Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Midibüsleri Sorunlar, Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]
123 ... 101102103   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Selahattin
9 yıl önce - Sal 23 Eyl 2008, 15:48
Ankara Midibüsleri Sorunlar, Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

Midibüsler ile ilgili görüşleri,sorunları ve çözüm önerilerini bu başlıkta paylaşalım.

o_efe_06
9 yıl önce - Prş 25 Eyl 2008, 22:25

dün gördüm etimesguttan geçen bir 508 nolu otobüsü, yan cama EGO Tarafından kullanılan tabeladan takmış, hani bunlar özeldi o tabelayı veren EGO yetkilisimi yoksa o tabelayı oraya asan sürücü mü hatalı, yada bu bir hata mı?

Aynı şekilde yine dün etimesgut'ta turgut özal köprüsü ile alnıaçıklar duraklarının tam ortasında bir yerde yolcu alıyordu 510 nolu araç. yeşillerden farkı yok demiştim ben, bakın işte ilk günlerde başladılar bile. EGO Şoförünü kesseniz durak harici yolcu almazda indirmezde. Ama özellerin cebine kaldığı için, dolmuşcudan farkı yok.

f.sonat

9 yıl önce - Cum 26 Eyl 2008, 00:08

Alıntı:
dün gördüm etimesguttan geçen bir 508 nolu otobüsü, yan cama EGO Tarafından kullanılan tabeladan takmış, hani bunlar özeldi o tabelayı veren EGO yetkilisimi yoksa o tabelayı oraya asan sürücü mü hatalı, yada bu bir hata mı?

Aynı şekilde yine dün etimesgut'ta turgut özal köprüsü ile alnıaçıklar duraklarının tam ortasında bir yerde yolcu alıyordu 510 nolu araç. yeşillerden farkı yok demiştim ben, bakın işte ilk günlerde başladılar bile. EGO Şoförünü kesseniz durak harici yolcu almazda indirmezde. Ama özellerin cebine kaldığı için, dolmuşcudan farkı yok.

Tabelayı yemedik ya kardeşim, dijital tabelalar hazırlanana kadar normal flama kullanıyoruz ama bazen eksikler çıkıyor. Ego nun flamalarını bazen kullanıyoruz. Sanırım problem olmasa gerek.

Durak harici yolcuyu bazen alıyoruz. Yağmur yağar, hava soğuktur, yolcu bebeklidir, yürüme zorluğu çekiyordur... Bunun gibi durumlarda sanırım bir ayrıcalık tanınabilir durak harici yolcu almaya. Ama durak harici yolcu alan Ego araçları gördüm.

Alnıaçıkların önündeki durakta 200 metre ileriye ilkokulun karşısına alındı. Durağı yalnış görmüş olmayasınız?

safakcabuk
9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 02:31

Alıntı:

Bence şoför arkadaş duyarlı bir hareket yapmış. Bende 5 saniye beklemeden giden EGO otobüslerine kızıyorum. Güvenparkta kapıyı kapatıp otobüsün yanında bekleyen adamı almayan kaç tane otobüs gördüm. Sanırsınız ki çok hızlı gidiyor, insanlar geç kalmasın diye böyle yapıyor. Alakası bile yok. Nasıl işliyorsa kafa yapısı koşarak gelen yolcuyu almıyor, sonra bomboş yolda 40 la gidiyor. Ha ne oldu kurallara uydu aklı sıra. Durak harici yolcu almadı ama 20 dakikalık yolu 35 dakikada aldı. Şimdi hemen bir arkadaş çıkıp kurallara uymak lazım diyecek, bende diyeceğim ki kendisine trafikta bütün sürücüler tüm kurallara uysun iddia ediyorum Ankarada kimse hiç bir yere ulaşamaz.

Genç EGO sürücülerine bir diyeceğim yok(sanırım sözleşmeli personel) ama yaşlı kadrolu EGO sürücüleriyle bazen ciddi anlamda kavga edesim geliyor.

ceyhunatuf
9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 03:54

Alıntı:
Bence şoför arkadaş duyarlı bir hareket yapmış. Bende 5 saniye beklemeden giden EGO otobüslerine kızıyorum. Güvenparkta kapıyı kapatıp otobüsün yanında bekleyen adamı almayan kaç tane otobüs gördüm. Sanırsınız ki çok hızlı gidiyor, insanlar geç kalmasın diye böyle yapıyor. Alakası bile yok. Nasıl işliyorsa kafa yapısı koşarak gelen yolcuyu almıyor, sonra bomboş yolda 40 la gidiyor. Ha ne oldu kurallara uydu aklı sıra. Durak harici yolcu almadı ama 20 dakikalık yolu 35 dakikada aldı. Şimdi hemen bir arkadaş çıkıp kurallara uymak lazım diyecek, bende diyeceğim ki kendisine trafikta bütün sürücüler tüm kurallara uysun iddia ediyorum Ankarada kimse hiç bir yere ulaşamaz.

Genç EGO sürücülerine bir diyeceğim yok(sanırım sözleşmeli personel) ama yaşlı kadrolu EGO sürücüleriyle bazen ciddi anlamda kavga edesim geliyor.

gezi amaçlalı gitdiğim avrupa şehirlerinde otobüs şöferleri kapısını kapatdıkdan sonra kesinlikle tekrar açmyolar.kendini istediğin kadarda yırtsan adamın umrunda olmuyor.burda otobüs duruyo yolcu alıyo kapıyı kapartıp tam harekete başlıyo karşıdan el sallayarak koşan birini görünce açıp onuda alıyo yeniden harekete geçiyo arkadan bir ıslık duyuyor tekrar duruyor.ama yurtdışında şöyle bir durum vardı eğer bazı otobüsler vaktinden önce o durağa gelmiş ise o durakta kapılarını açık vakit doldurma işlemi yapıyordu.ayrıca otobüslerde dahi duraklarda anons sistemi vardı.güzel bir uygulama...otobüsler kesinlikle durak dışı yolcu almammalılar eğer almalı diyorsanız yolcunun istediği yerdede indirmesi gerekir.dolmuşların yollarda pat diye nasıl durup trafikde terör estirdiğini hapimiz biliyoruz...

erkan yavaş
9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 12:34

Alıntı:
gezi amaçlalı gitdiğim avrupa şehirlerinde otobüs şöferleri kapısını kapatdıkdan sonra kesinlikle tekrar açmyolar.kendini istediğin kadarda yırtsan adamın umrunda olmuyor.burda otobüs duruyo yolcu alıyo kapıyı kapartıp tam harekete başlıyo karşıdan el sallayarak koşan birini görünce açıp onuda alıyo yeniden harekete geçiyo arkadan bir ıslık duyuyor tekrar duruyor.ama yurtdışında şöyle bir durum vardı eğer bazı otobüsler vaktinden önce o durağa gelmiş ise o durakta kapılarını açık vakit doldurma işlemi yapıyordu.ayrıca otobüslerde dahi duraklarda anons sistemi vardı.güzel bir uygulama...otobüsler kesinlikle durak dışı yolcu almammalılar eğer almalı diyorsanız yolcunun istediği yerdede indirmesi gerekir.dolmuşların yollarda pat diye nasıl durup trafikde terör estirdiğini hapimiz biliyoruz...

arkadaşım almakla indirmeyi karıştırmayın ben bir aracı 10 sn farkla kaçırmam tam 10 dk mı alıyo bunun için araç durmuş yolcuyu almış ama almasa binemicek beklicek ama 10mt ilerdede inseniz sonuçta gideceğiniz yere ulaşıtorsunuz bunun için ön görülü olmayın bu araçlar dolmuşlar gibi pat diye olur olmadık yerde durmuyorlar keşke dolmuş olsaydı bunlar niye diceksiniz eleştiren yok kalksın diyen yokbelediyey katkı payı vermek yok inanın dört dörtlükte çalışsa bazı arkadaşlar yine beğenmicek bu yeşillerin kalkma döneminde orhun çet diye bi arkadaş vardı ha bire eleştirirdi ama egolar devreye girince oluşan sıkıntılarda hiç karşı çıkmadı ayriyeten ego araçlarını savunan arkadaşlara bir diyeceğim daha var yeşillerde çalışan personelin çoğunluğu şu ana kadar egoda çalışıyordu zaten ayrıyeten yeşiller kalkmada önce bir gün sabah kızılaya geliyoruz iki arkadaş arasında konuşuyor ya bu araçalr bi an önce kalksa diye söyledi arkadaşı neden ne değişecek yine ayakta gitmicezmi diye sordu ve cevap olarak orası öyle ama ego şöförlerinin çoğunu tanıyorum en azından bedava gidiyorum diyor size şunu söyleyeyimki sorun midibüscüde yeşilcide değil sorun sistemdebiri bedavayı biri serbest kartı bi diğeri indirimi düşünüyor bedavacılık kalktımı hiç bir sorun olmuyacak bence burda eleştiren arkadaşlar var ben bir vatandaş olarak kardeşim sen benim paramla onu bunu niye bedava taşıyorsun lafa geldimi ego zarar ediyor olmaz işte ben 60 lık kartı olupda oğlu subay polis doktor 2-3 dairesi olan nece insan tanıyorum mamak tarafında bir amcanın köyün dışında tek başına evi olupta buranın önüne o daracık yoldan otobüsü getirip de şöförün zar zor dönmeye çalıması ancak amca gidecekmi gitmicekmi meçhul ha gitsede nereye cebecide otunan avukat oğluna yoğurt süt yumurta götürecek hemde 60 lık yaşlı kartla binecek buna üstün araç cebecide yolun karşıdan geçmesini bile rahatsız olan bu amcanın aracı göbekten dödererk hatdeğiştirdiğinide bilirim ben banane kardeşim adam oğluna yoğurt süt götürecek üstelik durumuda iyi oğluda zengin bu kurumun tamamen özelleşmesi lazım daha torpille şöförlükten baş memurluğa gelen arkadaşlar havalara girerk kafasına göre uygulama yapar sen bir şöförsün ama yok onu oraya getirende kabahat bu işi bilen birirlerini getirecenki işler yürüsün böle midibüse karşı çıkım yok bilmem napımla olmuyo arkadaşlar ben bir anca bu bedavacılığın kalkmasını istiyorum saygılarımla

erkan yavaş
9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 12:57

Alıntı:

kardeş bir bu raçalr yeni yeni hizmete giriyor egonu zaten tabelası orda durup durcak çünkü o hatta çalışan arabası olmucak ha tabeleara sahiplenmekte yok ayrıyeten biz zamanında sen bilmessin hareket memurluğunun fotokopisiydi kalemiyedi sandelyesiydi lazım olan herşeyinikarşıladık bi levhayımı çok gördün benbunun her tarafında bakıyorum bi problem yok ama sen illa orhun çet gibi karalama kampanyası başlattıysan başka ayrıyeten benim bildiğidurak ve öyleki turgut özal köprüsü ile alnıaçıklar arasında iki durak va arkadaşın tarif ettiği yer durağa dek geliyor ama akadaşyok değil deiyse değildir çünkü muhalefet ben sincana işe gelirken sabahları midibüsler gelmeden önce egonun bir aracının 8-20 diğerinin 9-00 da geldiğini bilirim niye gelen egonun filaması sönük durmadan geçiyo boş bi şekilde ve uzun bi bekleyişin sonunda araç geliyor snki kızılaya gidiyor tıklım tıklım karşıdan kızılaya giden araçlar daha boş ha bu boş uygulaması yeşilllerdede yapılıyordu ama nasıl sabahları elvenkentten 4 dk bi araç kalkardı araçalr peşepşe gittiği için biri boş gelirdi biri dolu ha tasarruf için değil araçlar dolu gelse peşpeş durağa araç yetişmiyordu aynısı incan için geçerli yeillerde şimdi midibüslerde oldğu gibi koltuk veya 5- 10 kişi bulunuyordu egonunki gibi sabah saatinde sincan yönüne tıka basa gitmiyoduama yeşillerde bu boş uygulaması sırf hava basmak için göreve şöförlükten yeni geçen memurlar kaldırttı ve ne oldu sabah saatinda 5 kişi biarabada 5 kişi diğerinda ve kızılay yönüne araç yetişmedi ama durakta bekliyen bunu bilmiyo eğe sen doldurmak için gelmiyon kardeşim sabah zaten her yer yolcu sabah ne kadar servis veriri sek o kada kar bu rada efe arkadaştanda ricam o gelsin bu araçlarda 1 ay çalışsın bakalım sbah gelen sana çatsın sabahın 5 inde kalk buz gibi hava arabayı ısıt çalıştır yerler kar buz demedn yeri geli akşama kadar yemek yiyemezsiniz yağmur yağar saygılrımla

safakcabuk
9 yıl önce - Cmt 27 Eyl 2008, 15:06

Erkan Yavaş Bey'e katılıyorum. Özel teşebbüsü eleştirenlerin çoğu özel de beleş kartı yok diye eleştiriyor. EGO zarar ediyormuş, ya zaten hangi mantık alırki yolcularını gündüz bedava ya taşıyacaksın sonra da kar elde etmeyi bekleyeceksin. Sonra da yetmeyen otobüslerini sabahları tıklııım tıklııım doldurup kar etmeye çalışacaksın.

Bari bırakın parasıyla işine gücüne gitmeye çalışan insanları rahatça işlerine gitsinler. Mecburmuyuz biz EGO yaşlı servisi yapacak diye sabahları balık istifi gitmeye yada gidememeye deyim.

durmuş bayram
9 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 00:08

ben sadece 510 ve 508 gördüm..

acaba 511,504 ya da ne bileyim keçiören'de filan olacak mu bu midibüsler?

o_efe_06
9 yıl önce - Pzr 28 Eyl 2008, 00:19
f.sonat

f.sonat'a cevap

tabelayı yediğinizi söyleyen olmadı. geçici bir süre taksanız bile, o tabela devlet malı, 3 kuruş verip tabela alamıyorsunuz ama bazı araçları faça yapmayıda elden bırakmıyorsunuz, dünde sincanda gördüm, aracın arka tarafı hiç halk otobüsüne benzemiyordu. stop lambalarının etrafını siyah kaplama ile kendine göre kaplamış arkadaşınız.
benim önerim, bu işi ciddiyetle yaparlarsa, sağlam bi zemin olur şimdiden ve kimse yıkamaz sizi. Yıkmak isteyen oluncada yanınızda ANKARA Halkını bulursunuz.

Ayrıca alnıaçıklar durağından bahsetmiştim, Ankara yönüne gidiş değil, SİNCAN YÖNÜNE gidiş olan yerden bahsettim. Köprünün altındaki durağı geçince, tren istasyonu durağına gelmeden, köprünün ayağını geçer geçmez lank diye durdu araç. Nereyi gördüğümü gayet iyi biliyorum ben.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101102103   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet