Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Metrobüsün 'Topkapı-Zincirlikuyu' Etabı Hizmete Girdi
« önceki   1234 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
alimkor

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 13:12

Alıntı:
Yarın sıkıntılar yaşanabilir. Kimse metrobüs "38 dakikada gider" diye güvenerek yola çıkmasın. İlk günler atlatılana kadar sabretmek gerek.

Bizler alışkanlıklarımızdan öyle kolay kolay vazgeçemeyiz,ya iki saat önceden yola koyuluruz yada geç kalır hıncımızı şoförden çıkarırız.....

Geçen yazdığım gibi yakıt ikmaline bir çözüm bulunup tek hat üzerinde çalışması gerek.

İndi bindi hem zaman kaybı hem karışıklık yaratır.

Bilmeyenleri de aynı hatta götürür getiririz uyanınca da daha gelmedikmi der bir sürü münakaşa

yigit arslan

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 13:38

Ben de yıllardır özel halk otobüslerinin ve minibüslerin kural tanımaz kaba davranışlarından kurtulup insanca hızlı ulaşım olanağına sahip olduğumuz için tüm Avrupa yakası yolcularına gözünüz aydın diyorum..Klimalarını açmayacak kadar halka değer vermeyen özel halk otobüs şöförleriyle ve biletçileriyle muhatap olmadan işe gidip geleceğiz ne mutlu!

Emeği geçenlere teşekkürler..

tanerduner
13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 13:44

Bir takım eksiklikler olsa da metrobüs ile Zincirlikuyu Avcılar güzergahında toplu ulaşımın ne kadar kolaylaştığını yaşayarak gördük bu sabah.
Haliç köprüsü çift şerit ancak araçlar karşı şeritten gelen araçla köprü üzerinde karşılaştığında birbirlerine oldukça yakın geçiyorlar.Neredeyse sıfır diyebilirim.Umarım orda şoförün bir anlık dalgınlığına gelmez.

Bir de Şirinevler Ataköy durağında çok sıkışıklı oluyor oradaki merdivenler ve üst geçit okalabalığı kaldırmıyor.Uzun kuyruklar oluşuyor ve durağa inmek isteyenlerle otübsten inenler karşılaştığında insanlar birbirlerine sürterek geçebiliyorlar ancak.

Zincirlikuyu'da naklen yayın araçları vardı haberciler çekim yapıyorlardı.

(+)

(+)

(+)

En son tanerduner tarafından Pts 08 Eyl 2008, 17:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

omersever

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 13:45

Alıntı:
Peki Şehitlik ve SSK duraklarında araç durdumu

O duraklarda yavasladi ama durmadan pas gecip gitti. Ortalama duraklarda durma suremiz de 10 saniye civari oldu. Yani durma ve tekrar hizlanma ile birlikte yaklasik 30-40 saniyelik bir ekleme gerekiyor bu hesaba. Tabii Cevizlibag'da bindigimden yaklasik 1 dakika da azaltirsak yeni hattimiz yani Topkapi - Zincirlikuyu arasi 13 dakika 30 saniye civari surmus oluyor.

akmacit
13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 14:00

(tanerduner Foto)

Şu fotoğrafta gözüktüğü üzere araçlar bu köprü üzerinden dönebiliyorlar yani yoncaları tamamlamasına neden gerek duyuluyor?

Ali Cemal
13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 14:02

Metrobus ile alakalı komikliklere devam edelim...

Bu sabah bir abi anıt mezarlık durağında inmiş (Nasıl inmiş onu indiren şöför hangi mantıkla onu orada indirmiş anlamadım ben araba ile geçiyordum)

Bizim masum abi durağın bir otarafına bir bu tarafına yürüyor kapana sıkışmış kedi gibi çıkacak yer yok aksilik diğer şöförlerde bu durakta duracak gibi geçmiyorlar... abi bayağı sıkıldı sonra bir şöför amca durdu ve abiyi kafesten kurtardı...

İşin en komik tarafı o abi oradayken yukarda köprünün üzerinde 4-5 yerde kümelenmiş 10-15 kişi müthiş mühendislik harikası olan durağa iniş için istişare yapıyorlardı... Bu görüntü gerçekten çok komikti....

akmacit
13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 14:38

Haftasonularını saymamış olabilirler mi?

Yada okulların kapanmasını baz almış olabilirler. Hatta bu daha makul gibi geliyor.

Emir Kula
13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 14:42

Dün Esentepe'deydim.Metrobüslerin ana durağında artık neredeyse bütün çalışmalar bitmiş,deneme sürüşleri yapılmaktaydı.Ana durağa girip,wowturkey için metrobüslerin birkaç tane fotoğrafını çektim.

(+)

Metrobüslerimizden 2008-0828

(+)

Metrobüs hattında çalışacak olan bir Citaro G 2006-872

Bir Capacity'nin tabelasını da net yakalama fırsatı buldum.Tabelada 78 Avcılar-Mecidiyeköy/Zincirlikuyu yazısı dönüşümlüydü.Fakat Avcılar-Zincirlikuyu kısmını net alamadım o sebeple siteye yükleyemiyorum

Durakta bir sürü metrobüs vardı yaklaşık 1 dakikalık aralıklarla deneme sürüşüne çıkıyorlardı.Deneme sürüşüne çıkarken halktan birkaç kişinin de metrobüse binmiş olması dikkatimi çekti.Metrobüs asıl seferlerine başlamamıştı ama o halktan insanlar ne amaçla metrobüse biniyolrlardı?Aşağıdaki fotoğrafta durağın genel görünümünü sizlere sunmaktayım.

(+)

Durağın bir köşesinde de Acil Müdahale Aracı'mız 84-147,metrobüslerimizden 2007-0819'a acil müdahalede bulunuyordu

(+)

oytunxxx

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 15:17

İstanbul'da olmadığım için yeni hattı görme ya da kullanma şansım olmadı, ama birkaç sorum olacak bu konuda bilgi sahibi olanlara..

Anadolu yakasından gelip de Avcılar'a devam etmek isteyen biri hangi durakta aktarma yapmalı? Köprülü kavşak diye bilinen durakta mı? Ayrıca metrobüse ulaşmak için yürünen mesafe hangi yönde, ne kadar, ya da yürünen yol nasıl, güvenli mi?

Tam tersi olarak, Avcılar'dan metrobüsle gelen birisi Anadolu'ya geçmek için ne yapmalı? Hangi durakta inip, ne kadar yürümeli ve hangi duraktan boğaz geçişli otobüse binmeli?

Herkese hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu gibi gelişmeler bize toplu taşımanın önemini bir kez daha kavratacaktır. Sorunlar elbette vardır, her projenin uygulamasının başında böyle aksaklıklar çıkabilir; ama önemli olan yetkililerin bunları önemseyip çözüm üretici fikirlerle gelmesidir, sistemi kendi haline bırakması değil.

Oytun

inancgs05

13 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 17:27

Alıntı:

İstanbul'da olmadığım için yeni hattı görme ya da kullanma şansım olmadı, ama birkaç sorum olacak bu konuda bilgi sahibi olanlara..

Anadolu yakasından gelip de Avcılar'a devam etmek isteyen biri hangi durakta aktarma yapmalı? Köprülü kavşak diye bilinen durakta mı? Ayrıca metrobüse ulaşmak için yürünen mesafe hangi yönde, ne kadar, ya da yürünen yol nasıl, güvenli mi?

Tam tersi olarak, Avcılar'dan metrobüsle gelen birisi Anadolu'ya geçmek için ne yapmalı? Hangi durakta inip, ne kadar yürümeli ve hangi duraktan boğaz geçişli otobüse binmeli?

Bu nereden geleceğinize göre değişir Kadıköyden geleceksen 500 le çağlayandan in derim duraklar yanyana Kartaldan geliyosan M.Köy de inebilirsin nereden geleceğine bağlı tabi

sayfa 3
« önceki   1234 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM