Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 19:18

1. Avcılar-Cevizlibağ =>

* İstasyon/durak adedi: 14
* Katedilecek istasyon arası toplamı: 13 (14 - 1)
* Toplam yol: 18.3 km.
* Ortalama 2 durak arası: 1.400 m.
* Ortalama Metrobüs hızı: 24.7 (25) km/s

2. Cevizlibağ-Mecidiyeköy-Esentepe(/Zincirlikuyu) =>

* İstasyon/durak adedi: 11
* Katedilecek istasyon arası toplamı: 10 (11 - 1)
* Toplam yol: 11.0 km.
* Ortalama 2 durak arası: 1100 m.
* Ortalama Metrobüs hızı: 14.7 (15) km/s

"1" numaralı hat, "2" numaranın neredeyse iki katı kadar bir parkur uzunluğu sunuyor. Ancak her iki hattaki durak sayıları da birbirine yakın... Bu durumda ilki (Avcılar), ikinciye (Mecidiyeköy) nazaran ortalama %50 daha hızlı çalışmış olacak gibi görünüyor (Hesabı bir kontrol etsek. Yanlış bir hesaplama yapmadım inşallah ).

Akın KURTOĞLU

Erkan YILMAZ
13 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 19:57

Ortalama durak arası fena değilmiş. Ben çok daha düşük bir değer olacağını düşünüyordum.

Yinede durak aralığının çok düştüğü Cevizlibağ Ayvansaray arasında seyir hızı çok düşecektir. Eskiden hiç durak olmayan yerde 4 yeni durak yapıldı.

Erkan Yılmaz

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Pzr 31 Ağu 2008, 20:04

Alıntı:
Yinede durak aralığının çok düştüğü Cevizlibağ Ayvansaray arasında seyir hızı çok düşecektir. Eskiden hiç durak olmayan yerde 4 yeni durak yapıldı.

İETT otobüs durakları ile; Cevizlibağ'dan itibaren hiç durmadan Ayvansaray'a iniliyor şu anda, değil mi? Arada hiç durak yok. Sonra Halıcıoğlu ortak, ardından Okmeydanı ve Çağlayan ortak. Ama arada fazladan Hastahane ve Perpa var galiba (Yoksa Hastahane ve Perpa aynı mı? Karman-çorman oldu artık duraklar). Mecidiyeköy'den sonra da Esentepe'ye kadar, alttan giden otobüsler için fazladan Likör/Stad durağı mevcut...

Alıntı:
11 CEVİZLİBAĞ Zeytinburnu
12 AYVANSARAY Eyüp
13 HALICIOĞLU Beyoğlu
14 OKMEYDANI Beyoğlu
15 ÇAĞLAYAN YOLU Şişli
16 MECİDİYEKÖY Şişli

Akın KURTOĞLU

yusuf38
13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 00:57

d-100 yolunu kullanan 85 85m trafiğin yoğun olmadığı saatlerde cevizlibağ-mecidiyeköy arasını 15 dakikada tamamlıyor. metrobüs 11 istasyonla bu arayı 20 dakikadan aşağıda gidemeyecek herhalde.
buda metrobüsün avantajını kaybetttiriyor.

Erkan YILMAZ
13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 01:04

Kaybettirmez. 20 dk ise o hep 20 dk'da gider. Ama 85 ve türevleri için bu sadece açık yol bulduğunda geçerlidir.

Birde 30-40 sn'de bir gelecek araçları düşünürsek neredeyse hiç bekleme yapmadan bineceğimiz için zaten metrobüs 1-0 önde başlıyor.

Erkan Yılmaz

Ufuk Şanver

13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 01:13

Acaba 2 metrobüsten biri Anıtmezar da biri Edirnekapı da dursa nasıl olur?Zaten tramvay ve metronun sefer sıklığı metrobüsün çok çok altında olacağı için sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.
Az da olsa zaman kazanılır.
iyi akşamlar

İSMAİL ÇELİK

13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 10:01

Durak sayısı fazla değil,çok yerinde.Senelerdir Vatan Cad. üstü,Edirnekapı(eski tünel) ve Perpa önünden süratle geçer ama oraya yakın bir yere gidecek olsanız inip binemezdiniz.

Kubilay Kurtuluş
13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 15:25

Alıntı:
Perpa önünden süratle geçer ama oraya yakın bir yere gidecek olsanız inip binemezdiniz

Çok doğru. Bu noktada en yakın durak Okmeydanı ve Çağlayan duraklarıydı. Perpa civarlarında inmeniz gerektiğinde ya fazladan 1 otobüse binmeniz gerekecekti (Okmeydanı'nda inerseniz), ya da Çağlayan'dan geriye doğru 1 km yürümeniz gerekecekti.

Perpa durağı son derece gerekli bir yerdedir ve yoğun olacaktır. Açıldığında sizler de göreceksiniz.

rmzn_ylmz

13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 16:51

Edirnekapı istasyonu için hep tramvaydan aktarma yapılacakmış gibi konulmuş. Ben küçükköyden minibüs yada otobüsle gelip metrobüsle Avcılara geçeceğim belki yada farklı bi yöne, Tramvay sadece sultançiftliği aksında var unutmayalım...GOP halkı sadece cebeci-E.kapı tramvayı ile ulaşım sağlamıyor...

tarkanzbk

13 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 16:55

uzun yıllar perpa durağını kullanmış biri olarak perpa durağının hat üzerindeki en gerekli duraklardan biri olduğunu düşünüyorum.nüfusun fazla olduğu talatpaşa mah. perpanın,memorial hastanesinin ve bir çok iş yerinin olduğu halilrıfatpaşa mah. ve okmeydanı hastanesinin olduğu kaptanpaşa mahallelerine bu durak hizmet verecektir.okmeydanı hastanesine poliklinik dışında ulaşmak isteyenler için perpa durağı daha mantıklı bir tercih olacaktır.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM