Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Metrobüsün 'Topkapı-Zincirlikuyu' Etabı Hizmete Girdi
« önceki   123 ... 5859606162   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 59
İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 13:29

Alıntı:
perpa durağının perpa tarafına niye bir üst geçit yapılmıyor acaba yer müsait

Anlatamadın galiba,tam Perpa'nın oarad durak zaten.Mevcut köprüyü kullanmışlar işte yaya yolu dar orada.Onu diyorum ilave yapılsın genişletilsin diye.

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 19:38

Tekrar etmiş olacağım ama Çağlayan Doğu,Mecidiyeköy Batı yönünede ek üstgeçit şart.

Birde Şirinevler ve Cevizlibağ ilave üst geçit şart.Tekrar ettim ama şart şart.

fatihyanar
13 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 20:45

Arkadaşlar bugün metrobüse binmesemde ikinci etabın güzergahının bir kısmından geçtim.İki durağa yeni nakit geçiş gişesi takılmış.Şirinevler'deki gibi ama bu üst geçidin üzerinde değil.Neyse ben bu iki durağın isimlerini okuyamadım.Avcılar istikametine gidiyordum.Gözüme birden Vatan durağı çıktı.Bence "Neyse, internetten bakarım Vatan'dan sonraki Zincirlikuyu yönündeki iki durak işte" dedim.Ama İETT'nin sitesine girdim.Vatan diye bir durak yok.Neyse çok uzattım.Sözün özü;
Vatan durağından sonra Zincirlikuyu yönüne olan 2 durağa daimi nakit gişesi takılmış.Bilgilerinize sunulur...

Arkadaşlardan bazıları eleştiri yapınca kızıyor ama, belkide biz burada bas bas bağırmasaydık gişeyi zor görürdük.Ama olsun diğer duraklara takmaya gerek yok bunada şükür dimi?

Fatih Yanar Beylikdüzü/İstanbul

Gökhan AsGül
13 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 01:56

Zincirlikuyu durağında bugün akşam saatlerinde seferlerin aksaması yüzünden inanılmaz bir yolcu yoğunluğu oluşmuştu. Ara duraklarda bekleyenler ise dolu gelen araçlara binmek için araçların kalkışlarını geciktirdiklerinden Zincirlikuyu-Cevizlibağ arası 45 dk. sürdü.

Zincirlikuyu istasyonundaki kalabalık ile ilgili bir fotoğraf ekliyorum. Akşam karanlığında flaşsız olarak çektim. Kalitesi iyi değil ama bilgilendirme amaçlıdır.

Şanssız kalabalık içinde bende vardım maalesef. Bir araca binebilmek için 20 dk. bekledim

K.Gemici
13 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 02:04

Seferlerin aksamasına neden olan şey neydi acaba?

Gökhan AsGül
13 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 02:08

Alıntı:
Seferlerin aksamasına neden olan şey neydi acaba?

34 ve 34A'ların dönüş ve kalkış noktalarının birbirini kesmesi sonucu oluşan metrobüs trafiği

Mustafa Can Karakus
13 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 02:15

Durun bakalım metrobüs bu kapasiteyi kaldıramaz dedik ama bu kadar erken değil yani

ali_f
13 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 02:17

Bu hat tek parça olmadığı sürece bu görüntüye alışın.

Edirnekapı'da bölersen, aynı görüntü Edirnekapı'da da olur.

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 02:24

Alıntı:
Bu hat tek parça olmadığı sürece bu görüntüye alışın.

Edirnekapı'da bölersen, aynı görüntü Edirnekapı'da da olur.

Edirnekapı'da veya Cevizlibağ'da bölünürse bu tarz bir birikme sözkonusu olmaz. Çünkü 2 hat birkaç durağı ortak paylaşmış olurlar. Buradaki durum ise, birinin bitip hemen diğerinin başlatılması yüzünden olmuş. Yani mecburi bir öbeklenme... Diğer durumdaysa, yolcular ortak duraklarda olabildiğince homojen dağılacaklardır... Avcılar-Mecidiyeköy ve Edirnekapı/Cevizlibağ/Zeytinburnu-Söğütlüçeşme hatları olursa, 5 kilometre kadar ortak bir kullanım aksı ortaya çıkacak...

Akın KURTOĞLU

K.Gemici
13 yıl önce - Prş 05 Mar 2009, 02:26

Bence bu işin en temiz çözümü Söğütlüçeşme Avcılar hattını yekpare olarak tek biletle çalıştırmaktır. İleride gittiğin kadar öde sistemi devreye girdikten sonrada artık kaç bilet olacaksa okadar ücret öderiz. İETT 3 kuruş daha fazla kazansın diye bunca insana çile çektirmeye hakları yok bence. IETT sonuçta devletin kurumudur ve devlet insana hizmet için vardır.
Hem bu dediğim şekilde olursa biran önce turnikeleri ve gittiğin kadar öde sistemini yetiştirmeye çalışırlar. Nede olsa vakit nakittir.

En son K.Gemici tarafından Prş 05 Mar 2009, 02:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 59
« önceki   123 ... 5859606162   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM