Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yok olan İstanbul Taksim Meydanı ve Topçu Kışlası (yeniden inşa edilecek)
« önceki   123 ... 100101102103   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 101
Ayhan
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 19:50

Alıntı:
O zaman gitmeyeceksin o AVM lere ve AVM cide gelip senin parkının ortasına .mayacak. Hem nerde AVM var diye deli gibi dönüyorlar sonrada AVM yapılıyor diye ağlıyorlar. Bu olan senin davranışlarının bir neticesi hala anlamıyormusun.

Ben şahsen AVMlere gidip fink atmıyorum, ordaki kişilerin de AVMci olduklarını nereden çıkartıyorsun. Hem AVMci olsalar bile AVM'ye karşı oldukları için değil yeşil alanı korumak için yapıyorlar, hala aradaki farkı anlamıyor musunuz da lafı yok marjinal gruplarmış, yok bunların niyeti başkaymış gibi konulara çekiyorsunuz? Ben gelsem sizin bahçenize kulübe diksem hoşunuza gider mi? Ağacınız sökülse hoşunuza gider mi? Polisin bu insanları yaralaması hoşunuza mı gidiyor? Herkesi terörist göstermekten vazgeçin artık.

can a.
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 19:52

Alıntı:
Hele hele uyduruk bir proje için bu kadar gerginliğe hiç gerek yok

Bunu sizden duymak ne güzel İ. Hakkı bey.
Sizin gibi aklı başında insanlar bunu o "uyduruk" proje için halkı karşısına alacak kadar kibirli olan iktidara da anlatsa ya.
Bunun sonu yok, polis oradan derhal çekilmeli. O grup da bir süre sonra dağılır zaten. Ama üstüne gittikçe bu iş büyüyecek, şu kadar da mı akıl yok bu siyasilerde..

ERTUĞRUL
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 19:55

Alıntı:
O zaman gitmeyeceksin o AVM lere ve AVM cide gelip senin parkının ortasına .mayacak. Hem nerde AVM var diye deli gibi dönüyorlar sonrada AVM yapılıyor diye ağlıyorlar. Bu olan senin davranışlarının bir neticesi hala anlamıyormusun.

AVM'lere gitmek gitmemek konusu değil konu , benim hangi ifademden(senin davranışlarının bir neticesi) buna ulaştığını anlayamadım.

Fatih C1
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 19:56

Alıntı:
Ben şahsen AVMlere gidip fink atmıyorum, ordaki kişilerin de AVMci olduklarını nereden çıkartıyorsun. Hem AVMci olsalar bile AVM'ye karşı oldukları için değil yeşil alanı korumak için yapıyorlar, hala aradaki farkı anlamıyor musunuz da lafı yok marjinal gruplarmış, yok bunların niyeti başkaymış gibi konulara çekiyorsunuz? Ben gelsem sizin bahçenize kulübe diksem hoşunuza gider mi? Ağacınız sökülse hoşunuza gider mi? Polisin bu insanları yaralaması hoşunuza mı gidiyor? Herkesi terörist göstermekten vazgeçin artık.

Dostum orası tüm İstanbulun tüm Türkiyenin orda toplanan üç beş bin kişinin babasının malı değil. İktidar muhalefet oy birliği ile bir karar vermiş hoşuna gitmese de saygı duyman gerekir. Eylem yapıyorsun yine yap ama işi durdurmaya kalkarsan halkın ortak iradesiyle verdiği kararı eşkıyalıkla engellemiş olursun. Kimsenin yoktan sebeplerle milletin huzurunu kaçırmaya hakkı yok.

Ayrıca hukuk diye birşey var nitekim projeyi durdurdu. Böyle çıkıp serserilik yapmaktansa medeni bir şekilde meseleyi mahkemeye taşıyanları tebrik ediyorum.

Alıntı:
AVM'lere gitmek gitmemek konusu değil konu , benim hangi ifademden(senin davranışlarının bir neticesi) buna ulaştığını anlayamadım.

Şahsına karşı değildi genel olarak bu olaylar karşı çıkanlar için söyledim.

En son Fatih C1 tarafından Cum 31 May 2013, 19:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 19:58

1 Mayıs'ta Nevruz'da olay çıkartanlarla (ki tepki göstermiştim daha önce) burdaki tepkiyi karıştırmayalım lütfen. Evet ordaki tipler bugün de boy göstermeye yeltenmiş olabilirler ama amaç tamamen farklı...

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 20:00

Göstericiler marjinal olabilir, tek maksatları Ak Parti'ye karşı çıkmak olabilir, ağaçlarla hiç alakaları da olmayabilir, çevre düşmanı da olabilir, hepsinin AVM'leri de olabilir, hepsi AVM'lerde fink atıyor da olabilir. Bunların şu aşamada önemi yok. Ne yani bu insanlar böyleyse, projeyi yapmak için bunları öldürüp mü yapacağız projeyi?

Demokratik kanalların açık olduğu ülkemizde birileri art niyetle bile olsa bir projeyi engellemeye çalışıyorsa bunu hukuk dahilinde çözmeye çalışırsın olmadı seçimlerde halka şikayet edersin. Gidip insanları öldürüp proje yapacak halin yok. Bu projeyi yapamazsan gidersin seçimde halka şikayet edersin, seçimde cevabı halk verir. Seçimlere de çok yok, 10 ay sonra seçim var. Kışla projesini bırak, seçimde de halka şikayet et. Kararı halk versin.

Karaman Ahmet
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 20:02

Bu olaylarin yesille filan alakasi yok, bu olaylar firsat kollayan idolojil olaylar...

http://ireport.cnn.com/docs/DOC-980163

Buyrun, sistematik bir sekilde belli kesimden insanlar Kilicdaroglu tarzi Türkiyeyi kötülüyor, Türk bahari zirvaligindan bahsediyor...

Gözlerinizi acin, pusuda bekleyim harekete gecmis olan bu insanlarin oyunlarina alet olmayin, cünki onlar ideolojileri ugruna CHP, BDP el, ele yesili, yapraklari ve agaclari kullanmaktan kendilerini alakoymazlar.

Yapici muhalefet kitaplarinda yoktur, cünki onlar icin bu iktidar dönemidne her yapilan onlarin ideolojilerine zarardir ve yanlizca iktidarin yerini saglamlastirir!

Ayhan
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 20:04

Tepki gösterilmesin mi Ahmet? O zaman bütün ormanlar sırayla yavaş yavaş talan edilsin. Ses çıkarılmasın ne de olsa hepsi bölücü hepsi marjinal. Ne güzel hemen olayı çözmüşsünüz. Hemen yafta hazır.

Alıntı:
3-5 bin kişinin

Sanal ortamda yüzbinlerce kişi tepki koymuş durumda. Siz tepkiyi sadece ordaki insanlardan ibaret sanıyorsunuz galiba...

Fatih C1
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 20:06

Alıntı:
Sanal ortamda yüzbinlerce kişi tepki koymuş durumda. Siz tepkiyi sadece ordaki insanlardan ibaret sanıyorsunuz galiba...

Ayhan saydın mı? Devlet çocuk oyuncağımı facebookta ki tepkiye göre mi hareket edecek.

İ.Hakkı Erdoğan
6 yıl önce - Cum 31 May 2013, 20:07

Alıntı:
Devlet bir kere bunlara taviz verirse ne köprü yapabilir ne tüp geçit ne hava alanı. Her işe bir karşı çıkan olur. Neticede demokratik seçimlerle büyük bir kesimin desteği ile seçilmiş insanlar iyi yada kötü halktan aldıkları destekle birşey yapmaya çalışıyorlar. Şimdi ordakiler istemiyor diye devletin yürütmesi durdurulabilirmi. 3-5 bin kişinin halk adına yapılan bir işi durdurması mı demokrasi.

E napalım öldürelim mi? 70 milyon istiyor diye 3-5 bin kişi engel oluyorsa, bunları öldürebiliyor muyuz?

Akıl yürütme süreçlerinde yanılgıya düşmeyelim. Taksim'de olay her ne ise, bunun için bu kadar gerginliğe gerek yok. Önceki mesajları okuyun, ben oradaki insanların esas derdinin ağaç değil iktidar olduğunu da biliyorum ve bunu da yazdım. Ama durum bu diye gidip adamları öldürüp proje yapılacak değil ya. Lütfen abartmayalım arkadaşlar. Türkiye'nin kutuplaşması, bir iç savaş görüntüsü çıkması, birlik ve beraberliğin zarar görmesi Gezi Parkı'na yapılacak kışladan daha değerlidir.

sayfa 101
« önceki   123 ... 100101102103   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet