Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Doğal Kaynak Suları'ndan Hangisini İçersiniz?
123 ... 192021   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Damla
4.4%
 4.4%  [15]
Pınar
10.3%
 10.3%  [35]
Hayat
15.0%
 15.0%  [51]
Şaşal
2.1%
 2.1%  [7]
Oruçoğlu
1.8%
 1.8%  [6]
Yamanlar
0.6%
 0.6%  [2]
Erikli
61.3%
 61.3%  [209]
Topçam
1.5%
 1.5%  [5]
Turkuaz
2.9%
 2.9%  [10]
Denge
0.3%
 0.3%  [1]
Toplam Oy : 341

Can_YILMAZ
5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 20:12

Bu sulardan tercihlerinizi oylama yoluyla belirtebilirsiniz.

özgür.keskin
5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:27

Hayat ı tercih ederim . Bazıları kalite olarak diğerlerinden daha iyi ama bu sıcak günlerde marka ayrımı yapmam soğuk su bulmuşsam yaşıyorum demektir.

Zafer

5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:38

Yüzlerce su firması var ve bu firmaların içlerinde en bilinmeyenleri bile listeye alınmış ama nedense bilinenleri dışarıda tutulmuş.. Direkt oylama yapmış olmak için başlık olmuş, oysa doğal kaynak suları hakkında bilgi verilebilirdi, hangi sular doğal kaynak suyudur, hangi sular (turkuaz, aquafina) doğal kaynak suyu değildir, işlenmiş sudur diye ayırt edilebilinirdi, başlık açmış olmak için değil, bilgilendirme amaçlı başlıklar açılmalı bence.. Suyun tadına göre mi seçim yapıyorsunuz, yoksa içerisindeki besin değerlerini mi inceliyorsunuz, parası mı uygun geliyor, servisi mi hızlı geliyor, yoksa şişe su mu içiyorsunuz, damacana değilde. Pınar markasının bile kaç adet suyu var, madran, toros(denge), yaşam pınarım vs diye, demem o ki bir tek markaya bakmakla iş bitmiyor, Hayat suyun bile şeker pınarı adında bir suyu varken çamlıca ilçesinden çıkan suyuda var, markaya değil suyun kalitesine göre karar verilsin..

Bir kişi en fazla 20-30 marka su tatmış olsun diyelim, bu diğer sulara haksızlık değil midir, o içtiği 20-30 farklı suyun dışında kalan onca suyu deneyememişse suç kimindir..

Oylama baştan kokmuş..

f.sonat

5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:39

Yazdıklarınız haricinde yüzlerce su markası var. Bizim buzdolabının üstünde enaz 20 markanın reklamlı telefonu mevcut. Ama Sağlık marka su alıyorum.

Burak Canpolat
5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:41

şıklar arasına eklenmemiş ama ben SIRMA yı çok seviyorum.çok lezzetli bir su.

Oğulhan
5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:50

Kesinlikle Hayat ve Erikli. Hayat Su hem Şekerpınarı hem de Antalya kaynağından elde ediliyor ve ben nedense Çukurova'nın kaynağına alışığım diye mi bilinmez Şekerpınarı kaynağından çıkan şişelenen suyu daha çok seviyorum. Antalya'da da yaşadığım için iki kaynaktan da çıkan Hayat suyu içtim ama Hayat - Şekerpınarı tercihimdir.

Can_YILMAZ
5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:53

Arkadaşlar tabiki de buraya bütün markaları yazmak mümkün değil.Oylamayı kale almadan yorumlar yazabilirsiniz.

Can_YILMAZ
5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 22:57

Türkiye'deki Sağlık Bakanlığı'ndan ruhsatlı sular:

“Danone Hayat Adana, Aquafina, Sersu, Kızılay(Mineralli Su), Tınaztepe, Üçpınar, Aqua Turka, Kızılcahamam Altın Su, Kavacık, Hayat Pınarı, Filiz, Sağlık, Javsu, Berrakyayla, Sarp, Billur Su, Beypazarı (Mineralli Su), Çamlık(Mineralli Su), İnci, Süral, Çağlar, Antalya Ceysu, Madran, Karlık, Topçam Madran, Şırlan, Zeybek, Pınar Madran, Billur Su Dallıca, Kızılcık, Nysa, Anfora, Kaltun, Pirsu, Ayvatlar, Şeker Su, Düdüklü, Kristal(Mineralli Su), Selen, Abant, Anatolya, Akmina(Mineralli Su), Anatolya(Mineralli Su), Sodabant(Mineralli Su), Safir, Şifa (Mineralli Su), Sultan, Damla Bursa, Gümüş, Erikli Oba, Elmas Su, Koru Su, Özkaynak(Mineralli Su), Kaynak, Nestle Pure Life, Baykal Su, Kirazlıyayla, Erikli Zirveden, Turkuaz Bursa, Çınar(Mineralli Su), Uludağ(Mineralli Su), Kınık(Mineralli Su), Freşa( Mineralli Su), Sırma(Mineralli Su), Aroma Ömer Duruk, Sodaş(Mineralli Su), Kızılcık, Kudret Su, Cansu Çoban, Sahra, Efe(Mineralli Su), Asya Su, Kabalak, Gap Pınarı, Paşapınarı, Desni Palandöken, Iğıl Palandöken, Gecek, Kalabak, Fatsu, Çaldağ(Mineralli Su), İnişdibi(Mineralli Su), Sarıçam(Mineralli Su), Geyikoğlu, Hasüneş, Çamlıbel Nural, Çatın (Mineralli Su), Aysu, Sam Ulusu, Pınar Denge, Kuvars, Hamidiye, Kestane, Taşdelen, Sırmakeş, Mercan, Kum, Akçapınar, Özpınar, Fındık Su, Kemersu, H.Burgaz, Güzelpınar, Çubuklu, Özkayışdağ, Altınpınar, Koçbey Aqua Beypınarı, Hisar, Kevser, Dağdelen, Şadırvan, Akasya, Kovanpınar, Kırkpınar, Öz Gümüşpınar, İpekpınar, Kervansaray, Akpınar, Beys Su, Özlempınar, Yalı Su, Saray, Mis-Pak, Nisa, Emirdağ, Taşpınar, Aquanet, Minella, Zambak, Beyza, Taşdelen, Çamlıbel, Güvenpınar, Çobanpınar, İrem Su, Florist, Binbaşıpınar, İmren, Çamoluk, Öz Haznedar, Başpınar, Hay, Hamidiye İçme, Huzur Yamanlar, Kardan, Şaşal, Özsu, Güneşsu, Cansu Yamanlar, Yks Yamanlar, Bademli, Yamanlar, Nil-Su, Karbel, Pan, Yeşilkaya, Allıpınar, Yuvacık, Akar, Gürpınar, Ovacık, Çene Suyu, Serap, Polat Galle Karamürsel, Akçat, Bey Su, İvriz, Türkmen, Mayyi, Salihli, Sardes, Salihli(Mineralli Su), Kula(Mineralli Su), Sarıkız(Mineralli Su), Labranda, Polat Galle, Sandras, Gökova(Mineralli Su), Yaman Labranda, Tekir, Çataltepe, Başayran, Özayran Esensu, Bahçepınar, Bağcı, Bahçe Ayran Su, Ayder, Nestle Pure Life, Reşadiye, Damla, Şerefiye, Kristal, Kardelen, Oskar, Aytaç Akyudum, Danone Hayat Adana, Buzdağı, Canpınar, Sırmasu, Pınar Yaşam Pınarım, Lido, Revan, Efem Su, Kuzuluk(Mineralli Su), Akdağ, Karacapınar, Saneta, Istranca, Çardaklı Su, Turkaz Çorlu, Aquafina, Özgü (Mineralli Su), Niksar, Ayvaz, Belkaya, Ereksu, Esin Su, Karsu, Üççamlar, Genç, Harmankaya, Gülşen

Alıntıdır.

Can YILMAZ

Alper Tekkuş

5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 23:00

Erciyes' in Doruklarından Gelen En Doğal Su Olan Tamamen Naturel PANSu Tabiki de

Zafer

5 yıl önce - Sal 09 Eyl 2008, 23:03

Alıntı:
Erciyes' in Doruklarından Gelen En Doğal Su Olan Tamamen Naturel PANSu Tabiki de

Mesela Alper arkadaşımız gibi yanlış bilgilendirilen kişiler de yok değil, PanSu kesinlikle Erciyes dağıyla alakası olmayan bir Su'dur. Erciyesin doruklarında kenarında ortasında vs akan su kesinlikle şişelenip satılmamaktadır, en azından PanSu böyle değildir..

Lütfen daha dikkatli olalım..

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET