakta bekliyen bunu bilmiyo eğe sen doldurmak için gelmiyon kardeşim sabah zaten her yer yolcu sabah ne kadar servis veriri sek o kada kar bu rada efe arkadaştanda ricam o gelsin bu araçlarda 1 ay çalışsın bakalım sbah gelen sana çatsın sabahın 5 inde kalk buz gibi hava arabayı ısıt çalıştır yerler kar buz demedn yeri geli akşama kadar yemek yiyemezsiniz yağmur yağar saygılrımla

sen ne demek istemişsin anlamadım yaa. banane flaması sönük giden araçtan, sonuçta arkadan yenisi gelmiyormu sanki? beniden alıntı yapmışsın ama, resmen içini dökmüşsün, bende oturdum okudum haaaa.

En son o_efe_06 tarafından Pzr 28 Eyl 2008, 08:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

İ.Hakkı Erdoğan
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 12:05

Alıntı:
Durak harici yolcu alan araç ise, ben kimseye durak harici alma yada indirmeyi tasvip etmiyorum. Kaldıki midibüsler ortak havuz sisteminde çalışıyorlar. Yani o midibüsün aldığı yolcu ona fazladan bir ücret getirmeyecektir. Ancak durağa koşan, yürüyemeyen, hamile bir yolcuysa ona hizmet getirecektir. Dediğim gibi, kimseye durak harici yolcu al yada indir demiyoruz ancak bazı durumlar oluyorki alsanız bir türlü almasanız başka türlü. Vatandaş rica eder, şurada indirebilirmisiniz diye. İndirseniz bir türlü indirmeseniz başka türlü.

Durak harici yolcu alma-indirme zorunlu haller olduğunda yapılabilir.Bu durum EGO Otobüslerindede olabiliyor.Mesela koşarak durağa gelen birini şoför bekliyebiliyor veya durağın 10 metre ötesinde kırmıı ışıkta durmuşken yolcu alabiliyorlar.Geçen gün Ulus'ta yoğun trafik vardı üç defa yeşilde geçemeyince en sağ şeritte olduğumuzdan Heykelin önündeki ışıklarda şoför kapıları açtı.İnen indi inmeyenler için birde durakta durdu araç.Kırmızı ışıkta beklenildiği için içerdekilere zaman kaybı olmadı, inenlere ise 2-3dk kazandırılırdı.Bu şekildeki durak dışı yolcu alma-indirmenin kimseye bir zararı yok.Ancak dolmuş gibi yapılırsa sorunlara yol açar.

Ahmet Gürkan
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 13:09

Durak haricinde yolcu alma olayı günümüz Ankara'sı için normal bir durum sayılabilir. İncirli, Aktepe gibi 4-5 dakikada bir Ulus'a Kızılay'a otobüs bulunabilen bir yerde oturuyorsanız otobüs peşinden koşmazsınız ama Sincan, Eryaman, Törekent gibi otobüslerin 10 ila 40 dakikada geçtiği semtlerde otobüsü kaçırmak demek dünyanın sonunun gelmesiyle eşdeğer sayılır oturup ağlamak için bir sebebiniz doğar yani Hem şoförler hem yolcular bunun bilincinde oldukları için durak harici yolcu almaları yadırganacak bir durum değil bugün için. Ha tabi bunun da bir usülü, şekli vardır, dolmuşçuların yaptığı gibi orta şeritte hönk diye durulmaz, ışık yeşile dönmüşken ve geçmek için 10 saniyeniz varsa da durulmaz, trafiği tehlikeye atmayacak şekilde çekersin sağa alırsın yolcunu ki hem ego hem de özel otobüs şoförlerinin çoğu da bu şekilde yapıyor... Ama bu konuda tek suçlu şoförler mi? yolcular da kabahatli... en olmadık yerlerde durup otobüse dolmuşa el kaldıran, 10 metre ileride durdu diye şoföre demediğini bırakmayan, akşam akşam kafa ütüleyen biz yolcular değil miyiz?

wowsevgi
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 13:10

Törekent 2. hatta bekleseniz herhalde ağaç gibi kök salmaya başlarsınız sıhhiye 40 dakikadan aşağı gelmiyor bakanlık ve sincan otobüsü 1 saatten aşağı geçmez 2. hattan millet beziyo artık. . Daha önce törekent 1. hattan 515-517 geçerdi 2. hattan ise 520-521 geçerdi 2 ay çalıştı 2. hatta 520-521 hatlar iptal edildi yolcu yok denilerek yoktan yere sebep buldular. İptal edilen güzergâha 515-517 leri 1.ve 2. hat oldu. Dur bakalım ne olacak 2. hattıda kaldırmaya çalışıyolar iyice oyuncağa döndü.

erkan yavaş
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 15:56

Alıntı:
Ayrıca alnıaçıklar durağından bahsetmiştim, Ankara yönüne gidiş değil, SİNCAN YÖNÜNE gidiş olan yerden bahsettim. Köprünün altındaki durağı geçince, tren istasyonu durağına gelmeden, köprünün ayağını geçer geçmez lank diye durdu araç. Nereyi gördüğümü gayet iyi biliyorum ben.

kardeş köprüyü geçince durdu diyorsunya yolcular durağa gelmeden kalkıp zahmet edip düğmeye basamıyolar durağı geçince yerinden kalkarak bağırıyor ondan sonra bütün herkes koro şeklinde bağırmaya başlıyor inecek var diye şöför ne yapsın dursa suç durmasa suç odediğin arabasını süsleyen bir kişi var ona bende karşıyım burdan f.sonat kardeşime sesleniyorum kendisi bu sitedki şikayeti kendi şirket başkanları orhan bozkurta ileterek bu araçtaki süslemeleri söktürmesi lazım ya şahıs söksün yada araca şirket olarak servis verilmesin yoksa daha 50-60 midibüs 50 9mt ısuzu 70 civarındada bmc probus başlıcak herkes kafasına göre araçları dizayn eder onun için şimdiden tedbir almak lazım bu arkadaşımız demekki devlet malını çok seviyor kardeş sistem oturmadı daha bazı eksiklikler var ben sana şunu deyim yeri geliyor biz egoya çok şey veriyoruz memurluğa bişey lazım ego tarafından karşılanamayınca özeller karşılıyor o ne oluyor ozaman efe arkadaşım bu kadar küçük şeyleri büyüt meyin size bir zararı varmı siz samanlıkta iğne aramaya çalışıyorsunuz sırf bi eksik bulayım diyosunuz insanların üstüne gidelim diyorsunuz bu araçalra servet döküldü üç kuruşluk tabelayı alamamk yok var olandüzenimizi bozdular elvankent durağına geldinizmi hiç konaklama tesisi gibiydi yemekhanesi muhasebesi başkanlık pdası dinlenme odası araç bakımı için kanal tamirhane yıkama ustası yerin 100 mt altına vurulmuş sondaj kuyusu mescidi wc si duş yeri ve hatırlayan hatırlar 5. bölge özel halk otobüsleri olarak sincan lale meydanında konserli 150 çocuk sünnet ettirildi bunların hepsi para efe bey ayrıyeten biz egoya şu an aylık 1500 tam bilet parası 2.250ytl ödüyoruz kira olarak onun için kullandığımız şeyklerin bedelini fazlası ile ödüyoruz belediyeye tam tamına aylık 499.500 ytl senelik senelik 5.994.000 ytl gelir sağlıcaz ayrıyeten yeşiller zamanındada bu geliri hatta daha fazlasını sağladık sırf ödenen cezala trilyonları buldu belediyenin amacı vatandaşla otobüscüyü birbirine düşürüp ceza kesmek
ama gözükmeyen gözükmez belediye zabıtaları gelir aylık kontrolmuş eee 30 arabanın 15 ne cez kesecez sebep kesmemiz lazım her ay sonunda belediye zabıtası 15 arabaya ceza keser ve bunun 9 u makbuzlu geri kalan 6 sı nerde bunun dürüstlüğü öyle dışardan ahkam kesmekle olmuyor yok desen olmaz çünkü mecbursun

erkan yavaş
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 16:11

sanane tabi flaması sönük araçtan durakta bekliyen ben im yarım saat 510 uveya 511 i hemde sincan yönüne eleştiri yapıyosunya bende cevap veriyorum midibüsler geleli drkta bekleme sürem 5 dk yı geçmiyor beni midibüslerin dışı veya durak harici durmuş durmamış ilgilemez önemli olan personel saygılı olsun yeter yerigelir efe kardeşim sende durak harici inip binmişindir
durak harici diyosunya ben yeşillerde çalıştığım sürece aracın orta arka kapıdan en fazla 5-10 kere yolcu almışımdır bulardan biride lapa lapa kar yağarken emirlerde durakta bekliyen daha 1-2- aylık bebğiyle bekliyen kadını orta kapıdan aldırdım ve efe kardeşim gibi zihniyette olan egonun başmemuru arkadan beni takip ediyormuş dönüşde rapor yemişim
Alıntı:
sen ne demek istemişsin anlamadım yaa. banane flaması sönük giden araçtan, sonuçta arkadan yenisi gelmiyormu sanki? beniden alıntı yapmışsın ama, resmen içini dökmüşsün, bende oturdum okudum haaaa.

yazıyosa cevabını da okucaksın saygılarala iyiki varsınız midibüsler sincanlılar sizlerle guru duyuyor ve duyacak

erkan yavaş
10 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 17:20

Alıntı:
12:09 (bugün)

--------------------------------------------------------------------------------
Durak haricinde yolcu alma olayı günümüz Ankara'sı için normal bir durum sayılabilir. İncirli, Aktepe gibi 4-5 dakikada bir Ulus'a Kızılay'a otobüs bulunabilen bir yerde oturuyorsanız otobüs peşinden koşmazsınız ama Sincan, Eryaman, Törekent gibi otobüslerin 10 ila 40 dakikada geçtiği semtlerde otobüsü kaçırmak demek dünyanın sonunun gelmesiyle eşdeğer sayılır oturup ağlamak için bir sebebiniz doğar yani Hem şoförler hem yolcular bunun bilincinde oldukları için durak harici yolcu almaları yadırganacak bir durum değil bugün için. Ha tabi bunun da bir usülü, şekli vardır, dolmuşçuların yaptığı gibi orta şeritte hönk diye durulmaz, ışık yeşile dönmüşken ve geçmek için 10 saniyeniz varsa da durulmaz, trafiği tehlikeye atmayacak şekilde çekersin sağa alırsın yolcunu ki hem ego hem de özel otobüs şoförlerinin çoğu da bu şekilde yapıyor... Ama bu konuda tek suçlu şoförler mi? yolcular da kabahatli... en olmadık yerlerde durup otobüse dolmuşa el kaldıran, 10 metre ileride durdu diye şoföre demediğini bırakmayan, akşam akşam kafa ütüleyen biz yolcular değil miyiz?

ahmetarkadaşıma kesinlikle katılıyorum sadece şöförlere yüklenmeyelim biz siz yolcular biz doğru davranıyormuyuz biz görevimizi yerine getiryormuyuz?

o_efe_06
10 yıl önce - Pts 29 Eyl 2008, 13:08

Alıntı:
kardeş köprüyü geçince durdu diyorsunya yolcular durağa gelmeden kalkıp zahmet edip düğmeye basamıyolar durağı geçince yerinden kalkarak bağırıyor ondan sonra bütün herkes koro şeklinde bağırmaya başlıyor inecek var diye şöför ne yapsın dursa suç durmasa suç odediğin arabasını süsleyen bir kişi var ona bende karşıyım burdan f.sonat kardeşime sesleniyorum kendisi bu sitedki şikayeti kendi şirket başkanları orhan bozkurta ileterek bu araçtaki süslemeleri söktürmesi lazım ya şahıs söksün yada araca şirket olarak servis verilmesin yoksa daha 50-60 midibüs 50 9mt ısuzu 70 civarındada bmc probus başlıcak herkes kafasına göre araçları dizayn eder onun için şimdiden tedbir almak lazım bu arkadaşımız demekki devlet malını çok seviyor kardeş sistem oturmadı daha bazı eksiklikler var ben sana şunu deyim yeri geliyor biz egoya çok şey veriyoruz memurluğa bişey lazım ego tarafından karşılanamayınca özeller karşılıyor o ne oluyor ozaman efe arkadaşım bu kadar küçük şeyleri büyüt meyin size bir zararı varmı siz samanlıkta iğne aramaya çalışıyorsunuz sırf bi eksik bulayım diyosunuz insanların üstüne gidelim diyorsunuz bu araçalra servet döküldü üç kuruşluk tabelayı alamamk yok var olandüzenimizi bozdular elvankent durağına geldinizmi hiç konaklama tesisi gibiydi yemekhanesi muhasebesi başkanlık pdası dinlenme odası araç bakımı için kanal tamirhane yıkama ustası yerin 100 mt altına vurulmuş sondaj kuyusu mescidi wc si duş yeri ve hatırlayan hatırlar 5. bölge özel halk otobüsleri olarak sincan lale meydanında konserli 150 çocuk sünnet ettirildi bunların hepsi para efe bey ayrıyeten biz egoya şu an aylık 1500 tam bilet parası 2.250ytl ödüyoruz kira olarak onun için kullandığımız şeyklerin bedelini fazlası ile ödüyoruz belediyeye tam tamına aylık 499.500 ytl senelik senelik 5.994.000 ytl gelir sağlıcaz ayrıyeten yeşiller zamanındada bu geliri hatta daha fazlasını sağladık sırf ödenen cezala trilyonları buldu belediyenin amacı vatandaşla otobüscüyü birbirine düşürüp ceza kesmek
ama gözükmeyen gözükmez belediye zabıtaları gelir aylık kontrolmuş eee 30 arabanın 15 ne cez kesecez sebep kesmemiz lazım her ay sonunda belediye zabıtası 15 arabaya ceza keser ve bunun 9 u makbuzlu geri kalan 6 sı nerde bunun dürüstlüğü öyle dışardan ahkam kesmekle olmuyor yok desen olmaz çünkü mecbursun

sizin anlattıklarınız beni ırgalamaz efendim. ben vatandaş olarak, arkasından arabamla gittiğim özel otobüsün lank diye durmasını eleştiriyorum, arabasını süsleyen faça arkadaşı eleştiriyorum, 31 numaralı otobüsün EGO'ya ait tabelayı takmasını eleştiriyorum. Yoksa bana ne sizin kime kaç milyar dolar haraç yada bahşiş verdiğinizden. Vermeyin efendi, yada yapmayın bu işi şayet şikayet edecekseniz. Bak ben şikayet ettiğim özel otobüse kesinlikle binmiyorum. dolmuşa binerim nasıl olsa bi farkları yok...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 123124125   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet