Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yok olan İstanbul Taksim Meydanı ve Topçu Kışlası (yeniden inşa edilecek)
« önceki   123 ... 101102103   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 2
MeReK

16 yıl önce - Prş 23 Oca 2003, 20:02

Dediklerin tamamen doğru, sanayileşmeye başlayan tüm toplumlar bu evreleri geçirdi.Ingiltere 1800'lerde Fransa 1800'lerin sonları,Italya 1900'lerin ortasi filan falan, ama hepsi o günleri çoktan atlattı.Bizim onlardan ders alacağımız yerde bizde aynı hatalara düştük. Sanayileşememiş toplumlar tarihi eserlerini bizden daha iyi koruyolar: turizme büyük önem veren Mısır,Fas,Tunus,Cezayir,Ürdün,Lübnan gibi...

Aydinsert
15 yıl önce - Cum 21 May 2004, 10:27
taksim gezi parkı ve bir görünüm

gezi parkında çevre düzenlemesi devam ediyor,ayrıca cok güzel manzarası olan bir cafede var,bir de beyoğlu evlendirme daireside taksim gezi parkında

(+)

(+)

elektrik direğini cıkartamadım maalesef(programlada uzun sürer benim yerime yapacak birisi vardır herhalde )

(+)

memocan

15 yıl önce - Cum 21 May 2004, 11:08

(+)

Yılmaz Tufan

14 yıl önce - Pzr 18 Tem 2004, 19:02
Beyoğlu Evlendirme Dairesinden

(+)

YILMAZ TUFAN

serkan d.
14 yıl önce - Pzr 18 Tem 2004, 21:40

çok yazık olmuş ne diyelim..
hele o kışlaya çok üzüldüm ben.o kadar görkemli bir yapıyı yıkmak büyük bir hata.
ama denildiği gibi o zamanlarda öle yıkık dökük binaları yıkmak modern bir davranışmış.
belki şuanlarda bizim yaptığımız,yıktığımız yapılarda bize nasıl modern bir olay geliyorsa,bizim torunlarımıza hata olarak gelicek belki...

Gökçe

14 yıl önce - Pzr 18 Tem 2004, 23:33

Çok teşekkürler, hiç birimiz bilmiyormuşuz Gezi parkındaki kışlayı, tüylerim diken diken oldu, tarih katliamı, gerçekten o günlerde muhafaza edilip daha sonradan restore edilseydi Taksim meydanı şu an harika bir meydan olurdu, yazık, çok yazık. Nasıl kıymışlar bu binaya anlamak mümkün değil, bizim idarecilerimiz ileriyi değil günü kurtarmayı düşünür hep.

Ufuk

14 yıl önce - Pts 19 Tem 2004, 08:58

Arkadaşlar, ülkemizdeki Türk eserleri ne yazıkki hep yok ediliyor. Devam eden antik kazılarda hep yabancı kuruluşların sponsorluğunda yabancıların yaşadığı dönemlere ait eserler. Hatta bu eserler doğrultusunda, yerleşim yerlerinin Türkçe isimleri bile değiştiriliyor.

Anadolunun Türk yurdu olduğunu hiçbir zaman kabul etmediler ve bu kazılarla, bizede bunu ispatlamaya çalışıyolar.

nesrin

14 yıl önce - Pts 19 Tem 2004, 09:47

kimbilir daha kaç yapımız böyle yıkıldı?

Kerem K
14 yıl önce - Pts 19 Tem 2004, 14:46

olmuş, ölmüş... daha sonra ne yaptık üstüne? olanlara hayıflanmaktansa, yerine yapılanları konuşsak, hayıflanmayıp bırakıp fikir üretsek nasıl olur?

aynı kıyım aksaray'da da oldu. kimbilir kaç tarihi değer ordaki modern, geniş yol inşaatlarında uçtu gitti.

ama ben the marmara 'yı da seviyorum şu an, AKM'yi de (arkasındaki otopark hariç).
ama inönü gezisi gerçekten kötülükten öte, atıl bir durumda. iki üç çay bahçesine verilmiş, ortaya yeni bir havuz yapıldı. ama hala garip bir konumda... bir kere neden daha yüksekte? diğer yollarla aynı seviyeye indirilse ve oralarla bütünleştirilse daha çekici ve güzel olmaz mı?

Ekrem
14 yıl önce - Prş 22 Tem 2004, 12:21

gercekten cok güzel binalardi

yikilmasi yazik oldu

bu günlerdede tarihi binalarimiza daha fazla sahip cikmamiz gerekiyor

sayfa 2
« önceki   123 ... 101102103   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet