Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Karani Eseroğlu

9 yıl önce - Cmt 07 Şub 2009, 21:33

Kapıkule..

Serdar ÜNVER

9 yıl önce - Cmt 07 Şub 2009, 22:56
Edirne Gümrük Kapilari

Bazi arkadaslarin dedigi gibi burda bu kapilar gurbetciler icin cok ayri bir degerdedir-bende bir gurbetciyim.heryil binlerce km katedip buralara geliriz saat kac olursa olsun.Alexandrapolis ipsala arasi yaklasik 45km dir ve bu yolu sanirim tüm gurbetciler tam gaz gelir cünki vatanina en yakin yaklasilan yerdir burasi,Meric köprüsünden gecerken Yunana hade komsu , tam ortada cizgiyi gecince vatanimizin bekcileri mehmetcilere selam vermek cok cok ayri anlatilmaz bir duygudur.Artik ülkemize geldik yasasin...Durrr bakalim hemserim nereye.??? TC Gümrükleri Ipsala Gümrügü..Tam 4 yerde kontrol, 1) plaka okuma ve dogrulatma 2 ) Triptik -inanilmaz iskence ,arabanin kagitlarini alicaksin siraya gireceksin ordaki memurun keyfine göre cabuk yada pc nin tuslarina ikisaatte basmasini bekliyeceksin. 3) Cikis 4 ) sonkontrol..araba Senin üzerinemi ?? Plaka ne ?? ( sanki demirperde ülkesi ) ,,,Ben Essen-Ipsala yaklasik 2600 km yol geliyorum heryil. Ipsalayi tercihim Canakkaleli olusum ve yakin olmasi haliyle.Ipsalaya kadar hic bir ülkede pasaport kontrolunda 5 dak.dan fazla beklemiyorum.,ve geciyorum adam scan ediyor pasi veriyor is bitiyor.Ama maalesef ülkemizde bir basi bozukluk bilgisizlik inanilmaz boyutlarda birde buna binlerce km katedip oraya kadar gelmis vatandaslarimizin kendilerince ackgözlükleri ve kurnazliklari..!!!! eklenince is cigirindan cikiyor..Yani kisacasi cok sevdigimiz vatanimza kavusmak icin heryil yazi bekliyoruz ama bu türkiyeye girerken maalesef kabusa dönüsüyor.her yil geri dönerken birdaha gelmem böyle gümrük olmaz olsun falan filan amaaa ,cikirken türkiyeden icimiz bir acaip oluyor arkamiza baka baka bir hal oluyoruz...ocak ciktimi herkez yeniden kedi oluyor ve hazirliklar basliyor......Ne demisler..Ne olursa olsun..BIR BASKADIR BENIM MEMLEKETIM..[img][/img]

yılmaz büktel

9 yıl önce - Prş 10 Arl 2009, 02:00

Eski bir Karede Kapıkule sınır kapımızın ilerisindeki Bulgar kapısının gözlem kulesi görülüyor.

(+)

ERHAN DEMİR

9 yıl önce - Prş 10 Arl 2009, 12:11

Kapıkule Sınır Kapısı Kulesi

ERHAN DEMİR

8 yıl önce - Prş 17 Arl 2009, 18:07

Edirne Lalapaşa istikametinde bulunan Hamzebeyli Sınır Kapısı buradan Bulgaristan`a giriş yapılıyor.

Hamzabeyli Sınır Kapısı

Uzaklarda Hamzabeyli Sınır Kapısı ve Ayçiçek Tarlası

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler