Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
arda erlevi

9 yıl önce - Pzr 05 Hzr 2011, 14:48

(+)

Ersin39

8 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 11:24

(+)

ilhankurklu

8 yıl önce - Sal 23 Ağu 2011, 11:51

Bende bir Babaeskili olarak buraya bir şeyler yazmak istedim. Ailem Babaeskili tabii doğal olarak bende fakat 1977 senesinde ben doğduğumda İstanbul'a göç ediyorlar malum iş güç sebebiyle ve bende İstanbul'da büyüdüm. Babaeski de akrabalarımız vardı onları ziyeret etmek amacıyla yazları buraya gelirdik. Tabii bu gelmeler daha sonraları azaldı. En son geldiğimde nüfus kütüğüm burada olduğu için askerlik sülüsümü almak için 1998 de Babaeskiye gelmiştim. Fakat kendi halinde ufak bir yer pek fazla sanayi ve iş imkanları olmadığı için gelişemeyen bir yer olan bir yer benim için. Ama ilk fırsatta gezip görmek için Babaeskiye uğrayacağım. Çekeceğim resimleri de burada sizlerle paylaşırım inşallah.

yılmaz büktel

8 yıl önce - Pzr 30 Ekm 2011, 14:04

Babaeski'de kentin en bilinen yeri cami ve köprü. Dolayısıyla başlığa bakınca başka bir yer göremiyorsunuz.
Ancak benim Cedit Ali Paşa camine ilişkin resmim diğerlerinden daha eski olduğu için biraz farklı. Resimde minarenin yıkık olduğu görülüyor. Bugünkü minarenin ne zaman yapıldığını bilmiyorum ama resmin havasından en azından 50li yıllara ait olduğunu düşünüyorum.

(+)

Ahmet Arşipel
8 yıl önce - Prş 10 Ksm 2011, 17:32

(+)

Alıntı:
Ancak benim Cedit Ali Paşa camine ilişkin resmim diğerlerinden daha eski olduğu için biraz farklı. Resimde minarenin yıkık olduğu görülüyor. Bugünkü minarenin ne zaman yapıldığını bilmiyorum ama resmin havasından en azından 50li yıllara ait olduğunu düşünüyorum.

Yılmaz Hocam,
Geçtiğimiz günlerde uğradığım Cedit Ali Paşa Camiinin girişindeki bilgilendirme panosunda Bulgar işgali sırasında yıkılan minarenin 1934 yılında yeniden yapıldığı yazılıydı.
Yine aynı panoda sizin yüklediğiniz fotoğrafla aynı açıdan çekilmiş (minarenin yıkılmış olduğu döneme ait) bir fotoğraf da yer alıyor.

sayfa 3
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler