Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Karaman
10 yıl önce - Pts 06 Nis 2009, 17:14

(+)

(+)

Guneysu daglari

Karaman
10 yıl önce - Pts 06 Nis 2009, 20:09

Guneysu nun eskiden beri ne kadar onemli ve egitime verdigi destegin ne kadar buyuk oldugunu gostermek acisindan 70 yillarda Guneysu ortaokulunda gorev yapmis bir ogretmenin, Goreleliler web sayfasinda okudugum bir hatirasini buraya aktarmak istedim. Guneysu sadece bugun basbakan cikardigi icin onem kazanmamis, eskiden beri Rizenin en onemli merkezlerinden birisi olmustur. Hatirayi anlatan ve bizzat yasayan Abdurrahman Asilsoy adinda bir ogretmen. Simdi onun agzindan yaziyorum.

"Ogretmenlik gorevine 6 Kasim 1978 tarihinde Rize'nin Guneysu ilcesindeki merkez ortaokulunda Sosyal Bilgiler ogretmeni olarak basladim. Okul, degil ogunku sartlarda, bugunku okullara gore dahi cok buyuk imkanlara sahipti. Yaklasik 250-300 ogrenci mevcudu vardi. Ne olur ne olmaz, ihtiyac duyulur diye okula tahsis edilmis bir arabamiz vardi. Ogrencilerin yararlandigi kutuphanemiz, pozitif bilim derslerinde tatbiki deneylerin yapildigi donanimli bir labaratuar, gundemi takip edecegimiz, o gunlerdeki son teknoloji televizyon, masa tenisi ve daha da onemlisi, sinav kagitlari ve ders notlarinin rahatlikla cogaltildigi ve yine o doneme gore son teknoloji teksir makinesi. Meslege Anadolu'nun kus ucmaz kervan gocmez, alti ay yollari kapali, esek sirtinda bir gun gidilerek ulasilabilen, tezek yakilan bir koyunde baslayabilecekken, Guneysu da baslamak benim icin bir talihti."

Abdurrahman hocamiz hala hayattamidir bilemem, ama Guneysu da gorev yapmasi sebebiyle saygi ve sevgilerimi sunarken, bize boyle bir hatirayi nakletmesinden dolayi da ayrica tesekkurleri mi sunuyorum.

Karaman
10 yıl önce - Çrş 01 Tem 2009, 19:58

Guneysu da yasayan arkadas yok mu? Lutfen sehrin yeni resimlerini buraya aktarin ki biz de hasretlik giderelim.

Karaman
10 yıl önce - Sal 04 Ağu 2009, 07:05

(+)

hakan kasarcı
10 yıl önce - Sal 04 Ağu 2009, 21:14

ne şehri gormeyemde kasabayı koca şehir sanacak : )

sayfa 3
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler