Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
deniz1764

11 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2010, 00:29
Metrobüs Tamir Araçlarına Yeni Boyama Stili (wowTURKEY de ilk kez)

Onur y adlı üyemizin daha önce görüntülediği 84 189 metrobüs renklerinde boyanmış.

(Metrobüs görünümlü MAN SL 200)

En son deniz1764 tarafından Pzr 07 Ksm 2010, 03:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

BarışGökhan Yılmaz

11 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2010, 01:26

Gri-Siyah kombinasyonu SL200'e çok yakışmış.İETT Yeni boyama Stilleri'ne bu kombinasyonu da eklemeli bence.

CUMHUR ARSLAN
11 yıl önce - Pzr 07 Ksm 2010, 12:19

bu MAN gerçekten süper olmuş; bu otobüsleri sevmem boşuna değil haliyle; yaşlarına rağmen her zaman mükemmel hizmet veriyorlar; her durum ve şarta uyuyorlar. şu görüntüsü bile hiç sırıtmamış;

Hüseyin Keskin

11 yıl önce - Pzr 14 Ksm 2010, 21:37

MAN'a sahiden bu renk çok yakışmış. İETT'nin şuana kadar en güzel boyama stili bence.

BarışGökhan Yılmaz

11 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 00:45

İETT 10-15 MAN SL200 ve SG220'ye bu stili uygulayarak denemeli..2-3 sene önce alınmış otobüs gibi duruyor..

:BARIŞ:

11 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 10:25

Alıntı:

(+)

CapaCity gibi boyanmış, çok hoş olmuş Citarolara ve Mercedes 345'lerde denense bari

samet1
11 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 10:33
iş aracı renkleri

tamir aracı dediğin sarı olur birde renklerin standartlığını oturtabilsek

Ertan Akyüz
11 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 14:57

Bende görmüştüm o tamir araçlarından fakat bir tanesi tamir e yetişeyim derken yolda kalmış ! Tabi Tamir aracı diye eski otobüsleri kullanırlarsa olacağı buydu zaten ! 50-60 senelik otobüsleri bide şimdi tamir aracı yapmışlar tam olumuş !

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Pts 15 Ksm 2010, 14:58

Maalesef gri kent İstanbul'un caddelerini giderek siyah ve griye çeviren yüzbinlerce araca biri daha ilâve olmuş. Tamam, siyah ve onun tamamlayıcısı gri renk "asaleti" simgeler. Ama kentin cadde ve sokaklarında cirit atan milyon küsur asil (!) otomobil, minibüs, panelvan, kamyonet; zaten artık her açıdan renk skalasını kaybeden ve tekdüzeliğe doğru korkunç bir şekilde ilerleyen İstanbul'da insanın içine ziyâdesiyle kasvet çöktürüyorlar giderek... Toplutaşıma araçları gözalıcı renklerde olmalıdırlar. Hem kolayca ayırdedilebilmeleri, hem de şehre çöken duman rengini ve trafikteki taşıtların renksizliğini kırmak, aralara canlı renkler serpiştirebilmek için...

Alıntı:
Etrafmızdaki herşey artık çok mu fazla "gri"leşmeye başladı? Renkler kayboldu, herşey gri ve siyah-beyazın tonları haline dönüşmeye başladılar gibi... Kemal üstadın üstteki fotoğraflarına bakıyorum da; metrobüsler, yolda seyreden araçlar, duvarlar, asfalt ve üstgeçit de dahil olmak üzre herşey gri... Sağdaki sarı taksiyle soldaki kırmızı otomobil de olmasa, sanki "siyah-beyaz" bir çekim diyesi geliyor insanın...

Daha evvel de bu konu üzerinde birşeyler karalamıştık hatta:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1155498#1155498

Bakın, üstteki fotoğrafta görülen kırmızı ve sarı renkli iki otomobili grafik programı marifetiyle kadrajdan kaldırdıktan sonra, başka hiçbir müdahalede bulunmadan fotoğrafı gri skalaya çevirdim. Soldakiyle sağdaki arasında bir fark görebiliyor musunuz? Çok çok dikkatli bakılmazsa fark dahi edilemiyor maalesef...

.................................Renkli olan fotoğraf.............................................................Siyah-beyaza çevrilmiş fotoğraf.............

Akın KURTOĞLU

Emre Güray
11 yıl önce - Pts 10 Oca 2011, 23:17

Arkadaşlar bu sabah zincirlikuda öyle bir araç gördüm ki küçük dilimi yuttum , fotoğraf kalitesi güneşin açısından dolay biraz kötü oldu ama bu araç için tuğralı yüklemeye değer diye düşünüyorum

84-189 M.A.N CAPACITY

(+)

(+)

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM