Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Volkan
18 yıl önce - Prş 23 Oca 2003, 16:58
İTO Başkanı Demirtaş İzmir icin ne istedi


Demirtaş ne istedi?

* İzmir Limanı genişletilmeli, ya da liman yapımına başlanmalı.

* Viyadükler limana indirilmeli.

* Dış hat uçak seferleri başlatılmalı.

* Hızlı tren Ödemiş'e kadar uzatılmalı.

* Expo Fuarı İzmir'de düzenlenmeli.

* Ankara ve Samsun feribotları İzmir'e verilmeli.

* Doğu Akdeniz projesine destek olunmalı

Arkadaslar bunlar hepsi yapilirsa izmir icin cok büyük bir basaridir


Erkan_T
13 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 14:20

Bugüne kadar istenilenin çoğu başarıldı.Limanlar genişledi düzenlendi.Yolları açıldı.
Adnan Menderes ' den dış hatlara seferler var.Ödemiş ' e kadar tren güzergahı var.
Feribotlarımız İzmir de çalışıyor...Geriye bir kalan EXPO 2015 fuarı bir aksilik olmazsa İzmir de yapılacak...

 Herşey tam yolunda bugüne kadar yapıldı ve dahada yeni yenilikler yapılacağının kanaatindeyim...


Ayhan
13 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 14:26

Ödemiş treni ve İstanbul'a feribot hariç diğerleri pek yapılmadı, Kemeraltı ve Kadifekale için hala çalışma yapılabilmiş değil, sadece Uzundere'de konutlar inşa ediliyor o da kısıtlı sayıdaki gecekondu için. Bu kentin en büyük sorunu kentin estetiğidir.

Erkan_T
13 yıl önce - Pzr 29 Tem 2007, 14:45

Bu ülkede üstü imzalanmış fakat bi çivisi bile çakılmamış öle ihale , projeler var ki...Hepimiz biliyoruz...
Tabii bunlarda yöneticilerin usta bir yönetici gibi hızlı ve doğru karar verme gibi eksiklikleri var.
Ayrıcada yine bazı teknik , mali benzeri konularda da sorunlar çıkıyor.Ama yinede tamamlanmış işler de var.
Yine kağıt üstünde imzalanan işlerin ne derece hayata geçirileceği meçhul...  


EnderYıldırım
13 yıl önce - Prş 13 Eyl 2007, 16:29

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir' in sorunlarının çözülmesi amacıyla, Akp' li vekiller aracılığı ile hükümet ile direkt bağlantı kuracak bir toplantı gerçekleştirdi. Toplatınya ayrıca, bakanlar ve oda başkanları da katıldı. Demirtaş belirledikleri 10 sorun için çözüm önerileri sundu.
Demirtaş:Odamızın İzmir vizyonu açık ve nettir: İzmir tek merkezli ve az kutuplu olarak gelişemez. Ticaret, turizm, sanayi, tarım ve hizmet sektörlerinde her şey vardır, olacaktır da. Bu kapsamda hedefimiz "Marka Kent: Güzel İzmir"

İşte on önemli öneri:
"Bize göre ilk 10 projenin birincisi EXPO.
-İkincisi çevre yolu Körfez'e tüp geçiş yapılması
-üçüncüsü Küçük Menderes ve Bakırçay Havzaları'ndaki baraj ve sulama projelerinin bitirilmesi.
-Dördüncüsü, Aliağa-Menderes demiryolu hattının metro standartlarına yükseltilmesi, Bergama-Selçuk'a kadar uzatılması,
-beşincisi liman yatırımı,
-altıncısı İzmir'in Ankara, İstanbul ve Antalya'ya hızlı terenle bağlanması,
-7'nci sırada Dalgakıran projesinin hukuki sorunun çözülerek yapılması,
-sekizinci sırada ise Kaklıç Havaalanı'nın 5 yıl içinde açılmasının sağlanması."
-Dokuzuncu sırada, İzmir'in tarihi kent merkez Kentsel Yenileme Alanı ilan edilmesi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmesinin yer aldığını dile getiren Demirtaş,
-"Onuncu sırada da İzmir'in en büyük sorunu olan işsizliğin giderilmesini azaltacak yatırımların önünün açılması gerekir" dedi.

AK Parti'li Şengül: Biz sizinle hükümet arasında köprü olacağız. İzmir'in yararına geliştirilen bütün projelerde sizlerle birlikte merkezi hükümet nezdinde her türlü girişimde bulunacağız. Anlatılan sorunlar aşılamayacak sorunlar değil. Hepsini takip ediyoruz. Hükümetimiz İzmirimizin sorunlarının giderilmesine büyük önem vermiş ve vermeye devam etmektedir

Expo' ya kadar çözülmesi gereken bu sorunların, İzmir için büyük adımlar olduğunu düşünüyorum.
Yeni Asır


EnderYıldırım
13 yıl önce - Prş 08 Ksm 2007, 18:08

Expo adını İzmir' e tanıştıran ve bu uğurda elinden geleni yapan İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ile ilgili bir yazı:

Kalbi Ege ve İzmir için çarpan bir işadamı: Ekrem Demirtaş
"Bu dünyada ilerleyen kişiler, kollarını sıvayıp istedikler ortamı arayan, bulamayınca da yaratan kişilerdir” diyor Bernard Shaw. Shaw, sanki bu sözü İzmir Ticaret Odası’nın kalbi İzmir için çarpan başkanı Ekrem Demirtaş için söylemiş gibi...

EKREM DEMİRTAŞ'IN HAYATINDAN BİLİNMEYENLER...

Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı Gevenes Köyü’nde 1946’da doğmuş Ekrem Demirtaş. Çocukluğu Milas’ta geçmiş. Memur bir ailenin çocuğu...
Lise eğitimimi ise İstanbul Kabataş Lisesi’nde tamamlamış. “Kabataş Lisesi’nde okuduğum yıllar, benim hayatımın şekillenmesinde önemli bir rol oynadı” diyor ve şöyle devam ediyor:

“Öncelikle dönemin en iyi öğretmenlerinin yer aldığı bir okulda eğitim gördüm. Diğer yandan genç yaşımda, yatılı olarak ailemden uzakta hem de İstanbul gibi büyük bir şehirde memur çocuğu olarak yaşamanın farkını gördüm. İlk defa kendime ait bir bütçe yapmayı, o bütçeyi yönetmeye lise yıllarında başladım. Kararları kendim vermeye başladım. Yatılı eğitimde edindiğim bu öz disiplin, bütün iş hayatım boyunca bana rehber oldu.”

Demirtaş’ın yaşamında o yıllarının yansımalarından bir tanesi de İzmir Ekonomi Üniversitesi’dir. Eğitim ve kişisel gelişim için iyi eğitmenlerin ve iyi dönem arkadaşlarımın ne kadar önemli olduğunu gördüğü ve çocuklar ailelerinden uzakta okusunlar istemediği için İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni kurmuş Demirtaş. İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni iş dünyasına kalifiye iş gücü yetiştirmek için kurduklarını söylüyor.

Çocukluğumda, babasının tütünden elde ettiği tarimsal gelir ile büyümüş. Bu yüzden toprağa özel bir ilgisi olduğunun altını çiziyor. Toprakla uğraşmayı, kendi yetiştirdiği sebzeleri yemeyi çok sevdiğini söylüyor. İTO Başkanı olarak da İzmir ve Ege’nin havzalarının kirlenmesine karşı çalışmalar yürütüyor, sulama ve organik tarım projelerine destek veriyor.

Ekrem Demirtaş denince akla sadece İzmir Ticaret Odası gelmiyor. Ege’nin bağrından çıkan birçok ulusal ve bölgesel markanında yaratcısı hatta mimarı o. Efe Rakı, İzAir, İzmir Ticaret Odası vb gibi... Bir de 2015 EXPO Fuarı’nı İzmir’e kazandırmak için gece gündüz çalışan biri. Sokağa çıktığında pekçok yerel ve ulusal politkacıdan daha çok halkın ilgisi ve sevgisi ile karşılaşan bir iş adamı.

İzmir, Expo 2015 ve kente kazandırdıklarıyla ilgi ... bir dizi.
Hürriyet


Kordelya
13 yıl önce - Cum 09 Ksm 2007, 13:36

AKP, Ekrem DEMİRTAŞ'ı Büyükşehire aday gösterirse büyük bir ihtimal kazanır. CHP aday gösterirse farklı bir şekilde kazanır. ama şuan CHP ile husumetli.Ekrem bey,adaylığı düşünmediğini söylüyor ama bu işler belli olmaz genede.

EnderYıldırım
13 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 11:14

İZMİR TİCARET ODASI, İZMİR'E ÖZGÜ GELENEĞİ YAŞATMAK İÇİN PROJE HAZIRLADI
40 işadamına 40 fayton


CD çalarlı ve buzdolaplı aracı tanıtan Başkan Demirtaş, "Gönüllü girişimciler arıyoruz. Gelin birer tane sipariş verin" dedi


İzmir Ticaret Odası (İTO), kentteki fayton geleneğinin canlandırılmasına ve tek tip araçlar kullanılmasına öncülük etmek amacıyla örnek bir "İzmir Faytonu" hazırlattı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle "İzmir Faytonu"nu tanıtan İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, 15 bin YTL'ye mal olan yeni faytonların eskileriyle değiştirilebilmesi için gönüllülere ihtiyaç duyduklarını belirterek, "İzmir'de toplam 40 tane fayton ve faytoncu var. Mevcut faytonları yenileriyle değiştirmek için 40 İzmir gönüllüsü arıyoruz" dedi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tasarım Bölümü tarafından hazırlanan İzmir Faytonu'nda, uzaktan kumandalı CD çalar, mini buzdolabı ve gazetelik yer alıyor. Faytoncular ise modacı Hanife Çetiner'in hazırladığı kıyafetleri giyiyor.

Çetiner tasarladı
İzmir'in marka kent olma yolunda ilerlediğini kaydeden Demirtaş, "İzmir şarkılarına konu olan faytonların durumu, kruvaziyer turizmle her geçen gün artan turizm hareketine sahne olan, markalaşan ve EXPO'ya aday İzmir'e layık değildi. Bunun üzerine Eylül 2006'da İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tasarım Uygulama Araştırma Merkezi bir çalışma başlattı. Ardından Akhisar'da kurulu bulunan Güneş Fayton firması, bizim için ilk prototipin üretimini gerçekleştirdi" diye konuştu.
Faytonlarda kullanılan atların özel eğitime tabi tutulduğunu, örnek faytonda kullanılan bir çift atı da İstanbul Büyükada'dan getirdiklerini kaydeden Demirtaş, "Bu faytonların içinde uzaktan kumandalı, radyolu CD çalar var. Yine bardaklık, gazetelik, mini buzdolabı, kromaj aksuesuar İzmir Faytonu'nun karakteristik özellikleri oldu. Yakın bir zamanda 3-4 kişiliklerinin imalatı gerçekleştirilecek" dedi. Demirtaş, örnek faytonu kullanan Türkay Özülgülü'nün kıyafetini İzmirli modacı Hanife Çetiner'in tasarladığını, kıyafetin önünde kilim deseni, arkasında ise İyon başı bulunduğunu anlattı.

12-13 bine çıkar
Eski faytonların değiştirilebilmesi için işadamlarına çağrıda bulunan Demirtaş, şöyle devam etti:
"Bu fayton ilk olduğu için 15 bin YTL'ye mal oldu. Bunlardan 40 tane daha üretilecek. Çok sayıda siparişle fiyatı 10 bin belki daha da altına inecek. Koşum takımları ise 3 bin YTL. Demek ki 12- 13 bin YTL'ye mal etmek mümkün. Şimdi İzmir'i seven, İzmir'in simgelerine sahip çıkan işadamlarımıza bir çağrı yapmak istiyorum. Gelin birer tane fayton yaptırın. Böylece hep beraber İzmir'e layık bir iş geliştirmiş olalım."
Demirtaş, örnek faytonun şu anda İzmir Atlı Polis Birliği'nde konakladığını, en yakın zamanda Basmane semtinde veterineri, özel bölümleri bulunan, atların her gün tımar edildiği bir yer bulmak zorunda olduklarını dile getirdi. Demirtaş, "İzmir, Saat Kulesi, Kordon gibi bir diğer simgesi faytona da sahip çıktı" dedi.
Tanıtıma Emniyet Müdür Yardımcıları Süleyman Oğuz ve Hüseyin Toptaş da katıldı. Oğuz, yaptığı konuşmada projenin önemine dikkat çekti.

Tarifeler belirlendi
Demirtaş, Ege Romanlar Fedarasyonu ve Faytoncular Derneği işbirliği ile fayton tarifesini belirlediklerini söyledi. Özülgülü'ye verdikleri faytonun gelirinin kendisine ait olduğunu ifade eden Demirtaş, ancak gerek trafikte kullanım, gerekse fayton ve atların bakımı konusunda denetimi sürdüreceklerini söyledi.
Fayton tarifeleri şöyle:
Kordon uzun tur: 15 euro-20 YTL
Kordon kısa tur: 10 euro-10 YTL
Alsancak uzun tur: 25 euro-40 YTL
Alsancak Kısa tur: 25 euro-25 YTL
Bir saat: 30 euro-50 YTL
Yeni Asır


VolkanAtalay
13 yıl önce - Sal 13 Ksm 2007, 19:03

EXPO yu kazanırsak zaten bu saydıklrımızın çoğu realize edilmek zorunda köprü 2. havalanı dalgakıran projesi kadifekale projesi..gibi ilk önce şu EXPO yu bi alalım ondan sorası çorap söküğü gibi olur umarım univerisiade da nasıl 9 ayda 10.000 kişilik solonu yetiştirdiler org olmasaydı sanırmıydınzıki o salon bitsin hayatta bitmezdi o yüzden expo olayı şart oldu ..

Ege_35
13 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 04:08

Bu adam gerçekten bir şeyler üretebilme çabasında diğerleri gibi laf peşinde değil.İcraat yapıyor...sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet