Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
EMRE YILMAZ
13 yıl önce - Sal 17 Mar 2009, 22:29

Alıntı:
Metrobüslerde de; cadde tramvayları, LRT ve metroda olduğu gibi "Anons" yapılsa ya... Millet yaklaşan durağı bilir böylelikle...

Akın KURTOĞLU

bence bu sistemi yapmak zor olmamalı gerek çünkü mevcut capacity ve citarolarda anons hoparlörleri mevcut aydınlatma yerinin orda bir araçta hatta 5 6 tane var sanırım ve bu buyuk ihtimalle şöför anonsu için de yapılmış olabilir ama bunun için alt yapı mevcut burdan ayrı bişey yapılıp anons sistemi yapılabilir gayette güzel olur. bu arada phileas araçlarda bu sistem mevcut hatta tramvay gibi görsel kayan ekranda mevcut bilindiği üzere

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 17 Mar 2009, 22:31

Önemli aktarma merkezlerine yaklaşılırken de; ".... istasyonunda inerek; ..., .... ve ... istikametlerine İETT otobüsleriyle; .... ve ... istikametlerine de tramvay/LRT/Metro ile ulaşabilirsiniz" gibilerinden ek bilgi veren faydalı mesajlar ekleyebilirler. Anonsu sadece 15 saniye sürer...

Akın KURTOĞLU

efe aachen

13 yıl önce - Sal 17 Mar 2009, 22:49

anons sistemi bence de zaruridir..

şahsen metrobüsü kullanırken duraklarda kafamı çevirip neredeyiz diye bakmaktan yoruldum ve sıkıldım... durağı kaçıracağız diye stres oluyoruz. ..

bir de duraklardaki tabelalar daha büyük olmalıdır ve sık olarak konulmalıdır.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Sal 17 Mar 2009, 23:17

TCDD banliyö ve LRT platformlarında o istasyonun adı hem geliş istikametinde görüş açısında göre dikey olarak yere raptedilmiştir, hem de perona yanaşıldığında pencerelerden görülecek şekilde trene paralel şekilde duvarlara monte edilmiştir. Böylece araç durmak için yavaşlarken ya da durma anında inilmek üzere olan o istasyonun neresi olduğunu hemen karşınızda görebilirsiniz.

Metrobüs duraklarında duvara monte edilme gibi bir lüks olamaz ama, hiç değilse durak çatılarının hemen altında ve göz hizasında sık aralıklarla asılı tabelâlarda durak isimleri rahatlıkla aracın içinden camdan okunabilmelidir.

Metrobüsün camlarının içinden dışarısının görünümü...

Akın KURTOĞLU

hakanaydın
13 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 13:05

3. Etap üzerindeki duraklara durak isimleri stickerları yapıştırıldımı 10 gün falan önce kullandım hattı duraklar çok kötüydü ve nerde ineceğimi de kestiremediğimden Söğütlüçeşmeye kadar gitmek zorunda kaldım

enisemre81
13 yıl önce - Prş 19 Mar 2009, 01:22

altunizade durağının yeri çok mantıksız yapılmış. O kadar üstgeçit yapacaklarına altunizade köprüsünü her iki yönde birer şerit genişleterek otobüslerin durabileceği bir cep oluştursalardı bence daha mantıklı olurdu. Buraya yapılacak bir durakla ümraniye ve üsküdar tarafından gelen yolcular bu durakta iner ve köprüden aşağıya yapılacak bir merdivenle metrobüs durağına rahatça ulaşabilirlerdi. Metrobüs insanların rahat ve hızlı ulaşımı için oluşturulan bir proje. Altunizadedeki bu saçmalık bu projenin büyüklüğüne yakışmıyor.

Semih Yaşar

13 yıl önce - Prş 19 Mar 2009, 03:31
Altunizade

Alıntı:
Buraya yapılacak bir durakla ümraniye ve üsküdar tarafından gelen yolcular bu durakta iner ve köprüden aşağıya yapılacak bir merdivenle metrobüs durağına rahatça ulaşabilirlerdi

Altunizade durağı mevcut haliyle aktarma merkezinden ziyade pentatlon parkuru görünümünde.
Dediğiniz doğru, cep yapılıp durakların birbirine yaklaştırılması iyi olurdu, ya da daha farklı birşey yapılabilir, Avcılar kalkışlı en az 5 değişik hat oluşturup, köprü geçildikten sonra tercihli yola sokulmayıp klasik hat şeklinde çalıştırılabilir, mesela otobüs Capitol'un oradan döndürülüp tekrar köprü yoluna sokulabilir, yolcu da daha kolay aktarma yapmış olur.Bu hatlar tabiki 34A hattına takviye olarak oluşturulmalı, yani 34A mevcut sefer sıklığına devam etmeli.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Prş 19 Mar 2009, 12:45

Metrobüs duraklarında şöyle bir mesele var.Etkili yağış olan havalarda su birikintisi oluyor peron önlerinde.Peron su akışını engellediği için.Otobüslerin geçişi esnasındada bilhassa durak boş olduğunda başa yanaşanlar ile transit geçenler hızlı geçtiği için su sıçratıyor vatandaşın üstüne.Burada ızgaralar yapılarak birikintiler azaltılmalıdır.

EMRE YILMAZ
13 yıl önce - Prş 19 Mar 2009, 14:48

Arkadaşlar dün duraklarda ses sistemi gördüm yeni takımış yaklaşık 10 durakta var ve hala takıyorlar bosch marka kolonlar takılıyor buyuk ihtimal anons için geçiken seferler için gelen otobüsler için yada artık ne fikir üretilir bilmiyorumda gelen araçlar içinde anons yapmak için olabilir bence düzgün bir şekilde kullanılrsa faydalı olacağını düşünüyorum başka gören arkadaşlar varsa görüntülerse sitemizde bilgilendirici olur

EMRE YILMAZ
13 yıl önce - Cum 20 Mar 2009, 20:26

Alıntı:
bence bu sistemi yapmak zor olmamalı gerek çünkü mevcut capacity ve citarolarda anons hoparlörleri mevcut aydınlatma yerinin orda bir araçta hatta 5 6 tane var sanırım ve bu buyuk ihtimalle şöför anonsu için de yapılmış olabilir ama bunun için alt yapı mevcut burdan ayrı bişey yapılıp anons sistemi yapılabilir gayette güzel olur. bu arada phileas araçlarda bu sistem mevcut hatta tramvay gibi görsel kayan ekranda mevcut bilindiği üzere

yukarıdaki mesajda dediğim gibi capacitylerde ses sitemi mevcut demiştim kullanılmasını istemiştim bugun zincirlikuyudan avcılara giderken mecidiyeköy durağına geldik oda ne mecidiyeköy diye bir ses şaşırdım hemde durağa tam girmeden söyledi sonra müzik çalmaya başladı otobüsün içinde müzik dinliyoruz bu arada her durağa geldiğimizdede durağın ismi anons ediliyordu tramvaydaki gibi bazen sözlü şarkılar bazende sözsüz şarkılar çalıyordu otobüs boşalınca biraz şöförün yanına gittim sordum
şuan deneme aşamasındaymış akyolbil projesi kapsamındaymış zaten şöförün yanına gidince gördüm ekranda geçen süre durak isimleri falan yanlız sonra bir durağı es geçtik fakat es geçerkende o durağı anons etti hemde hızlı şekilde geçtik meğer istasyonlarda verici varmış araç yaklaşınca otomatik veriyormuş yakında tüm araçlarda olacakmış
bu uygulama durak karıştırma olayını çözecek gibi ayrıca müzik çalmasıda ayrı bir güzellik ama pik saatlerde sorun olabilir sabah sabah yada işten çıkmışsın yorgunsun
eksiklikleri metro tramvay aktarmalarını ikaz etmiyordu bazı duraklarıda farklı seslendiriyordu mesela zeytinburnu metro vatan caddesindeki durağa adnan menderes bulvarı şükrübeyde is gümüşpala denizköşkler mahlesi gibi
işalah en kısa zamanda tam bir şekilde devreye girer

sayfa 3
« önceki   1234 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM