Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Dolmuş Hatları
123 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Çetin KOŞAR

9 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2008, 17:30
Samsun - Dolmuş Hatları


Bu başlığımızla Samsun Ulaşım sayfalarımızda yeni bir açılama gidiyoruz. Dolmuş Taksiler, Minibüsler, İlçeler arasında çalışan Otobüs ve Minibüsler gibi konulara el atarak Samsunumuzu bu yönüyle de tanıtmaya çalışacağız. İlk başlığımıza, Samsun'da ilk kurulan "1.Hat" ile başlıyoruz.


(+)

Samsun Şehir içinde bugün itibariyle dört ayrı Dolmuş Taksi Hattı faaliyettedir. İlk kurulan hattımız da isminden de anlaşılağı gibi 1 NOLU DOLMUŞ TAKSİLER’dir. Bizler buna kısaca “Birinci Hat” diyoruz.

Hattımız 1983 yılında 120 araçlık bir filo ile kurulmuştur. O günün koşullarında 4 kişilik özel plakalarla trafiğe çıkan araçlara 2000 yılında bir standardizasyon getirilmiş. Dolmuş plakalı yapılan araçlar aynı zamanda modernizasyona gidilerek şimdiki 6 kişilik standart araçlar alınmıştır.

Bugün itibariyle 150’yi aşkın araç filosuna sahip hattımızın araç rengi KIRMIZI’dır.

Dernek merkezi Adalet Mahallesi, 100. Yıl Bulvarında olup,

Hattın Güzergâhı
Baruthane Mevkiinden başlayıp, Bağ-kur, Tapu Kadastro, Liman Mah, Gençlik Parkından itibaren 100. Yıl Bulvarı, (Kilise, Doğumevi, Devlet Hastanesi Altı, Gazi Belediyesi Önü) Meskenler Kavşağından dönerek, Kılıçdede Mahallesinden geçerek (Uğur Mumcu Parkı, Tekel Sapağı, Kılıçdede Cami) Eski Otogar, Eski Sanayi, Doğupark, Anakent Sosyal Tesisleri ve Gülsan Sanayi Sitesi Stadyolu’nda son bulmaktadır.(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
-mert-
9 yıl önce - Cmt 13 Eyl 2008, 18:29

Ben Samsun'un uyguladığı şehir ulaşımı hattı gibi diğer illerde hiç görmedim.Buna bakılırsa Samsun hatlarını genişleterek ulaşımı bayapı kolaylaştırıyo.Birde yeşil küçük minübler vardı.En çok onlar rağbet görüyo herhalde ama çok güzel bişy aslında.Her ilin uygulaması lazım

Çetin KOŞAR

9 yıl önce - Prş 18 Eyl 2008, 21:07
Samsun - İkinci Dolmuş Hattı
Samsunumuzun güzide hatlarından biri olan 2Nolu Dolmuş Taksi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 1989 yılında Büyükşehir Belediye Başkanımız Muzaffer Önder ve Şöförler ve Otomobilciler Cemiyeti Başkanımız Fevzi Apaydın önderliğinde kurulmuştur.

İlk kurulduğumuz yıllarda Samsun halkına dört kişilik Murat 124, Şahin, 6 silindirli Mercedes ve Chevrolet tipi araçlarla hizmet vermekteydi. Samsunda ilk defa 7 kişilik lüks araçlarla dolmuş taksicilik hizmetini 2 nolu Dolmus Hattı sunmuşur.

Bugün itibariyle 130’u aşkın araç filosuna sahip hattımızın araç rengi BEYAZ’dır

Dernek merkezi sahilde AKM arkasında olup,

Hattın Güzergâhı
Cumhuriyet Meydanı, Kadıköy, Mehmet Aydın sağlık Kompleksi(Göğüs Hastanesi, Diş Hastanesi…) İlyasköy, Gazi Devlet Hastenesi (Eski SSK), Mehmet Aydın Devlet Hastanesi (Samsun Devlet Hastanesi), Asri Mezarlık, Meskenler, Migros, Eski Sanayi Sitesi, Gülsan Sanayi Sitesi, Karşıyaka Mah. ve 19 Mayıs Stadyumu.

Web Sayfası Olan Tek Hat
http://samsunikincihat.com/Samsun Cumhuriyet Meydanı Civarı

Gülsan San.Sit. ara durakMigros KavşağıEn son Çetin KOŞAR tarafından Cum 19 Eyl 2008, 00:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Çetin KOŞAR

9 yıl önce - Cmt 20 Eyl 2008, 19:17
Samsun - Dördüncü Dolmuş Hattı

Samsunumuzun şehiriçi yolcu yükünü taşıyan güzide hatlarından biri olan 4.Hat Dolmuş Taksileridir. Hattımız daha önce taksi durağı olarak faaliyet gösterirken 1999 yılında bu ismi almıştır.

İlk kurulduğu yıllarda dört kişilik araçlarla hizmet vermekteydi. Daha sonra 7 kişilik lüks araçlarla dolmuş taksicilik hizmetini sürdürmeye devam etmiştir.

Bugün itibariyle 80’i aşkın araç filosuna sahip hattımızın araç rengi MAVİ’dır

Dernek merkezi sahilde AKM arkasında olup,

Hattın Güzergâhı
Cumhuriyet Meydanı, Tekel Sapağı, Kılıçdede Mah.,Uğur Mumcu Parkı, Meskenler, Duruşehir, Toki İnşaatları, Kışla/Santral…
Durakta Sıra Beklenirken

Cumhuriyet Meydanı

İstasyon Mevkii


En son Çetin KOŞAR tarafından Pzr 21 Eyl 2008, 04:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Çetin KOŞAR

9 yıl önce - Prş 25 Eyl 2008, 23:39

Şehiriçi ulaşımında iki durak arası uzaklığı en uzun olan hattımız şüphesis ikinci hattır. İlk kurulduğu yıllarda 19 Mayıs Stadyumunun öbür çaprazında yol üzerinde olan durakları bugün mevcut yerinde, modern yazıhanesiyle Samsun halkına 7/24 (Yedigün/Yirmidört Saat) hizmet vermektedir.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler