Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul metrobüs sisteminin Haliç köprüsü geçişi hakkında
« önceki   123 ... 252627 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 26
Hamit UÇAR
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 14:32

Çift şeritli olacak aksi halde buna metrobüs denmez. Bu hatta LRT yapılsaydı İBB hangi mantıkla LRT metro için tek şerit saçması uygulayacaktı.

Erkan YILMAZ
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 14:38

Ali Cemal bak yine tek mi çift mi tartışması çıktı (takılıyorum diye kızmıyorsundur inşallah, gereksiz tartışmalar hakkında hemfikirim)

Bu konuyu hat açılana kadar çözemeyeceğiz arkadaşlar. Bence yavaş olarak geçilebilir gibi. Ama emin olamıyorum. Belediye kontrollü tek geçiş demişti sanırım en son.

Bekleyip göreceğiz.

Erkan Yılmaz

En son Erkan YILMAZ tarafından Cum 29 Ağu 2008, 14:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Mert Keski
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 14:42

Alıntı:
Bariz bir şekilde tek geçiş olacak 2 V 3 düşmüş 3 V 3 den gayet belli

Böyle bir tuhaflık yapılacağına diğer yöndeki şeritlerden biri de metrobüs yoluna dahil edilip, 2 şerit gidiş - 2 şerit metrobüs - 2 şerit geliş şeklinde düzenlenemez miydi?

mcagri
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 15:06

İyi de yukarıdaki fotoğraftan 2 şerit olacağı net bir şekilde anlaşılıyor ki. Sağdaki araçlara, şeritlere baktığınızda ortadaki genişliğin gayet yeterli olduğu çok net.

Şu olabilir: Ortadaki boşluk rahat çalışabilmek için açılmıştır, burasının bir şeridi daha sonra 2 şerit olan taraf eklenir ve ortada tek şerit metrobüs şeridi kalır.

atakant
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 15:36

Degerli arkadaslar

Belediye henuz halic geçişinin çift mi tek mi olacağına karar veremedi. Şu an için tek geçiş düşünülüyor fakat sistem çalıştıktan sonra çift geçişe geçilmesi denemeyle ortaya çıkacak. Biliyorsunuz metrobüs hattında kullanılan araçlar körüklü araçlar ve işleyen metrobüs hattında meydana gelen daha önceki kaza nedeniyle belediye tam olarak çift geçiş yapalım diyemiyor. Fakat yine de yolu biraz geniş tutarak ileride denemek istiyor.

Metrobüs hattının 3.etabı kozyatağı, 4.etabı ise beylikdüzüdür. Konuyla ilgili aksi bilgiler yanlıştır.

C. H. Engin Er

14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 15:39

Köprünün tam ortasında kalan bariyer ve boşluğu kaldırmaları mmkün olursa çift şerit olur, daha öncede pek çok kez konuşuldu tek şerit için çok geniş bir alan çift şerit için biraz dar ama araçlar düşük hızda geçerlerse soru çıkmaz...

Hamit UÇAR
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 15:47

Haliç geçişi çok tartışılıyor en iyisi anket yapalım oylama yapalım tek mi çift şertli mi olacak diye. Ben çift şeritten yanayım.

Mustafa Köseoğlu
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 15:51

Ben de çift şerit olmasından yanayım. Haliç'ten çift şerit geçmemesi komik bir iştir. Zaten oradan Mecidiyeköy(Son durak) yönüne giden otobüslerin bir kısmı kaldırılacak. Haliç geçişinde bir sürü şerit var. Af edersiniz Haliç geçişi çift şerit olursa trafik felç mi olacak? Hayır. Bu arada Edirnekapı'nın(Şehitlik) oraya da üst geçit yapılmadıysa kesinlikle yapılmalı. Çünkü oradan metrobüse binen vatandaşlarımızda olur yani.

yusuf38
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 16:04

köprü tek şerit olacaksa sinyalizasyon işlerinin yapılması gerekmezmi? açılışa 10 gün kaldı.halıcıoğlu yada ayvansaray istasyonlarında sinyalizasyonla ilgili çalışma gören varmı?
yoksa geçici olarak her uca iki telsizli eleman yerleştirip ellerine kırmızı yeşil bayrak tutturup manuel geçişmi olacak ?

ssahin
14 yıl önce - Cum 29 Ağu 2008, 16:16

Fotoğrafın solundaki şehirlerarası otobüsü kopyalayıp köprünün orta şeritlerine yapıştırmaya çalıştım. Capacity ve Phileas'la fotoğraftaki otobüsün genişliklerinin birbirine yakın olacağını tahmin ediyorum. Böyle yapınca iki otobüs yanyana sığabilecek gibi görünüyor:)

(+)

sayfa 26
« önceki   123 ... 252627 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM