Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu şehir merkezi fotoğrafları (Altınordu İlçesi)
« önceki   123 ... 152153154   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 2
cotyora_ozgur
16 yıl önce - Pts 24 Oca 2005, 12:11

Bunları biliyor muydunuz?
-Ordunun eski adı cotyora dır

(+)

Meydan üst görünüş

(+)

Yeni sahil-savaş uçağı

(+)

Şehir merkezi

(+)

Meydan

(+)

Atatürk parkı

(+)

Üst geçit ön

(+)

Üst geçit arka

cotyora_ozgur
16 yıl önce - Pts 24 Oca 2005, 12:44

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

=Mıdı'nın yeri(biri balık ısmarlasa da yesek;) =

cotyora_ozgur
16 yıl önce - Pts 24 Oca 2005, 17:04

(+)

(+)

(+)

Vakti geldi,ayrılığın ne yapsak boş
Kurtulamaz bu sevda bu,
Amansız rüzgardan...

Ayrılık zor be

TolgaTek
15 yıl önce - Çrş 26 Oca 2005, 05:02

cotyora_ozgur, seni tebrik ederim...oyle bir calistin ki Eskisehir'e degil, Ordu'ya baslibasina bolum acmak gerekecek... Eskisehir'de bana ulasirsan burada da biraz foto safari yapariz...

Bu arada cotyora degil Kotyora dogrusu. Bunun ne oldugunu merak edenler olabilecegi icin ozel mesajla yazmadim bunu. Kotyora, Ordu'nun antik adi. M.O. 7. yy.da Miletos (Aydin, Balat Koyu) kentinden gelen gocmenler bu kenti kuruyor. Burada hic kazi yapilmadigi icin gorunen antik yapi yok bugun ama Ortacagdan bazi yapilar gunumuze ulasmis. Ordu'dan en onemli arkeolojik bulgu bugun Sinop Muzesinde sergilenen Hellenistik doneme ait bir gumus sikke definesi... Ne yazik ki bu defineninde buyuk kismi (belki 300 parcasi) yurt disina kacirilmis, Isvicre'de, Sinop'da korunan kismi 50 sikke kadari...

cotyora_ozgur
15 yıl önce - Çrş 26 Oca 2005, 09:13

teşekkür ederim TolgaTek,elimdeki eskişehir fotoğraflarını da siteye en kısa zamanda yollayacağım..fakat ordunun eski adının cotyora olduğunu sanıyorum hala çünkü ordudan kumbaşı na giderken mezarlığı geçtikten sonra,yeni açılan çotanak fındık yağlarından biraz geride(bozukkale) yolun sağında bir tabela vardı Cotyora diye gösteriyor..Oraya ordunun eski adını vermişler diye söylemişlerdi bana..%100 emin olmamakla beraber ingilizce adı veya çok eski adı da olabilir diyorum.

http://www.karadenizfm.com/htm/ordu_tr.htm

şuraya da bir bak istersen iki adını da kullanmışlar...

sayfa 2
« önceki   123 ... 152153154   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler