Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 14:41
İST » Metrobüs Hattıyla İlgili Fikir ve Öneriler

Metrobüs çalışmaları yapılaırken araç trafiği içinde bazı çalışmalar yapıldı.Mesela Bayrampaşa giriş çıkışının trafiğe etkisini azaltmak için bu kesimde yan yol yapılırken Cevizlibağ yönünde giderken oraya gelmeden sağdan Maltepe,2.Matbaacılar sitesi yönünde yeni girişte açıldı.Bu sayede Cevizlibağ çıkışına mahkum olmaktan kurtulduğumuz gibi,kısmen trafiğede faydası olacaktır.Zira bu çıkış sebebi ile kimi zaman Edirnekapı'ya kadar sarkan trafik oluyordu.

rmzn_ylmz

10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 01:56

Metrobüs faaliyete geçeli 2 gün oldu fakat hala Edirnekapı'dan metrobüse geçiş yapmak için bir geçit hala yapılmadı ne yazıkki. Acaba Büyükşehir özelikle İstanbul'un en kalabalık ilçesi olan ve nüfusu 1 milyonu aşan Gaziosmanpaşa bölgesinde ikamet eden yolcuların kullandığı Şehitlik'e neden bir durak koymuyor doğrusu merak ediyorum. Bir tramvay yaptılar senelerdir yılan hikayesine döndü. Bu bölge insanına sizcede haksızlık yapılmıyor mu? Dün gece metrobüse ilk kez bindim ve Ayvansaray'dan şehitlike kadar yürümek zorunda kaldım. Bölge halkı bu çileyi çekmek zorunda mı???

lordbaris
10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 01:59

Bu bölgeye üvey evlat muamelesi yapılıyor.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=8989&a ...start=1020

Hamit UÇAR
10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 02:02

Bu konu gerçekten çok tartışıldı önceden ben de ısrar ediyordum ama vazgeçtim. Edirnekapı Kavşağı tamamlandıktan sonra Şehitlik Tramvay İstasyonu'nda bi tane geçit var o geçitte Metrobüs için bir entegre veya metrobüse bağlşantısı için alt geçit düşünmüştük fakat yanılmıştık. O geçit aşağıya İETT duarkları için yapılmış sonra bu kavşağın köprüleri E-5 otoyoluna tam paralel hizasına göre yapılmadığı için metrobus yolu eğimli gelmesiyle buraya istasyona ulaşacak merdivenler eğimli hale gelmesinden dolayı ancakistasyon Anıtmezar yönündeki üstgeçitten sağlandı. Fakat bu noktaya ulaşmak için mezarlıktan geçmemiz lazım hatta karanlıkta bie mezarlıktan geçecez artık.

rmzn_ylmz

10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 02:05

Tememnimiz en kısa zamanda buraya bir durak konması ve her nekadar bir Küçükköylü olarak kullanmasamda bölge insanı olarak trafiğin rahatlaması için Tramvayında bir an önce Topkapı'ya ulaşmasını dört gözle bekliyorum.
Yoksa Hamit Bey'in söylediği gibi bir eylem mi yapsak
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=66114& ...;start=260

mcagri
10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 02:07

Yahu benim başım kel mi? Ben de gayet mantıklı talebimi dilek ağacına asayım bari.

İBB Metrobüs projesi kapsamında oldukça uzun ve güzel bir Çağlayan durağı tasarlamış. Proje kapsamında olup olmadığını bilmiyorum ama yapılacak küçük bir düzenleme İzzetpaşa, Hürriyet Mah. hatta Şişli'nin bir bölümüne çok büyük fayda sağlayacak.

Çağlayan durağının bir üst geçitle Abide-i Hürriyet parkına bağlanmasını istiyorum. (Mevcutta Çağlayan durağı uzun tutulmuş olup rahatlıkla bu parka inilmesi mümkündür. ) Bu sayede İzzetpaşa metrobüse çok ama çok yakınlaşacaktır.

İsteyenin bir yüzü, istemeyenin iki yüzü kara.

Hamit UÇAR
10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 02:07

Alıntı:
Yoksa Hamit Bey'in söylediği gibi bir eylem mi yapsak

Hayır sakın ha böyle düşünmeyin İBB zaten merdiven yapıyor.

(+)

rmzn_ylmz

10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 02:08

İŞte bu sevindirici bir haber

Hamit UÇAR
10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 02:14

Alıntı:
Yahu benim başım kel mi? Ben de gayet mantıklı talebimi dilek ağacına asayım bari.

İBB Metrobüs projesi kapsamında oldukça uzun ve güzel bir Çağlayan durağı tasarlamış. Proje kapsamında olup olmadığını bilmiyorum ama yapılacak küçük bir düzenleme İzzetpaşa, Hürriyet Mah. hatta Şişli'nin bir bölümüne çok büyük fayda sağlayacak.

Çağlayan durağının bir üst geçitle Abide-i Hürriyet parkına bağlanmasını istiyorum. (Mevcutta Çağlayan durağı uzun tutulmuş olup rahatlıkla bu parka inilmesi mümkündür. ) Bu sayede İzzetpaşa metrobüse çok ama çok yakınlaşacaktır.

İsteyenin bir yüzü, istemeyenin iki yüzü kara. .

Düşünceniz güzel beğendim üstelik İETT duraklarına yakın olur ama bu seferde Mecidiyeköy İstasyonu'na yakın oluyor hatta istasyon zaten yeterince fazla bu seferde hattın sefer süresi daha çok yükselecek.

lordbaris
10 yıl önce - Çrş 10 Eyl 2008, 02:28

Bence Şehitlik girişi tramvaydan inenler için ortadan da yapılmalı. Zaten bu işin doğrusu da budur. Zaten Edirnekapı-Sultançiftliği hattında bissürü yanlış yapıldı bari burası düzgün olsun.

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM