Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Erol Gündüz

9 yıl önce - Cmt 28 Ağu 2010, 15:46

(+)

MehmetYıldız
9 yıl önce - Pzr 21 Ksm 2010, 02:20

Alıntı:
Baba bana sahil al

Bahçeşehir Üniversitesi, yasadışı yollarla Beşiktaş sahilini halka kapattı
Bahçeşehir Üniversitesi görkemli kaçak inşaatını yükseltmeye devam ediyor. Üniversitenin kaçak yapısı bilirkişi raporlarıyla da kanıtlanmış. Buna rağmen gerekli önlemler alınmıyor.

Üniversitelerine sahip çıkan Mimarsinan Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri Eğitim Sen öncülüğünde "Al, al, al; çal, çal, çal baba bana sahil al", "Boğaza nazır, işgale hayır" sloganlarıyla sahile yürüdüler. Burada öğrenciler adına basın açıklamasını Eğitim Sen Üniversiteler Şubesi Mimarsinan Temsilcisi Cemal Altınsoy okudu. 2004 yılında Beşiktaş'a taşınan Bahçeşehir Üniversitesi'nin yasadışı bir gelişme politikası sürdürdüğünü anlatan Altınsoy, yayılma politikasının üniversitelerini mağdur ettiğini söyledi. Bahçeşehir Üniversitesi'nin siyaset ve iş dünyasındaki dokunulmazlığını kullandığını dile getiren Altınsoy, belediyenin imar planında yeşil alan görülen yerlere geceleri, hafta sonları, kaçak yapılar çıktığını belirtti. Altınsoy, zaman zaman bu yapılardan bazıları yıkılsa da her seferinde Bahçeşehir'in daha da güçlenerek ortaya çıktığını anlattı. Bahçeşehir Üniversitesi kendini "İstanbul'un kalbinde bir dünya üniversitesi" olarak tanımlamaktadır. Gerçekte ise "İstanbul'un kalbinde kaçak bir üniversitedir" diyen Altınsoy, mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

Sahil halka geri verilsin
Beşiktaş sahil parkı da üniversitenin sınırlarına dahil edilmiş. Bahçeşehir Üniversitesi başlangıçta Beşiktaş Belediyesi ile birlikte sahil parkını düzenliyormuş gibi görünse de etrafına çitler örerek bu yeri kendi alanına dahil etmiş. "Bakın bizi içeri almadılar" diyen Altınsoy, artık vatandaşın Beşiktaş sahil parkına gitmek isteği zaman güvenlik görevlilerin engeliyle karşılaşacağını söylüyor. Sahilin halka geri verilmesini talep eden Altınsoy, kaçak yapılara dur denilmesini istiyor. (İstanbul/EVRENSEL)

Nefes alacak yer bırakmadılar
"Daha önce durdurulmuş olan bu inşaat tekrar yükselmeye başladı. Bina duvarı odamın penceresine o kadar yaklaştı ki nefes alma payı yok" diyen Prof. Dr. Esin Küntaj yapının mülkiyet hakkına aykırı olduğunu belirtti. Satın alma hakkı söz konusu olsa bile burada ben burayı satın aldım isteğimi yaparım diye düşünülmemesi gerektiğini söyleyen Küntaj, "Yakın komşusunun nefes alma hakkını elinden alan görüntü hem Medeni Kanuna hem de İmar Kanunu'na aykırı bir durum oluşturur. Halkın yararına ayrılmış yerlere etrafına bahçe duvarı çekerek özel alan gösterilmesi doğru değil" dedi.

Kaçak binalar diken, önündeki halka ait sahil parkını gaspeden ve halen daha bilim yuvası olduğunu iddia eden üniversitemsi..

Berk
8 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2011, 20:36

Master programi fiyatlari hakkinda ufakta olsa bir bilgisi olan varmi acaba ?

İ.Hakkı Erdoğan
8 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2011, 20:43

Alıntı:
Master programi fiyatlari hakkinda ufakta olsa bir bilgisi olan varmi acaba ?

Baya tuzlu.

http://www.bahcesehir.edu.tr/sosyalbilimler/basvuru/id/04

Haldun Turan

8 yıl önce - Prş 29 Arl 2011, 13:36

12 Eylül

(+)

(+)

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL