Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Metrobüsün 'Topkapı-Zincirlikuyu' Etabı Hizmete Girdi
« önceki   123 ... 606162   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 2
omersever

11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 11:39

Ben de bu sabah test etme firsati buldum. Cevizlibag'dan binip Zincirlikuyu'da indim. Yaklasik 14 dakika surdu. Yalniz Zincirlikuyu'da altgecit tamamlanmadigi icin Levent yoluna gecmek icin uzunca bir yol yurumek zorunda kaldim. Sanirim altgecit tam anlamiyla bitince bu durum da ortadan kalkar.

Halic'in cift serit olmasinin ne kadar dogru bir karar olduguna sahit oldum. Biz Halic'ten gecerken karsi yonden 2 Metrobus'u selamladik. Ucuncusu de oluyordu az daha. Tek serit olsaydi birikme olusacaginin bir gostergesiydi.

Eksiklikler var tabii ki arkadaslarin da bahsettigi ama acilmasi dogru bir karar olmus gibi gorunuyor.

Caner TEZER

11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 11:55

Bugün Ömür durağından metrobüse bindim. 85, 85B ve 85G gibi hatların kısaltılması nedeniyle tahmin ettiğim gibi durakta ve metrobüslerde anormal bir yoğunluk vardı. Metrobüs sayısının artması yolcu emilimi açısından güzel, fakat sefer hızı açısından oldukça yavaşlatıcı olmuş. Her durağa en az 5 araç geliyordu. Hepsi tıklım tıklım doluydu. Tabi 5 araç aynı anda gelince duraklarda durma süresi de haliyle artıyordu. Bu sürenin Cevizlibağ'a gelindiğinde daha da artacağını bekliyordum ve korktuğum başıma geldi. Cevizlibağ durağına gelemeden araç öndeki araçları beklemeye başladı. Tam 5dk aracın içinde mahsur kalmış olduk. (Bu arada saat 9 civarında yaşadım bunları.) Cevizlibağ'a geldiğimizde ise elinde megafon olan bir görevli yolcuları yönlendiriyordu. "Araç Mecidiyeköy'e gider", "Arkadaki araç Mecidiyeköy'e gider" şeklinde. Çok ilkel bir görüntüydü. Umarım bu tip görüntüler en yakın zamanda ortadan kalkar ve tam anlamıyla modern bir sistemle seyahat edebiliriz.

Bence 85 türevi hatların kısaltılması şimdilik hiç de yararlı olmuş gibi görünmüyor. Tabi metrobüsün bugün bedava olmasının da bu yoğunluktaki payı oldukça büyüktü. Belki ileriki günlerde, metrobüsü sadece gerçek kullanıcılarının kullandığı zaman, bu yoğunluk azalıp randımanlı şekilde çalışabilir. Bunu görmemiz için zaman gerekecek.

En son Caner TEZER tarafından Pts 08 Eyl 2008, 13:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

akmacit
11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 12:14

(+)

Mecidiyeköyde indikten sonra arkadan gelen bir kaç tane metrobüsün fotoğrafını çektim ama elimi titrettiğimden diğerleri bulanık çıkmış.

akmacit
11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 12:22

Bugün ben de kullandım metrobüsü Ayvansaray'da binip Mecidiyeköy'de indim.
Araç çok kalabalık olduğu içinmiydi bilmiyorum, yada şoför yolu yeni kullandığı içindir belki; haliç - okmeydanı yokuşunu çok zorlandık çıkarken. Mecidiyeköy durağında kar kuyusu tarafına çıkış için bir şeyler yapılmaış ama insanlar oradan da çıkıyordu ve direk e5'e girmek için hızlanan arabaların önünden bu yöne geçmek zorunda kalıyorlardı. Buna da inşallah kısa zamanda bir çözüm sunarlar.

Bir de ayvansaray da metrobüs beklerken sanıyorum tv8 kamerlarıydı, benimle metrobüs ile ilgili röportaj yaptılar. Sordukları bir soru 'durakların eksik olması ile ilgili idi', Ben de wowturkeyli olmanın, bu konuyu zaten takip ediyor olmanın avantajını yaşadım.

İSMAİL ÇELİK

11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 12:25

Haliç Köprüsü-Okmeydanı arası uzun bir rampa,araçta dolu ise ağır çıkması normal.Üstadım kaçta çıkacaksın Tv.?

Ali Cemal
11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 12:27

Akın abi başlığı sakın değiştirme 10 numara olmuş başlık

Metrobus vatana millete hayırlı olsun benim ilk takıldığım konu 78T hatının gereksizliği ve metrobus trafiğini mahvetmesi sanırım 78 t zaman içinde kalkal çünkü cevizlibağı mahvediyor araçlar hem gidiş hem gelişte boşu boşuna bekliyor...

Mustafa Köseoğlu
11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 12:39

Hayırlısıyla metrobüs hizmete girdi vatanımız,milletimiz için hayırlı olmasını temenni eder,ayrıca bu hatta çalışan işçileride tebrik ederim. Darısı Kozyatağı ve Beylikdüzü etabına olmasını temenni ediyorum.

ersingokdal

11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 13:00

METROBÜSLERİN 78 VE 78T olarak 2 hat yapılması inanılmaz vahim bir yanlış,çünkü cevizlibağda kilit oluyor,beklemek zorunda kalıyoruz..umarım belediye bu talihsiz yanlıştan döner de sadece 78 avcılar-zincirlikuyu olarak tek hat çalışır...

alimkor

11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 13:01

Evet bence de erken açılması çok yerinde bir karar.
Eksiklikleri yapalım da öyle açarız mantığı doğru bir yaklaşım değil tabi.
Çalışırken eksiklikleri yerinde görüp ona göre düzeltmeleri yapmak bence daha isabetli bir karar.
İnsanların hareket kaabiliyetlerini tahmin etmek zor.şimdi inşaat faslını bir kenara alırsak diğerlerini yerinde düzeltmek yerinde olacak...

İSTANBUL'LULARA HAYIRLI UĞURLU OLSUN.

inancgs05

11 yıl önce - Pts 08 Eyl 2008, 13:07

Alıntı:
10:39 (bugün)

--------------------------------------------------------------------------------
Ben de bu sabah test etme firsati buldum. Cevizlibag'dan binip Zincirlikuyu'da indim. Yaklasik 14 dakika surdu.

Peki Şehitlik ve SSK duraklarında araç durdumu

sayfa 2
« önceki   123 ... 606162   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM