Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Prş 30 Nis 2009, 10:55

Bu arada bir hatırlatmayı yine yapmak isterim.

Recep Tayyip Erdoğan ikametgah:Üsküdar Kazası Burhaniye Mah.(Altunizade Akatrama durağının arkasındaki mahalledeki Bim in karşısındaki sokak)

Ali Müfit Gürtuna taşınmadı ise oradan ikametgah Maltepe.

İBB Reis adayı olan Ahmet Vefik Alp'in projelerindede Avrupa Yakası ağırlıktadır ikametgah taşınmadı ise ikametgah Suadiye.

Bakın İBB reis ve adaylarındanda Asya Yakası ikametliler var.

Alp U.
13 yıl önce - Cum 01 May 2009, 02:36

bence şimdiye kadar anadolu yakasında metrobüs , çoktan maltepe carrefour a kadar gelmeliydi.evet bende yapılanları takdır edıyorum ama su andakı hattı kullanmaya oldukca heveslı olmama ragmen sınırlı durumlarda kullanabılıyorum.bırıncısı normal olarak avrupa yakasına gececegımde..kı anadolu yakasında olan ınsanlar ısı olmadıgı muddetce karsıya gecmez karsıya gecen adam da ya sahıle yakındır vapur kullanır yada sahsı arabası veya servısı vardır..gerı kalan yolcu kısmı ıcın ıse yolculugunun son bır kac kılometresını kapsıyor.ınsanlar 1 saat yol gelıyor sonra metrobus aktarma yapıyor sonra yenıden otobuse aktarma yapıyor..benım sahsen hayatımın yuzde 90 ı e5 te gecıyor ve trafık yıne tarfık..ıkıncı kullanma yolum ıse eger camlıca ya da beykoz tarafına gıdeceksem e5 te aktarma yapıp kopru uzerındekı durakta ınerek beylerbeyı otobuslerını kullanmak oluyor..

goruldugu uzere aktarmalarımda bıle kullanmaya calısıyorum ama e5 hattının sımdıye kadar coktan bıtmesı lazımdı..degıl bıtme su anda bır calısma bıle yok..evet gelecekte yapmak ıcın yollar genısletılıyor ama allah askına bu ısler avrupa yakasında ne kadar zamanda yapıldı anadolu da ne kadar zamanda yapılıyor..sahıle yakın olan vapurla gecıyor karsıya olmayan ıse yerıne gore saatlerce yolculuk yapıp trafık cekıp metrobus e ulasıp oyle gecebılıyor.

osmancık
13 yıl önce - Cum 29 May 2009, 01:54

Belediyeden yapılan son açıklamaya göre Metrobüs'ün harem'e uzatılmasından vazgeçilmiş.

Bence doğru bir karar. Kozyatağı'na gelmeliydi.
Fakat gerekçeleri yüz karası:

Zaten başından beri metrobüs'ü Beylikdüzü-Söğütlüçeşme diye planlamıştık.
Hadi oradan!
O şekilde planladınız da seçim öncesi niye heryere metrobüs hattı açıklamaya başladınız.
Utanmazlık..

CUMHUR ARSLAN
13 yıl önce - Cum 29 May 2009, 02:57

maltepe istanbul'un ilçesi olmasına rağmen ben metrobüsten geçtim daha doğru dürüst merkez kalkışlı otobüs hattı yok; kaldı ki metrobüs gelecek;
bende isterim metrobüsün maltepeye kadar ulaşmasını; ancak yıllardır maltepe nedense İETT'nin kronik hal alan hat özürlü ilçesi olma durumundan bir türlü kurtulamadı gitti; tabi hal bu iken haliyle bende metrobüsün maltepeye kadar uzatılacağına hiç inanmıyorum;
metrobüste maltepeyi; otobüsler gibi teğet geçer gider;

osmancık
13 yıl önce - Cum 29 May 2009, 16:58

Maltepe'ye değil gelmek, Anadolu yakasına bile bir zahmet geldi.

Avrupa yakasındakiler, Şükrü Saraçoğlu Stadı'na rahatça ulaşabilsin diye, başkanın ifadesiyle..

Bizim sayfalarca yazdığımız o bilgiler de koca bir YALAN oldu.
Akın abi de beni teskin etmişti ama belediyede işbilir kişiler yok!
Buradan bunu anlıyorum.

C. H. Engin Er

13 yıl önce - Cum 29 May 2009, 17:03

Harem-Kozyatağı'ndan vaz mı geçildi? Bu bilgi nereden süper bir haber bu. Gereksiz bir yatırım olurdu, eğer yapılırsa Harem-Tuzla ya da hiç yapılmasın...

osmancık
13 yıl önce - Cum 29 May 2009, 17:09

Zaman gazetesinde yazdı, belki bir hafta olmuştur.
İşin trajikomik yanı, biz baştan beri beylikdüzü-söğütlüçeşme şeklinde düşünüyorduk, diye söylemeleri.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=850389

Hadi ya o zaman kimi kandırıyordunuz seçim öncesi?

Gökçe

13 yıl önce - Cum 29 May 2009, 17:49

Anadolu yakasına haksızlık had safhada. Ben defalarca yazdım Uzunçayırda çatal yapmalı ve en az Bostancı Köprüsüne kadar gitmeli diye ve ayrıca Söğütlüçeşme-Bostancı Minibüs caddesi de yapılmalıydı ama anlaşılan olmayacak. Anadolu yakasında oturan bizler aktarmalar yapıp köprü trafiğini ve D-100 trafiğini çekmeye mecburuz.

Teşekkürler İBB

osmancık
12 yıl önce - Cmt 12 Eyl 2009, 18:03

Artık bu konuda herhangi bir soru işareti kalmadı.
Yeni bir metrobüs hattına yer yok Anadolu'da.
Anadolu yakasında "sizin de var" diyebilecekleri uzunlukta kıytırıktan bir metrobüs hattı mevcut.
Ağızlara bir kaşık bal çaldılar, sus payı olarak.

Ali Cemal
12 yıl önce - Cmt 12 Eyl 2009, 18:09

Bu arada Avrupa Yakası D-100 (E-5) Karayolunu baştan başa geçen bir metro hattı yapılmıyor ama Anadolu yakasında bu var keşke metrobus yerine böyle bir metro yapılsaydı...

Anadolu yakasına haksızlık yapıldığına değil inat yapıldığına inanıyorum, Tayyip Erdoğan Belediye Başkanı seçilip ilk geldiği sene ilk istedi Karayollarından Kadıköy - Gebze yolunun ortasını bana verin tramvay yapayım demişti fakat ozaman burokrasi buna engel olmuştu eğer zamanında o tramvay olsaydı şimdi anadolu yakası 10 sene öndeydi... Anadolu yakasını Avrupa yakasından ayırdıklarını sanmıyorum ama hep yerli nufus hemde misafir nufus olarak Avrupa yakası Anadolunun iki katı olduğu için hizmete daha çok ihtiyaç var... Rn Basit Örneği Atatürk Havalimanında anadolu yakasının nufusu kadar yolcu yoğunluğu var bunun nasıl şehire dağıtacaklar? en basit örneği bu artık otogarımı dersiniz tarihi yarım adasımı valiliğimi emniyet müdüdrlüğümü belediyesimi vb.

sayfa 13
« önceki   123 ... 12131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM