Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Taha
16 yıl önce - Pts 12 Nis 2004, 21:05
Bandırma-Balıkesir-İzmir arası tren seferleri

İzmir - Bandırma arası trenle 6 saate inecek...

TCDD 3. Bölge Müdürü Sabahattin Eriş, Bandırma-Balıkesir arasındaki 101 kilometrelik demiryolu hattını yenileyerek, İzmir-İstanbul arasını 9 saatten 6 saate indireceklerini bildirdi.
     Eriş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TCDD'nin çağdaş ve dünya standartlarına uygun hizmet verebilme çalışmalarını sürdürdüğünü, bu kapsamda Bandırma-Balıkesir hattını yenileme çalışmalarına bu hafta başlayacaklarını söyledi.
     İzmir'den İstanbul'a her gün bir trenin kalktığını ve 9 saatte ulaştığını ifade eden Eriş, 101 kilometrelik hattı rehabilite ederek, süreyi 6 saate indireceklerini kaydetti.
     İzmir-Balıkesir arasındaki hattı yenilediklerini kaydeden Eriş, Balıkesir-Bandırma hattının yenilenecek olması nedeniyle bu hattaki tren seferlerinin 7 Mayıs 2004 tarihine kadar iptal edildiğini belirtti.
     Hatların yenilenme çalışmalarının yaklaşık 35 trilyon liraya mal olacağını anlatan Eriş, ''Mevcut hatla İzmir'den Bandırma'ya 6 saatte gidiliyor. Hatları yeniledikten sonra bu süre 3.5 saate inecek. Bandırma'dan İstanbul'a kadar da vapurla yaklaşık 2.5 saatte gidiliyor. Toplam süre 9 saatten 6 saate inecek. Şu anda her gün bir tren sefer yapıyor ve ayda 16 bin kişi taşıyor. Hatlar yenilendikten sonra yolcu sayısında büyük artış bekliyoruz'' dedi.
     Hükümetin yaptığı değişikliklerle TCDD'nin demiryolu ulaşımında ''tekel'' olmaktan çıktığına işaret eden Eriş, özel taşımacılığa ilginin arttığını, İzmir-İstanbul hattındaki çalışmalar tamamlandıktan sonra bu hattın işletmeciliğini özel bir kuruluşun üstlenebileceğini de söyledi.
     Eriş, bilet satışların internet yoluyla yapılabildiğini de belirterek, trenle seyahat etmek isteyen vatandaşların, rezervasyonlarını, biletlerini 5 gün içinde almak şartıyla ''www.tcdd.gov.tr'' adresinden yapabileceklerini bildirdi.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/2004/04/12/son/sontur06.html

En son Taha tarafından Çrş 14 Nis 2004, 23:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Taha
16 yıl önce - Pts 12 Nis 2004, 21:06

Izmir icin iyi bir haber izmirli arkadaslarimla paylasmak istedim hadi hayirlisi olsun.

Tuna Yersu
16 yıl önce - Pts 12 Nis 2004, 22:06
süper!

süper bi haber..havayollarının yaptığı indirimlerden sonra demiryollarının da kendini iyileştirmesi trafik kazalarını önleyecek, umarım hızlı trenler ülke çapında devreye biran önce girer

Burç

16 yıl önce - Pts 12 Nis 2004, 22:24

ben bu haberin doğru olmadığını söyleyebilirim..

çünkü geçen sene Izmir'e trenle gitmeye karar verdim ve bir bilet almak
istedim, ama Istanbul'dan Izmir'e giden tren olmadığını öğrendim.

Arada Eskişehir'de inip başka trene binmek gerekiyormuş.

Yani Türkiye'nin 3 büyük kentinden ikisini birleştiren bir tren yok.
Bu haberde olduğu ima ediliyor. Varsa iyi saklamışlar.
Geçtim 9 saati, 24 saatte gitse ben gene razıyım.
Antalya'ya 1 senede gitse ona da razıyım.

Ben bu durumu, ülkemizin gelişimini baltalamak için planlanmış
bir komplo olarak görüyorum.

Hani bir dolu zamazingo "AB uyum yasaları" çıkartırlar ya,
yok azınlık vakıflarının mülk edinme hakkı falan, hepsi hikaye.
Hani nerede AB'ye uyum için her şehire tren gitmesi zorunluluğu?
Bunu asla dayatmazlar...

Mehmet CK
16 yıl önce - Pts 12 Nis 2004, 22:29

Ortalikta bir proje var. MOdernize edilmis Istanbul-Eskisehir-Ankara hattindan Bursa' ya, oradan da Bandirma' ya giden bir hat baglanicak. Yani elimizde Ankara-Eskisehir-Bursa-Bandirma ve Istanbul-Izmit-Bursa-Bandirma hatlari olacak. Tabii ki Bandirma-Balikesir-Izmir hatti da yenilenirse,Istanbul-Izmir treni olur.

Burc abi dediklerine aynen katiliyorum, AB nin kriterlerinin hicbirisini ben hayati bulmuyorum. Bu kriterlerde, sanayilesmek yok, demiryolu atagi yok, insanca yasamak yok. Sadece laf kalabalagi var ve en onemlisi boluculuk var.

Taha
16 yıl önce - Sal 13 Nis 2004, 00:42

Arkadaslar galiba yaziyi tam olarak okumadiniz yazida diyorki izmir'den bandirmaya tren var diyor ve bu mevcut hatti yeniden modernize ediceklermis bandirma'dan istanbula feribot veya vapurla gecilicekmis.

Hemen herseyi ters anliyorsunuz ayrica mehmet artik senin yazdiklarinda bayagi SIKICI geldi her yazdigin'da elestiri var aynen emin colasan gibi yaziyorsun birz olumlu yazmani isterim ama sen yinede yazmasin.

Hepinizi almis bir AKP dusmanligi ama aynisi CHP yapsaydi eminim boyle demez ayakta alkislardiniz ove ove bitiremezdiniz bundan gayet eminim ustelikde derdinizki AKP salaklari gericiler boyle yapamiyor felan felan maalesef bazi seyleri aykislamasinida ogrenmeniz gerekiyor elin gevuru alkislarken af edersiniz ama ben sizin olumsuz tepkilerinize kahroluyorum.

Orhan
16 yıl önce - Sal 13 Nis 2004, 01:04

sefer koymak onemli degil. Bu rehabilitasyonda beni endiselendiren baska bir nokta var. Bu raylarin iyilestirilmesi ne demek? Bugun ku berbat hallerini belli bir yatirimla hizi artiracak bir yenilememi, yoksa cift hat, elektrikli, gercekten hizli trenlerinde kullanabilecegi hatlar mi?

Taha
16 yıl önce - Sal 13 Nis 2004, 01:07

Kimsenin bilgisi olacagini zannetmiyorum orhan sorunun cevabi sanirim onumuzdeki aylarda belli olur ayrica endiselenmene gerek yok iyisini yaparlar elbette ama bazi arkadaslara cok kiziyorum gercekten yorumlarini okudugumda cok moralim bozuluyor.

En son Taha tarafından Sal 13 Nis 2004, 01:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Orhan
16 yıl önce - Sal 13 Nis 2004, 01:09

Taha burasi maalesefe turkiye. Bunlar kotusunu yaparlar birileri parayi goturu, iki sene sonra burayi hizli tren lazim der yeniden yatirim yaparlar.

Taha
16 yıl önce - Sal 13 Nis 2004, 01:13

Orhan sana katiliyorum ama turkiye'de yalancilar oldugu kadar iyi insanlarda var biz herkese kotu gozle bakarsak hic bir isin hakindan gelemeyiz AKP su ana kadar iyi calismadimi yaptiklarini sizde goruyorsunuz ama bak adamlar enflasyonu dusurduler ortada yillarin sorunu var bunlar kolay kolay duzelmez bunu bilmemiz gerekiyor eger bu hukumet birsey yapiyorsa herkes icin yapiyor dua edinki boyle bir hukumetimiz var ya MHP gelseydi cokmu iyi olurdu diger partileri gorduk daha fazla yorum yapmak gerekmez oyle degilmi ?

Hem suan yorum yapmak icin cok erken bence yorumun yapilmasi gereken zaman 4,5 yil sonrasidir.

sayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara