Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 12
alvardar

8 yıl önce - Cum 20 Tem 2012, 23:29
İzmir-Bandırma yolculuğu trenle "hızlandırılacak"

6 saatlik mesafeyi 4 saate düşürmek için, demiryolunun Manisa-Akhisar kısmında yenileme çalışmaları başladı. Hızlandırılmış trenler bu hatta 120 km hızla yolcu taşıyacak.

RIDVAN KÖRPE (MANİSA)

İzmir-Bandırma arasında elektrikli ve sinyalli tren işletmeciliği seferi yapılması için Ulaştırma Bakanlığı TCDD İzmir Bölge Müdürlüğü tarafından ilk adım atıldı. İzmir ve Bandırma arasını 6 saatten 4 saate düşürecek 340 kilometrelik demiryolu hattında yenileme çalışmaları başladı. 52 kilometrelik Manisa-Akhisar kısmındaki çalışmalar Eylül ayında, hattın bütünü ise 2 yıl içinde tamamlanacak. Hızlandırılmış trenler 120 kilometre hız yapacak.

Kaynak: http://www.yeniasir.com.tr/Ekonomi/2012/07/20/izm ...ndirilacak

ural karaca
8 yıl önce - Pzr 22 Tem 2012, 12:12

Alıntı:
6 saatlik mesafeyi 4 saate düşürmek için, demiryolunun Manisa-Akhisar kısmında yenileme çalışmaları başladı. Hızlandırılmış trenler bu hatta 120 km hızla yolcu taşıyacak.

Hala vazgeçmediler şu terimi kullanmaktan,"hızlandırılmış tren" ne yahu? Hızlı tren vardır,bir de konvensiyonel tren.Bunun haricinde hızlandırılmış tren kavramının acı manasını bu ülke zamanında bir kez tattı!Yapılan imalat çok yerinde hatta geç kalınmış bir imalat, ancak bunun tam anlamıyla yeterli olacagını düşünmüyorum hat Susurluk makasına kadar tamamen çift hatta çıkarılmalı ve bu proje de ki kararlılık kamuoyuna ısrarla belirtlilmeli.Yapılacak olan hat; iyi planlanması durumunda,İstanbul-İzmir karayoluna büyük alternatif olacaktır çünkü.

büşrakuş
7 yıl önce - Prş 16 Ağu 2012, 23:53

çift hat projesi kesin yapılacakmı

Tarık Akın
6 yıl önce - Sal 25 Şub 2014, 09:23
İzmir-Bandırma hızlandırılmış tren deneme seferleri başladı

Forumda Bandırma İzmir arası tren seferleriyle ilgili çok başlık var. Bunun uygun olacağını düşündüm.

Medyada çıkan haberlere göre Bandırma İzmir arasında yerli üretim dizel lokomotifler sefere başladı. Habere göre trende yemekli ve yataklı vagonlarda var. Kulanacak olanların yorum ve fotoğraflarını bekleriz.

Alıntı:
İzmir-Bandırma hızlandırılmış tren deneme seferleri başladı: Balıkesir Milletvekili Cemal Öztaylan, İzmir-Bandırma arasındaki hızlandırılmış trenlerin 1 Şubat 2014 tarihinden itibaren deneme seferlerine başladığını söyledi. Hızlandırılmış trenlerin İzmir^den 8.20 ve 14.15′de Bandırma’dan da sabah 7.00 ve 15.55′de hareket ettiğini açıklayan Öztaylan, tamamen bilgisayar donanımlı olan hızlandınlmış trendeki her bir vagonun toplam 60 yolcu taşıdığını dile getirdi.

Hızlandınlmış trenlerin her iki ucunda makinist bölümünün bulunduğuna dikkat çeken Öztaylan, trenin çift yönlü hareket edebildiğini,bu özelliğin Bandırma hattı için önemli bir özellik olduğunu söyledi. Trende can ve mal güvenliğinin üst safhada olduğuna dikkat çeken Öztaylan, “Kapılar kapanmadan tren hareket etmemektedir. Tren bu özelliğiyle meydana gelebilecek olası kazalannda önüne geçmektedir. Aynca alt tabanda bulunan hava yastıklanndan dolayı sarsıntı iç zemine geçmemektedir. Trenin saatteki hızı 140 km ulaşmaktadır. Trende yataklı ve yemekli bölümler bulunmaktadır” dedi.

Mertcan0403
6 yıl önce - Prş 27 Şub 2014, 12:24

Bandırma-İzmir arası çalışan trenler eskisine nazaren kötü olup MT30000(Anadolu) tarzı DMU setleri çalışmaktadır. Bu setlerde yemekli ve yataklı kısımlar bulunmamaktadır.

alvardar

6 yıl önce - Prş 27 Şub 2014, 13:20

Kombine bilet olmadığı için binme şansım olmadı bu trene.

Tarık Akın
6 yıl önce - Cum 28 Şub 2014, 11:39

Bandirma - Izmir araindaki seferlerin saatleri iyi degil. 07:00 ve 15:55 olarak belirlenmis. 07:00 deki trene Istanbul'dan nasil yetisilir, ne dusunulmus anlamiyorum. Demek Istanbul yolcusu dusunulmemis. Eskiden IDO-TCDD baglantisi cok iyiydi. Bir kac kere bu sekilde Izmir'e gitmistim.

Birde olmadigi halde trende yemekli ve yatakli vagon var demekde ne oluyor? Bu kadar mi bilmeden, sorumsuzca konusulur?

Mertcan0403
6 yıl önce - Cmt 01 Mar 2014, 13:47

Alıntı:
Bandirma - Izmir araindaki seferlerin saatleri iyi degil. 07:00 ve 15:55 olarak belirlenmis. 07:00 deki trene Istanbul'dan nasil yetisilir, ne dusunulmus anlamiyorum. Demek Istanbul yolcusu dusunulmemis. Eskiden IDO-TCDD baglantisi cok iyiydi. Bir kac kere bu sekilde Izmir'e gitmistim.

Birde olmadigi halde trende yemekli ve yatakli vagon var demekde ne oluyor? Bu kadar mi bilmeden, sorumsuzca konusulur?

Bunu getirten milletvekili(kim seçtiyse?) kendisini "hayvan" diye hitap ediyordu bir zamanlar
Bu DMU'ların bu aylarda sefere konmasının sebebini az çok anlayan olmuştur. Trenin gittiği güzargahlara asılan "demiryolu ulaşımına hız ve konfor getirdik" adlı afişlerinin gerçekliği şüpheli...

2008 yılının efsane treninden geriye kalan gürültülü, konforsuz dar yolculuk...
Bknz: Bandırma-İzmir Arasında Süper Ekspresi

akcay_ida

6 yıl önce - Cum 27 Hzr 2014, 17:18

Bugün Bandırma Yeni sığırcı bölgesindeki hemzemin geçitten geçerken demiryolunda elektrifikasyon için katener direkleri olduğunu gördüm.Resim aşağıdadır;

(+)

Misafir 392

5 yıl önce - Çrş 10 Arl 2014, 12:39

bandırma izmir hattının elektirifakasyonu ve sinyalizasyonu tamamlandımı son durum nedir?

sayfa 12
« önceki   123 ... 11121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara